Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Celeron 566

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ODB
    ODB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #1

    Celeron 566

    Iskam da pitam specovete zna4i az sum sus Celeron 566 i sum go izdul na 709Mhz raboti si bez problemi toi potdurja FSB66Mhz v4era si prevklu4ih dunoto na FSB 100Mhz i pri startiraneto na pc-to mi pokazva otna4alo(a v bios e na Default) 845Mhz i posle Win ne iska da se startira kazva 4e nqkakuv file is missing i ne6te da zaredi su6toto stava i sus Winxp moje da se napravi ne6to 4e da trugne ili mi trabva CPU koeto potdurja FSB 100Mhz.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #2

    Celeron 566

    Може да му вдигнеш напрежението, но не вярвам да тръгне стабилно. Ако на 2.2V не върви се отказвай. И да не забравиш за охлаждането !!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    14
    #3

    Celeron 566

    Кажи какъв му е степинга, и му сложи хубава духалка, или направо го сменяй, `щото 41Mhz РСI не е добре за хдд-то ти. Ако не, дай му малко напрежение от дъното, ако няма такава опция в биоса, драсни един мейл.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #4

    Celeron 566

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Може да му вдигнеш напрежението, но не вярвам да тръгне стабилно. Ако на 2.2V не върви се отказвай. И да не забравиш за охлаждането !!!



    <div align="right">оргинално мнение на PROKOBA</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Бе какво 2.2V бре? []



    Това е Coppermine ядро, в момента е на 1.5V.... кажи какво е дъното ODB, че да ти кажа какво горе-долу можеш да направиш по въпроса за 100FSB []

  6. ODB
    ODB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #5

    Celeron 566

    Ami dunoto mi e Intel 440bx\zx taka go vodqt po kniga to mai 4e potdurja do 150FSB 6tot kat prevklu4ih na 100 i ot BIOS ima6e dosta golqm megdan da se clockva zdravo ina4e s ohlajdaneto nema problemi slojil sum edin Spire-Cooler modelut e CopperBase po kniga ohlajda do 1.4Gz i v saita go davat 4e e kum 10000rpm.Kak da mu podam po golqma naprejenie na procesora i ima li opastnost da se precaka ne6to drugo.(S ohlajdaneto vsi4ko mi e OK imam 2-a golemi ventilatora pred koito ima po 2-a golemi radoatora v ma6inata e studeno ob6to vzeto

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Celeron 566

    Celeron 566 - Овърклокнат до 1190MHz (140Mhz FSB).Дъно - ASUS P3B-F (Slot 1), чипсет - i440BX. Преходник ASUS с волтажи на него. Напрежението е 1,8V. Температура - 42*С. Охладител - Stock (най-обикновен). Mr.TECHNO ( публикувано преди около12м в Hardware BG - мога да го докажа по всяко време - just call me

    <hr noshade size="1">

    "MOLLOV"

    "Бе какво 2.2V бре?

    Това е Coppermine ядро, в момента е на 1.5V.... кажи какво е дъното ODB, че да ти кажа какво горе-долу можеш да направиш по въпроса за 100FSB "

    <hr noshade size="1">

    Mollov- pak ne si razbral pravilno - tezi procesori gi ima i s 1,75V i nosqt do 2V naprejenie



    <hr noshade size="1">

    ODB като пуснеш 566 на 100 FSB се получава 850 MHZ , a ne 845 ( изклучение е дъно Acorp 6bx82 / 6bx85 - само те показват тази честота ) за да го направиш както трябва има една малка подробност - както каза Моллов - шината на HDD-то идва малко височка, но да не забравяме и AGP-то - на твоето дъно тя е 2х и трябва да работи на 2/3 от честотата на CPU-to, но Acorp няма такава опция , и корекцията на волтажите е малко калпава - затова не се "Е..вай с дъното )

    <hr noshade size="1">

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    14
    #7

    Celeron 566

    Аз пък съм със 6zx85 на любимите ми акорп, и сега за да закова процесора на 850/66/33 трябва да режа AJ33 пина, щото не можах да го изолирам нещо, а дъното носи до 112FSB, но видеото не издържа на такова АГП и запецва, иначе го пробвах на 112FSB с един ISA Тридент, и вървеше нормално (на дефаут 1.7 - не съм вързвал жички!), или да правя нещо като отделен тактов генератор, който да изпъва само процесора За последното ми споменаха днес - нямам си на идея какво е!?!?!

  10. ODB
    ODB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #8

    Celeron 566

    TAka na dunoto mi procesora go slagam s edin prehodnik Slot1 na nego ima nekolko jumpera misla 4e sa dva i edna sinq kutiika s edni beli kra4eta nomerirani ot 1 do 5 .Dali ot tam se prevklu4vat voltaja ili ne6to drugo neznam iskam da go opuna kolkoto moga toi taka i ne mi trqbva pone da se nau4a da overclockvam.neznam no vi kazvam istinata na 100FSB CPU si pokazva 845Mhz neznam dunoto potdurja 150Mhz fsb sega slojih edin Celeron na 633/128/66/1,7v s nego kak stojat ne6tata dali ima golqm megdan da se izduva??/

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Celeron 566

    За този процесор - питай Молов

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #10

    Celeron 566

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">TAka na dunoto mi procesora go slagam s edin prehodnik Slot1 na nego ima nekolko jumpera misla 4e sa dva i edna sinq kutiika s edni beli kra4eta nomerirani ot 1 do 5 .Dali ot tam se prevklu4vat voltaja ili ne6to drugo neznam iskam da go opuna kolkoto moga toi taka i ne mi trqbva pone da se nau4a da overclockvam.neznam no vi kazvam istinata na 100FSB CPU si pokazva 845Mhz neznam dunoto potdurja 150Mhz fsb sega slojih edin Celeron na 633/128/66/1,7v s nego kak stojat ne6tata dali ima golqm megdan da se izduva??/



    <div align="right">оргинално мнение на ODB</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    633MHz процесори само с cD0 ядро или по-"лесно" казано с 1.75V напрежение на ядрото стават повече за о/с, тоя CC0 не мисля, че ще стигне много повече от 800MHz..... за 950/100FSB може и да не се навие...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Celeron 566

    Molov - искам да ти се извиня за нападките към теб от моя страна - не ми правят чест да се надъхвами паля като малко дете - за което моля да ме извиниш. Това го казвам защото снощи си разглеждах посответе ( голяма част от тях излишни ) и забелязах че почти на всички мои постове аз нон стоп те кова ! Относно твоето ревю, радвам се за него и предполагам че ще искаш твоя труд да бъде уважен ( ревюто ще струва ли нещо ?, и колко ).

    Моя подпис който ти предложих под твоето ревю означава че ти вярвам.

    Относно най-голямотоми заяждане за скъпите дънни платки - , грешката ми бе че мисля само то моят стандарт - но освен мен има и хора които могат да си позволят и много по-качествени неща - доста по-качествени и скъпи отмоя ЕлитТРУП

    постовете ми бяха до голяяяма степен подвластни на лични наблюдения - но аз не мога да изтествам качествено всичката периферия минала през ръцете ми.

    Още веднъж съжалявам ако съм те обидил.

    ПП - И чакам ревюто с нетърпение , дори и да струва нещо - аз не обичам да "Крада " информация или да я използвам "Гратис"


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    65
    #12

    Celeron 566

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Може да му вдигнеш напрежението, но не вярвам да тръгне стабилно. Ако на 2.2V не върви се отказвай. И да не забравиш за охлаждането !!!



    <div align="right">оргинално мнение на PROKOBA</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Бе какво 2.2V бре? []



    Това е Coppermine ядро, в момента е на 1.5V.... кажи какво е дъното ODB, че да ти кажа какво горе-долу можеш да направиш по въпроса за 100FSB []





    Бре па аз имах такъв и 1.8 в . му беше напрежението на дифолт...па и на 100Мхз си вървеше без грижи []



    <div align="right">оргинално мнение на Mollov</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  16. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #13

    Celeron 566

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Iskam da pitam specovete zna4i az sum sus Celeron 566 i sum go izdul na 709Mhz raboti si bez problemi toi potdurja FSB66Mhz v4era si prevklu4ih dunoto na FSB 100Mhz i pri startiraneto na pc-to mi pokazva otna4alo(a v bios e na Default) 845Mhz i posle Win ne iska da se startira kazva 4e nqkakuv file is missing i ne6te da zaredi su6toto stava i sus Winxp moje da se napravi ne6to 4e da trugne ili mi trabva CPU koeto potdurja FSB 100Mhz.



    <div align="right">оргинално мнение на ODB</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    От особено значение е степинга на процесора - сВ0, сС0 или cD0. Друго това дъно ми мирише, че е с ZX, а особено ако е Акорп, много не се надявай на 100МХц. Zx беше за Целероните със 66МХц ФСБ.

    сВ0 е най-лошия вариант, няма голяма полза и от увеличаване на напрежението над 1,5 В.

    Виждам, че има неяснота около напреженията:

    сВ0 - 1,5В;

    сС0 - 1,7В;

    сD0 - 1,75В.



    Най-добре е ако е сD0 - може да стигне и 133 шина, но с подходящо дъно (добър БХ - примерно на Асус или, разбира се - 815).

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #14

    Celeron 566

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ПП - И чакам ревюто с нетърпение , <div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ревю-то го има от 2 дни на www.comexgroup.com , можеш по всяко време да отидеш и загубиш около 2 седмици в четене, горе-долу колкото време ми отне на мене за писането само []

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #15

    Celeron 566

    Мдам.... изложил съм се [:I]

    Аз имах Celeron на 533 и си беше Mendocino, от там съм се объркал. []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Celeron-D 341
    От bx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-06, 14:17
  2. Celeron - D or P4
    От Blade™ във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 09-08-04, 14:05
  3. @ na Celeron na 700
    От Atholon във форум Овърклок
    Отговори: 4
    Последно: 30-10-02, 13:16
  4. Celeron 1.3A
    От XM6002B във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 19-05-02, 16:13
  5. celeron 800 ?????????????
    От mitak във форум Овърклок
    Отговори: 40
    Последно: 12-12-01, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе