Страница 27 от 31 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #391

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Няма от какво да се засягам, нито упреквам някой колко му е топло или студено. Просто са ми се набили в главата 1-2 случая след ходене на гости зимата - влизам аз и се събличам, пък гледам домакините си седят с якета и грейки. Чудя се какво става, а те сложили климите (не в спалня или през нощта) на 18-19гр. и ми се хвалят, че плащали много малко. На мен ми протече носа след 1 час, а аз самия не съм зиморничав. Трябваше да ударя 1-2 уискита да наваксам температурата.
    Като гледам какви жеги бяха и са в момента и все си мисля - да имаше как да складираме тази топлина за отопление зимата при -20 (темата), колко разходи можеше да се спестят.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #392

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Лично аз понасям много добре горещините дори и сега съм с чорапи иначе са ми лед на караката. Но зимата не мога да понасям повече от 23 в стаята обикновенно съм с анцунг. Та всичко е индивидуално.
    P.Hristov одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    11
    #393

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Новорегистриран съм, но от доста време перидично чета този страхотен форум.

    Отскоро имам климатик Daikin FTX35K. Отоплявам хол 30 кв.м., който е с южно изложение (София), добра дограма, но с големи стъкла, смотана външна изолация + вътрешна. Проблемът е, че помещението е отворено към немалък коридор. През последните най-студени вечери започнах да помагам на климатика с 2000W конвектор ADAX (който го имам от преди климатика и реших да го оставя като backup). Досега климатикът не е спирал, размразява се добре (често, когато имаше мъгла и по-рядко сега).

    Въпросът ми е - кой сайт за синоптична прогноза според вас е най-точен. Аз обикновено следя sinoptik.bg и accuweather.com, но напоследък забелязвам огромни разлики. Например в момента за София accuweather дават -11 градуса, а sinoptik -4. Ориентирам се по прогнозата (и по темепературата в момента) за да регулирам и програмирам и климатика и конвектора. Ако е -4 то климатикът ще се справи без проблем, но ако е -11 то има смисъл да пусна и конвектора (ако съм в къщи разбира се).

    Също така, за утре (петък) accuweather прогнозират -20 за София, което може да затрудни моя климатик (в техническите данни пише, че топли до -15). Но Синоптик прогнозират за утре минимална от -12. Разликата в двете пронози е съществена, макар че става дума за утре. Все пак сме 21век и не би трябвало да има такива големи разминавания между 2 метеорологични прогнози за следващите 24 часа. А и не мога да си обясня защо са толкова различни и температурите в момента (за София), които 2та сайта отчитат.

    Чудя се да се притеснявам ли, че климатикът ми ще сдаде багажа утре или не?

    И какво се случва ако външната температура падне твърде много? Климатикът се самоизключва, разваля се или започва да духа студено? По-добре ли е да го изключа превантивно при наличие на прогноза температурата да падно до -20 през нощта или да го оставя сам да "прецени" да се изключи или не?

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #394

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    кой ти препоръча тази духалка за 30 кв.м.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    11
    #395

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Megaelectronics.bg
    Дори в сайта им е описан като за 30 кв.м.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #396

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Да,ама над минуса.....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #397

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    ся МИТЕ,за тоз хол си требе още един такъв,ма при кучи студ пак не е сигурно

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #398

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Направо пускай Адакса от сега да му помага примерно с 1 кВ ,слабичка машина за помещението .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    11
    #399

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Аз го оставям да работи целодневно, като разбира се намалявам зададената температура, когато ме няма. За да е комфортно, независимо от начина на отопление, не трябва напълно да го изключваш. Един приятел изключи парното в офиса по празниците, специално отиде да го пусне на 3.1., но на първия работен ден 4.1. било такъв студ на максимално набичени радиатори, че не издържали и си тръгнали.

    В сайта им не пише, че квадратурата е за над минусови температури. Взех го преди месец и им казах, че ми трябва да топли (сградата няма тец). Стори ми се слаб, но си помислих, че другите магазини препоръчват по-мощни климатици отколкото ти трябват за да ти вземат парите. Някъде четох, че не е добре климатикът да е преоразмерен, защото тогава се включва и изключва твърде на често, а и през лятото не работи достатъчно дълго (защото изстудява стаята бързо) за да отнеме влагата от въздуха и се получава (през лятото) хладен и влажен въздух.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Направо пускай Адакса от сега да му помага примерно с 1 кВ ,слабичка машина за помещението .
    Да, това май най-правилното. Така или иначе го имам Адакса (дори 2 на брой), а и при под -5, когато като че ли климатикът не е достатъчен той така или иначе не е много по-икономичен от адакса. Обикновено когато е най-студено е слънчево (през деня разбира се) и тогава слънцето огрява цялото помещение и помага доста. Когато е облачно (в София) обикновено не е чак толкова студено.

    При температури малко под нулата и над нулата климатикът работи чудесно.
    Този пост е редактиран от mitko558; 21-01-16 в 13:05.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #400

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Mitko558,
    трябва да си голям късметлия - едно нещо е ясно - имаш превъзходна изолация и най вероятно, много готини комшии.
    tanatos одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    11
    #401

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Mitko558,
    трябва да си голям късметлия - едно нещо е ясно - имаш превъзходна изолация и най вероятно, много готини комшии.
    Външната ми изолация е слаба (но все пак я има), но имам и вътрешна. Помещението е изцяло южно, което също помага.

    Според доста прогнози следващите нощи температурата ще падне (в София) до към -20. Климатикът ми по параметри е до -15. Какво ми препоръчате да направя? Той сам ли ще се изключи ако му стане твърде студено? Или по-добре да го изключа превантивно (и да мина изцяло на конвекторите)?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #402

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Хм, моите ги дават да топлят до -5*Ц. За 11 години никога не съм ги изключвал, заради студ. Нито пък съм им пускал духалка, да ги топли. А и изолация нямам никаква...все още.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #403

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Да попитам-Дано е правилно мястото,ако ли не,моля модераторите да преместят темата/въпроса/
    Помещение -детска стая 20 куб.м/3.1м х 2.6 м х 2.4 м /източно изложение,прозорец 1.5 кв.м дограма ,,Тисен,, и двоен стъкло
    пакет,изолация на външната стена.Бих казал с минимални топлозагуби е помещението.Къща е,първи етаж,от долу е избено помещение,вкопано в земята.Топло е.Града е Шумен.
    Та какъв климатик ще ми препоръчате,който да топли.Помещението е доста малко,но искам наистина да топли с оглед външните ниски температури.
    Благодаря предварително.
    Признавам си,макар,че е за детето не ми се дават много пари.Загледах се по тия японските рециклирани на ,,Варна клима,,с три години гаранция.Тошиба и Дайкин.
    цена 850 лв с монтажа.Иначе по веригите загледах Панасоник 9 -ка 1150 лв с монтажа.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #404

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от skromnia Виж публикацията
    Да попитам-Дано е правилно мястото,ако ли не,моля модераторите да преместят темата/въпроса/
    Помещение -детска стая 20 куб.м/3.1м х 2.6 м х 2.4 м /източно изложение,прозорец 1.5 кв.м дограма ,,Тисен,, и двоен стъкло
    пакет,изолация на външната стена.Бих казал с минимални топлозагуби е помещението.Къща е,първи етаж,от долу е избено помещение,вкопано в земята.Топло е.Града е Шумен.
    Та какъв климатик ще ми препоръчате,който да топли.Помещението е доста малко,но искам наистина да топли с оглед външните ниски температури.
    Благодаря предварително.
    Признавам си,макар,че е за детето не ми се дават много пари.Загледах се по тия японските рециклирани на ,,Варна клима,,с три години гаранция.Тошиба и Дайкин.
    цена 850 лв с монтажа.Иначе по веригите загледах Панасоник 9 -ка 1150 лв с монтажа.
    Стаята е малка и щом е изолирана добре, вземи си един хубав конвектор 1Kw-1.2Kw, за около 150-200 лева! За спалня/детска/ по добро решение от конвектор - няма! Освен, ако искаш студено лятото?
    Този пост е редактиран от ruuni9; 26-01-16 в 12:59.
    boje одобрява това.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #405

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Ако решите да взимате климатик за стаята не детето, то избирайте измежду тошиба, фуджицу,фуджи(илектрик), фуджицу-дженерал или мицубиши хеви индустри. Това са климатиците за спалня на дете.Другите има опасност да веят много вятър.За панасоник просто забравете.

    Климатикът да го монтират така, че да не духа върху леглото на детето или по просто в режим охлаждане да не духа върху леглото на детето, а в някои от другите стени- например срещуположна на леглото на детето.

    Плазма филтъра е най-добрият филтър за детско помещение, особено зимно време.
    mkukas одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 31 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе