Страница 17 от 31 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #241

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Градът е София изложението е северно. на 3-ти етаж от 5 етажа. над мен, под мен и вдясно има апартаменти а в ляво съм на калкан. значи е изцяло вътрешен с някви австрийски тухли двойни,даже тройни на наще 4-ки , с изолация и читава дограма,само дето прозорците са френски тип (от горе до долу)

    а има ли нещо по-специално при монтажа, ако се спра на подови и какви са им предимствата ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #242

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    а има ли нещо по-специално при монтажа, ако се спра на подови и какви са им предимствата ?

    на подовите климатици ....

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,784
    #243

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    По добър комфорт при отопление и охлаждане....Ако се спреш на такив амашини, няма да сбъркаш....

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #244

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от playmen
    Градът е София изложението е северно. на 3-ти етаж от 5 етажа. над мен, под мен и вдясно има апартаменти а в ляво съм на калкан. значи е изцяло вътрешен с някви австрийски тухли двойни,даже тройни на наще 4-ки , с изолация и читава дограма,само дето прозорците са френски тип (от горе до долу)

    а има ли нещо по-специално при монтажа, ако се спра на подови и какви са им предимствата ?
    Аз съм с подова 50-ка сега ако трябва да купувам не бих взел подова -ограничава свободата на подреждане на мебелите, а спалнята просто забрави.Плюсове на подовите-по равномерна температура на въздуха както на тавана така и близо до пода в сравнение със стенните, по тиха работа.Минуса съм го написал в първото изречение.
    Изобщо ако наистина хола ти е 22 квадрата забрави за подова, при мен е близо 30кв.м. и чувствам ограничението от разместване на мебели, тъй като разместване ограничава въздушната струя на подовият климатик.Вземи един дайкин 50-ка FTX GV за хола и си свиркай.От личен опит тази зима мога да ти кажа че прозорците и най-вече стъклопакетите имат най-голямата топлозагуба.За спалнята едно фуджитсу 12 LD и си на 26 градуса дори при -15 навън.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Деяне ти ИМАШ ли и ПОЛЗВАЛ ли си 50-ка в 22 кв.м. хол?

    Аз съм ползвал 3 години едно мицубиши 50-ка G-inverter в 23 кв..м. хол и да ти кажа такъв комфорт при -10 за 20 минути при спрян преди това климатик да направи 26 градуса не съм имал досега Дори и с ПОДОВИЯ дайкин.Просто подовият ми дайкин 50-ка не е толкова мощен в 30 кв.м. хол, колкото мицубишито 50-ка в 23 кв.м. хол.Тогава разбрах, че ако искаш 26 градуса с климатик вътре при -5 навън иска силен за стаята климатик.

    Всичко това е от личен опит ако някой има опит с 50-ка в 23 кв.м. хол да сподели впечатленията си ако не по-добре да замълчи защото няма представа а има само преположения.


  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #245

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Стига, бе, човек, мисли малко. Как ще сложи 50-ка в 21 м2??? Течението и шума ще го побъркат.
    4 кВ му трябват за хола и 3 за спалнята. 12LD + 9LD или 2 подови Дайкина, ако има опция за подов монтаж.
    В другата тема препоръча 4.8kW за 16м2 Сега твърдиш, че 5,8 е неподходяща за 21м2. Само аз ли виждам противоречие...

    @Джъсти, нямам нищо против алтернативните ти разбирания, но си ги дръж за лична употреба. Не заблуждавай хората. Освен многократното презапасяване с мощност има и други фактори, като бюджет, целесъобразност на инвестицията и комфорт. Не ги подценявай.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #246

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    В другата тема препоръча 4.8kW за 16м2 Сега твърдиш, че 5,8 е неподходяща за 21м2. Само аз ли виждам противоречие...
    Не съм препоръчал, а се съгласих, че става. Разликата между 9-ка и 12-ка в силата на струята и шума не е голяма. Обаче 50-ката вече идва прекалено! Не говорим само за мощност, а за превъртан въздух и средно ниво на шума.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #247

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    каспар добреказано за бюджета начи важното е да топли през зимата,ако може и въздуха да чисти и в тоя ред на мисли ми препоръчаха General ASHB 09LD plazma i sa6tiq za hola no 12-ka 1440lv i 1550 lv. биха ли ми сваршили работа и цената добрали е ?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,784
    #248

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    В тоя ред на мисли на Джъсти, викам да боднеш в хола едно Sanyo SAP-EX56U2
    [img width=529 height=600]http://lh3.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/S8hpdZX18vI/AAAAAAAAATk/nkkyQY6PCo0/s640/Sanyo%20SAP-EX56U2.JPG[/img]
    така ще си палиш и цигарата от дограмата, ако пушиш.....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #249

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    тва не е ли прекалено силно са 21 кв.м. все пак няма да топля целия апартамент с него :Д

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #250

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    То предложението май е към Джъститу. За него си е екстра - ще му рипа до 10 kW
    playmen, за теб всичко над 12LD е в графата "уливане".

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #251

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Каспар, напълно съгласен 12-ка за хола и 9-ка за спалнята, сега остана да намеря истинска японка , да прави въздуха планински и да е до 3200 за двата и съм готов...

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #252

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от playmen
    Каспар, напълно съгласен 12-ка за хола и 9-ка за спалнята, сега остана да намеря истинска японка , да прави въздуха планински и да е до 3200 за двата и съм готов...
    Истинска японка само че на 100волта ще трябва да са, а за да стане това трябва повече от 3200лв. да отделиш.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #253

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    В другата тема препоръча 4.8kW за 16м2 Сега твърдиш, че 5,8 е неподходяща за 21м2. Само аз ли виждам противоречие...

    @Джъсти, нямам нищо против алтернативните ти разбирания, но си ги дръж за лична употреба. Не заблуждавай хората. Освен многократното презапасяване с мощност има и други фактори, като бюджет, целесъобразност на инвестицията и комфорт. Не ги подценявай.
    Цената на двата климатика 12 ЛД и 50ка дайкин е почти една и съща с разлика от 50-100 лева.Що се отнася до комфорта той както съм писал и е доста индивидуално чувство за всеки един човек.
    Ако не вярвата вижте каквао е писала в темата за фуджитсу климатиците natali4me за монтираният й фуджитсу 12 LGC в 22 квадрата хол и тогава се гневете.За мен комфорта от една 50-ка в хол 22-23 квадрата епо голям отколкото комфорта от една 12-ка.Вярно е че 12-ката серия ЛД на фуджитсу е доста силна и отговаря на 16-ка в режим отопление, но аз ги имам и двете и правя сравнение между тях извода ми е че за 22-23 квадрата 50-ката ще работи по-спокойно и ще си дава жега при -10 и надолу.Комфорта ще е по-голям защото 50-ката е с по-голям топлобменник и с по-малки обороти на вентиалтора на вътрешното тяло ще сгрява стаята(ще отдава същата топлина като 12-ката на по високи обороти само че последното с повече духане), на 12 топлообменника е по -малък= по малка площ на топлоотдаване и топлообмен= по силна въздушна струя= повече вятър и дискомфорт...И двата климатика ги харесвам и особено 12 LD.

    Като стана въпрос за оразмеряване вижте какви климатици пепоръчват японците за 14 татамита=22.68 кв.м.Ето линк и сами си направете изводите как ние българите разбираме това оразмеряване(при нас е "отърговяване") ето линкhttp://en.search.borderless.rakuten....tami-mat_room/.
    Ккато виждате едно fujitsu нокрия S 40V2-W го препоръчват з атази квадратура както и една тошиба 401 UDR, колко мислите е номинал;а на тези машини и максималната мощност?Изобщо като погледна повече от 90% от препоръчаните климатици са 40-ки.Дори има и едно такова фуджитсу http://dimeli.eu/klimatici/fujitsu/66-nocria-z40v2 ето вижте и японската страница същото фуджитсу http://en.item.rakuten.com/hokuto-inc/10004588/ с номинал 5 кв на отопление и максимално 11.5кв
    .Айде със здраве.
    Повече от това което са казали японците нямам какво да кажа относно оразмеряването.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    За малко да го бодна, ма се полъгах с подовия дайкин 50-ца.Не видях по рано това саньо.Свиркайте по -навреме де.Жалко.


  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #254

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    justify, вземи разкарай това 12LD от спалнята и премести там 50-ката Дайкин. В хола си пък сложи 71-ца!
    Нищо лично, но си извратен... или поне схващанията ти за отопление с климатик.

    playmen, остави го това с планинския въздух. Вземи си топлещ климатик. За пречистване има отделни уреди, ако чак толкова ти е необходимо. Въпросното Фуджицу има плазма филтър, който донякъде прави това, което искаш.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #255

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    В тоя ред на мисли на Джъсти, викам да боднеш в хола едно Sanyo SAP-EX56U2

    така ще си палиш и цигарата от дограмата, ако пушиш.....
    ето линк към хубавеца http://en.search.borderless.rakuten....tami-mat_room/препоръчват ми го нихонците за 18 татами* 1.62.кв.м. = 29.16 кв.м. колкото е хола ми, ама веке съгреших с подовият дайкин Жалко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 31 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе