Страница 4 от 31 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 452

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #46

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    И аз забелязах същото, MSS мидеата ми харчеше към 900в/ч, сега в студа по-малко от 700в/ч, то и топленето е по-слабо, но все пак ми се видя странно.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #47

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Ето ви малко теория .
    * Цикъла на Карно е обратим процес при който се получава най добър КПД за извършена работа на газове при прилагането на различните* процеси (изотермичен, изобарен, изохорен).

    Така че КПД съществува в хладилната машина.

    Пак според теорията при ниски температури някои газове при определено наляане от течно могат да преминат в твърдо състояние.
    Според мен и alexi_dobrev има логика да се поставя някакво вещество или нагревател които да поддържа ниво на температура на фреона.
    Аве прочел си нещо ама не докрай. Ефективността на хладилна машина се оценява с хладилен коефициент и коефициент на транформация. Прочети малко повече и ще разбереш, че в случайа КПД е безсмислен. Виж в учебниците за техникуми. Там вичко е кратко и ясно.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #48

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Julian Ако ти си учил от учебник в тмт аз съм учил аналитична Химия . Май ще е по добре да прочетеш справочник Аналитична Химия 1част . Предполагам тогава доста неща ще ти се изяснят отколкото преправяните учебници в техникумите.
    Между впрочем един от форума твърдеше че са го учили че горенето е физичен процес.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #49

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    а според теб, възможно ли е климатика да има по-нисък разход при ниските външни температури?
    Напълно възможно.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #50

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Не рабирам от хладилна техника и затова не споря. Но искам да си изясня някой моменти които на мен ми се виждат "странни". ПО-точно, след като харчи по-малко (и защо ще харчи по-малко при по-ниска температура) след като го чувам че работи в доста по-натоварен режим. Съдя за това по бученето което издава. И не е ли нормално като трябва да компенсира по-малка разлика м/у външна и вътрешна температура да харчи по-малко, отколкото като се мъчи да компенсира примерно разлика от 40*Ц?

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #51

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Нормално е колкото и странно да ви се вижда.Нормално е за добър инвертор.
    Това,че харчи по-малко,далеч не значи,че топли повече.Напротив. COP при по-ниските температури пада.
    При инвертора се следят някои показатели при които(при критични параметри) задължително се намалят оборотите.
    Това е причината не някакво противоречие на физичните закони.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #52

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Я сега обясни за неинверторите

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #53

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Julian Ако ти си учил от учебник в тмт аз съм учил аналитична Химия . Май ще е по добре да прочетеш справочник Аналитична Химия 1част . Предполагам тогава доста неща ще ти се изяснят отколкото преправяните учебници в техникумите.
    Между впрочем един от форума твърдеше че са го учили че горенето е физичен процес.
    Термодинамика в спровичник по аналитична химия!!!!!!! Май е по добре да прочетеш някой учебник по дермодинамика и по климатина техника. Остави я химията. Тя няма място при климатиците.

  11. m62
    m62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    11
    #54

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    При мен е същата работа.Колкото повече паднаха температурите, консумацията също падна.Става въпрос за General 12-ка, конвенц.. Максималната мощност 1050 вт. я развива при -5 гр и по- топло,и то на най-ниските обороти.Тия дни например, при -15 моментната му консумация падаше до 850 вт. Вярно, че и ефективността, какато на всички климатици падна, но... *По едно време си помислих, че са ми монтирали "инвертор" по грешка *
    Аз също ползвам устройството, което KrK описа. Посочените мощности ги отчетох с него / нямам амперклещи/, както и консумираната енергия. Обаче, ми прави впечатление, че измерената консумация до някъде се различава от това, което отчита електромера. Дали има връзка с въпроса за активната и реактивна енергия ? Не ми се вярва, но знае ли човек. То тия новите електромери, без никакви консуматори/ изключен главен предпазител/,пак отчитат нещо,вероятно собствената си консумация, а пък какво остава, ако включиш уреди. Бог знае какво и как отчитат- гадове.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #55

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    За неинверторите обяснението трябва да е доста по-дълго и с чертаене на криви.
    Ще се опитам малко да го опростя но ще е за сметка на точноста.Когато го напиша ще го постна тук

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #56

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Може би трябва да се направи аналогия м/у термопомпа и водна помпа(не знам до колко е възможна такава аналогия).Ако вземем центробежна водна помпа с характеристики например дебит Q=3000l/h,височина на изтласкванеh=40m.То този максимален дебит се постига при височина 0m,a при h=40m дебита е нула-все едно че имаме затворен кран на изхода на помпата.Който е учил механика на флуидите -знае,а за останалите-казвам че при затворен кран на изхода центробежната помпа е най-разтоварена и харчи най-малко енергия-само за преодоляване на загубите.Ако може да се направи такава аналогия-то ето го обяснението за ниската консумация на енергия на климатика при ниски температури.Може би при пределната температура(за някои -5*,за други -20*),преноса(дебита) на топлина е нула и климатика харчи ток колкото да покрие загубите?
    На мен ми се струва логично,но дали е така?

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #57

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Че топли по-малко е ясно, разбрахме че и харчи по-малко, но с две думи, при ниски температури повече ли се товари климатика или по-малко?

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #58

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Че топли по-малко е ясно, разбрахме че и харчи по-малко, но с две думи, при ниски температури повече ли се товари климатика или по-малко?
    При ниски температури компресора има лошо смазване и лошо амортизиране поради което и бръмчи така. Обаче поради факта че голяма част от фреона не се е изпарила от течното си състояние - компресора работи като на "празен ход".

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #59

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Аз си мисля,че компресора на климатика би трябвало да се държи като бутална (обемна) помпа,която се товари максимално при затворен кран на изхода,което означава, че и разхода трябва да е масимален в този момент,но пък сведенията за по-нисък разход ме разколебават ,тъй че да почакаме отговора на @ badr!

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #60

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса


    Защо при ниски температури климатика не харчи максимума.
    По-просто казано от изпарителя е отнета по малко-количество топлина съответно за преместването и е необходимо по-малко енергия(енергията която е поел изпаряващия се хл.агент е по-малко съответно механичната работа на компресора за втечняването му отново е по-малко или едно бегло сравнение един електромотор с товар и без товар

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 31 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 21:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 10:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 23:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе