Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

celeron 800 ?????????????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    337
    #1

    celeron 800 ?????????????

    toia cel 800 (100 mhz)do kolko moje da se clockva ? i kajete nekakvo hubavo dano za nego?




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #2

    celeron 800 ?????????????

    На добро дъно (Abit ST6/Asus TUSL) с поддръжка на Tualatin можеш да изцедиш ако имаш късмет не повече от 1050 MHz при напрежение Vcore 1.75/1.80V. Ограничението идва на топологията на кристала и донякъде архитектурните особености на Copermine ядрото.

    Ако искаш повече "мускули" се обърни към два пъти по-скъпия Tualatin с 256KB L2-cache. Можеш да очакваш честота около 1.5-1.6GHz.

    И недей да забравяш че подобно ново дъно може да те принуди да смениш захранващия блок на ATX кутията ти особенно ако е No-name.









    Променено от King на 06/11/2001 16:22:31

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #3

    celeron 800 ?????????????

    Ако вземеш CPU от ASBIS - т.е. BOX-ов Cel/800 има голяма вероятност да попаднеш на новия степинг ... sorry, не го помня наизуст. Един такъв celeron работеше перфектно на 1200MHz при 150MHz FSB на дъно TUSL2-C при 1.8v.




  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #4

    celeron 800 ?????????????

    Към Lamia: Много добре казано "ЕДИН Celeron", когато се съберат поне няколко мнения които да потвърдят думите ти за въпросният степинг (а те са точно два) и постнеш малко картинки (screenshots) ще се съглася с тебе.




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #5

    celeron 800 ?????????????

    Sorry King, но не мога да задоволя любопитството ти. Машината е вече предадена на клиент. Но и през Григор от HardwareBG е минал такъв Celeron и предполагам, че той може да ти даде повече подробности.




  7. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #6

    celeron 800 ?????????????

    Отново към тебе Ламьо. Чудя се защо ли съветваш хората да си купуват Asus TUSL2-C?

    Или по-точно замислял ли си се какво означава буквичката "C" края или още по-точно: кое говедо е внесло тези осакатени дънни платки в родното BG.

    Да си дойда на думата. Явно провокиран от репликатата ти за въпросният ASUS, днес 7.11.2001г. по заръка на доверчив колега купих въпросната платка.

    Лъскава картонена кутия с интересни надписи на гърба за интересни възможности на иначе превъзходен продукт. Превъзходен, но не и в BG, интересно нали? Ами да, на най-първо гледане се установи че липсва абсолютно всичко без което тази платка може:

    Звукова карта! При това 6 канална - забрави. Има самотно стърчащи 2 електролита по 3300uF и един 1500uF до сокета, вместо 8 по 2200uF и още един куп свободни места за електролити по цялата платка - просто ужас.

    Много се смях когато забелязах че върху куплунзите за USB-то има шарена лепенка с надпис Phoenix BIOS ver..., а върху самият Flash обикновенна хартиика.

    Накратко: за Бога братя не купувайте подобни поевтинени за родният пазар дънни платки.

    Ако някой от някъде се сдобие с пълната версия на същата платка да му е честита и да си я ползва със здраве, но орязана НЕ.

    За 5USD по-малко си купете Abit ST6 на която Ви уверявам че нищичко не липсва и разполага със същата функционалност.




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #7

    celeron 800 ?????????????

    Скъпи ми King, буквичката "C" означава, че дъното е с чипсет 815ЕР, т.е. без интегрираното долнопробно видео на Intel 752 (дребна модификация на 740). Доста добре съм запознат с продукцията на Asus, от 6 години ползвам и работя с техни дъна, та сигурно малко по-добре знам за какво става въпрос. Всички TUSL2-C, които са ми минали през ръцете работят чудесно и не са някакви орязани версии. Дъната са собствен внос на Persy, директно от Asus, имат си всички необходими кондензатори и са с Award BIOS. Естествено се продават и с ДДС, като всеки легално внесен продукт.

    Не е тайна, че има и пиратски тайвански производители, копиращи некадърно и ползващи името на Asus, ти ако си попаднал на такъв си е твой проблем ...

    Относно интегрирано аудио - моето мнение е, че то може да се ползва само от хора с ограничени финансови възможности и да се критикува липсата му е нещо, което граничи с абсолютен непрофесионализъм. При положение, че един свестен Creative 5.1 струва около 50-60$, пари, дадени за нещо по-евтино са напразно хвърлени на вятъра.

    За да ти спестя поне един пост, работя и с други производители, включително и ABIT - ST6 e добро решение, но само във варианта с RAID.

    Темата е друга, а не глупави препирни, кой откъде си купува mobo-тата и колко са качествени.




  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    35
    #8

    celeron 800 ?????????????

    Dokato orientirate choveka kak da si klokne procesora izlqzoha fabrichno kloknati celeroni a cenite im padnaha s po 15 $.Za danoto sam saglasen Asus cusl , tusl2-c .Samo che takova dano s Celeron800 e vse edno mercedes s dvigatel ot trabanche.




  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #9

    celeron 800 ?????????????

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    toia cel 800 (100 mhz)do kolko moje da se clockva ? i kajete nekakvo hubavo dano za nego?

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

    800@1250 trugva s default naprezenie ili v nai-losiq slu4ai na 1.80v

    na 1300 trugva na 1.90v

    Za fsb ne mi se pishe sega, sam mozesh da go smetnesh, mai 155 i 163 beshe...









    <font color=green>Mas caro, mas rapido, mas seguro - mejor... Intel&#174; Inside procesors </font id=green>



    Променено от The_UFO на 10/11/2001 19:57:41

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #10

    celeron 800 ?????????????

    stiga ve, celeron 100 na 163



    ti napravo mi razbi predstavite za OC




  13. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #11

    celeron 800 ?????????????

    Ммммм да! Искам линк с screenshots, иначе казано "не вервам".




  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    celeron 800 ?????????????

    Човек на който вярвам ми беше казал, че е пускал при стабилна работа на 150. 163 е нов хоризонт...




  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #13

    celeron 800 ?????????????

    Edin poznat puska nai-stabilnoto dano v GB na 163. Ot Atholn 1Ghz stava okolo 1550 s smiana na mnojitelia. A Athlon sa dosta po-stabilni pri OC. 150 moje, ama 163



    Li4no az se nujdaia ot dokazatelstvo




  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    337
    #14

    celeron 800 ?????????????

    dobre de kajete skakvi dana gi puskate stiga s tia CPU.




  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #15

    celeron 800 ?????????????

    nai-dobroto dano za Pentium i za OC, koeto sam vijdal e s 440BX i be6e na SOYO. Prosto 4ipsetite ot seriata 8** ne sa mnogo stabilni pri OC. Ako pita6 za dana za AMD moga da ti kaja. Oba4e ne sam se zanimaval s INTEL ot 2-3 godini nasam.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Celeron-D 341
    От bx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-06, 14:17
  2. Celeron - D or P4
    От Blade™ във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 09-08-04, 14:05
  3. Celeron 566
    От ODB във форум Овърклок
    Отговори: 17
    Последно: 22-05-03, 13:40
  4. @ na Celeron na 700
    От Atholon във форум Овърклок
    Отговори: 4
    Последно: 30-10-02, 13:16
  5. Celeron 1.3A
    От XM6002B във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 19-05-02, 16:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе