Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Живот на CPU-то при овърклокинг???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #31

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ся кво се заяждаш а? Дечко.

    Да не би да си открил смисъла на живота в поста на господин техно???

    ------------

    Напрежението само по себе си не вреди чак толкова, като изключим че има "положителен" ефект върху топлоотделянето на процесора, което от своя страна води до прекалено високи излъчвания, които в последствие водят до нетрудоспособността на силициевите пластини и до гибелта на процесора!



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Първо, мен пък ме подразни твоят пост, така че можеше спокойно да му напомниш, че е желателно да пише на кирилица и как става това.

    Добре, щом мислиш така за шината и напрежението - действай. Колко процесора си овърклокнал досега?

    Не вреди, но все пак вреди - изясни се (то и топлината си е проблем, не мислиш ли, имаше нещо като области на локално прегряване, допирни повърхности между процесор и Heatsink, които намаляват топлоотдаването и т.н.). И само по себе си високото напрежение вреди на процесора, особено с развитето на технологията и преминаването към все по-малки елементи. Казали са го на много места, но кой да чете.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #32

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    Е да - то си личи че новите хич не държат на напрежение - много ми е интересно на колко волта ще пробие 13 микрона силиций. Скоро ще трябва да ги пускат на 1В , че ако не и на по-малко. в този случай разликата между 0 и 1 става много малка, и при нестабилно напрежение е логично да се появяват грешки...

  4. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #33

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Е да - то си личи че новите хич не държат на напрежение - много ми е интересно на колко волта ще пробие 13 микрона силиций. Скоро ще трябва да ги пускат на 1В , че ако не и на по-малко. в този случай разликата между 0 и 1 става много малка, и при нестабилно напрежение е логично да се появяват грешки...



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Така си е. Особено с новите ЦПУ, които имат и огромна консумация, изискванията към регулаторите за напрежение нарастват. То преди време кой обръщаше внимание на работи като захранването на компютъра. Но не мисля, че само в малкото (по относителна стойност) напрежение е проблема, в процесора протичат и множество електрични и химически реакции, чието негативно влияние се засилва с увеличаване на честотата (и консумацията). Та един процесор за Десктоп скоро ще консумира 100W+ (за Itanium не говоря, той отдавна мина тази граница). За пробива не мога да кажа точно, но на повече от 2,2В никой май не е посмял да пусне, дори със супер екстремни техники на охлаждане. Навремето нямаше проблем един 3,45 В 486 да се пусне на 5 В, а сега ако увеличим напрежението с толкова относителни единици какво ще стане?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #34

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    За пробива не мога да кажа точно, но на повече от 2,2В никой май не е посмял да пусне, дори със супер екстремни техники на охлаждане. <div align="right">оргинално мнение на T</div id="right">

    [/quote]



    В момента проблема не е желанието да пуснеш 2.2V, ами техническата реализация да успееш да пуснеш някой процесор на толкова....



    Intel P4 след 1.8V стават все по-нестабилни, само LN2 може да ги задържи стабилни на 2V....



    AMD XP процесорите по-скоро имат проблеми с дъната да издържат стабилни 2.2V, отколкото да издържат на желанието ти да ги пуснеш на толкова. Да не говорим, че един примерно 2.5GHz/2.2V AMD процесор бълва сигурно над 150W, което като постоянен единичен товар е МЕГА МНОГО и може би само 500W+ марковите захранвания ще могат да ударжът подобен товар.



    Що се отнася до фабричното тестване на процесори - не съм казал, че процеса става САМО на базата на температурата.

  6. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #35

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    В момента проблема не е желанието да пуснеш 2.2V, ами техническата реализация да успееш да пуснеш някой процесор на толкова....

    -------------

    Що се отнася до фабричното тестване на процесори - не съм казал, че процеса става САМО на базата на температурата.



    <div align="right">оргинално мнение на Mollov</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Искам да добавя само към това, което каза, че и регулатора на самото дъно не може да издържи тези 150+ вата. Иначе четох (на overclockers.ru) за някакви VDD Modове, с които тръгва и на 2+ (и Интела и АМД), та не знам .... За тия Р4 с множествен VID нямам наблюдения (в момента съм с 1700+ и чакам Р4 2,4<font size="5">ES</font id="size5">) и не мога кажа нищо затова до какви напрежения е възможно да се пуснат.



    Ей, няма кой да ме поправи[:D]. Инженерен екземпляр надали скоро ще пипна. Но <font size="5">С</font id="size5"> - със сигурност.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #36

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Искам да добавя само към това, което каза, че и регулатора на самото дъно не може да издържи тези 150+ вата. Иначе четох (на overclockers.ru) за някакви VDD Modове, с които тръгва и на 2+ (и Интела и АМД), та не знам .... За тия Р4 с множествен VID нямам наблюдения (в момента съм с 1700+ и чакам Р4 2,4ES) и не мога кажа нищо затова до какви напрежения е възможно да се пуснат.



    <div align="right">оргинално мнение на T</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами MultiVID ( на ядрото не пише какво е Default Vcore, но дъното ми го засече на 1.525V ) процесорите са много добри - минават 3.2GHz като на шега.... имам един тука при мене и някъде около 3.4GHz/1.75V издъхва... повече честота не мога да извадя при каквото и да било напрежение отгоре []

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #37

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    я гледайте за какво "скъсяване на живота" става въпрос: http://www.vr-zone.com/guides/AMD/TBred/




  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #38

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">я гледайте за какво "скъсяване на живота" става въпрос: http://www.vr-zone.com/guides/AMD/TBred/







    <div align="right">оргинално мнение на Eddie</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Нещо не ти хванах идеята.....

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #39

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">я гледайте за какво "скъсяване на живота" става въпрос: http://www.vr-zone.com/guides/AMD/TBred/







    <div align="right">оргинално мнение на Eddie</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Нещо не ти хванах идеята.....



    <div align="right">оргинално мнение на Mollov</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    грешка, линка трябваше да бъде този:

    http://forum.oc-forums.com/vb/showth...hreadid=115166

    съжалявам за спам-а, просто съм copy&past друг линк и въобще не обърнах внимание



    идеята ми бе за т.нар. The Official Sudden Northwood Death Syndrome (S.N.D.S.) Thread

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #40

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    Това е известно от време оно, само че за AMD-тата все още няма доказателства, че overvoltage от 1.9V+ прави същото....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #41

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    Благодаря "любезното напомняне " , че е желателно на използжам кирилица.

    Благодаря

    Относно мненията - съгласем съм с "Т " , както и с "Моллов"

    Виждал съм какво ли не - но едно не ми дава мира и искам съвет

    П2 - Кламат 350 МХз - клокнат на 466 МХз на дъно ТРМ

    но после сложих едно П3-Катмай на 500 и пак пробвах това , но само пали на 666 и толкоз

    сле това пуснах малко бен4ове и се оказа че въпреки че работи на 100 МХЗ ФСБ - Катмайчето отнася с около 12% ( приблизително ) клокнатото Кламатче на 133 МХз ФСБ

    На какво се дължи това ?

    ( Изклучвам ядрото инструкциите и тн - или може би греша)

  14.  
     
  15. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #42

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    П2 - Кламат 350 МХз - клокнат на 466 МХз на дъно ТРМ

    но после сложих едно П3-Катмай на 500 и пак пробвах това , но само пали на 666 и толкоз

    сле това пуснах малко бен4ове и се оказа че въпреки че работи на 100 МХЗ ФСБ - Катмайчето отнася с около 12% ( приблизително ) клокнатото Кламатче на 133 МХз ФСБ

    На какво се дължи това ?

    ( Изклучвам ядрото инструкциите и тн - или може би греша)



    <div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абе вече ги забравих тези П3, но мисля че имат и оптимизации в кеша (е не е АТС). Друго - не си казал за дъното достатъчно информация (марка, чипсет ..., тайминги на паметта). Те с тия Виа и Сис никога не се знае кой е оптималния вариант. После, все пак, работи с 33МХц повече. И накрая особено важно е с какви приложения, бенчове го тестваш. По принцип навремето имам спомени, че 450 Катмай даваше по-добри резултати от 450 Кламат при специализирани приложения и тестове (примерно някои филтри на фотошоп, някои интернет сайтове ...). Е, с времето нещата се променят, нали за това от АМД претендират, че ПИ рейтинга е справедлив - 1333ХР дава горе-долу 1500ТБирд (относително де, защото това SSE далеч не навсякъде се използва).

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #43

    Живот на CPU-то при овърклокинг???

    "T" сори

    Дъното е "Текрам 440БХ Слот1 ФСБ150Мхз

    за таиминги на памета - незнам

    но жсе пак питам защо процесор на 133 ФСБ работи по-бавно от Процесор на100 ФСБ ( това за мегахерците е смешно според мен - 33 мегахерца като цяло на фона на 33 мхз на такт е неуместно да постигне 12% по добри резултати )

    Тествах го с 3дмарк 2000 , ЦПУ-коол 0.96 и др. ама вече не се сещам - но при всички П3 би с около 12% овърклокнатата П2


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Живот на ръба на живота
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-06, 10:35
  2. Нов живот за старата бангия?
    От Araiz във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 17-02-06, 22:05
  3. Живот на CRT монитори
    От Anton във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 19-02-05, 14:47
  4. Тайният живот на форумите
    От DEKAH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 31-07-04, 19:03
  5. Живот на CD-Rs
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 21-01-03, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе