Страница 2 от 194 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 2909

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #16

    Re:Размразяване на климатици

    Пробвах преди малко - само напръсках питата с антифриз на -36гр и за сега помага, няма заскрежаване. Леко заскрежаване има на малкото места дето не е пръснато, но това са 5-6% от питата (груба сметка) .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #17

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Концентрирания антифриз е съотношение на етилен глюкол и вода .Ако разяждаше щеше да разяде и вашата лека кола, тъй че не разяжда, даже почиства,ако остане на дъното то никога няма да има ледена кора.
    Да но много зависи от марката на концетрата . А , ако не си вождал , аз съм се нагледал на поизядени алуминивеи глави на двигатели - яки и дълбоки корозии .Получава се от " истински" антифириз в който липсват т.н. инхибитори предпазващи от корозия.
    В резултат главата отива за шлаифане.Главата може да се шлайфа ,от морга може да се намери втора младост - но алуминиевите пластини на климатика -не може .
    Така, че умната с "антифриза " и "концентрата".

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #18

    Re:Размразяване на климатици

    Проблема за сега се състои в това че е нужно да се пръска няколко пъти ,защото вятъра и влагата отмиват антифриза след няколко дни. Има ли някой идея как да полепне антифриза по стените на питата за по дълго време, това е свързано с хора които добре познават химията. Споделете ако имате нещо в предвид ,така ще помогнете както на себе си така и на всички които имат този проблем.
    Относно kriss11,
    За една година нямам разяждане, освен това пластините са за топлообмена, по важни са тръбичките които са от мед ,но и при тях нямах никакъв проблем,пък и антифриза се отмива след няколко дни от влагата и вятъра. Може да се помисли по въпроса ,когато това стане за по дълго време ,но колкото и да е дълго то е една зима, след нея може да си почистиш питата и да я подготвиш за следващата зима .

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #19

    Re:Размразяване на климатици

    Идеята е супер, към момента панасоника /китайче/ се размразява нормално малко остава през средата но през ноща, през деня е оки, сега ако някой по запознат каже каква марка антифриз е добра ще е супер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #20

    Re:Размразяване на климатици

    Наистина, светнете ни малко каква марка антифриз и какви са цените, моля.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #21

    Re:Размразяване на климатици

    @toto1 A нима не си виждал корозирала медна тръба ли ?? Зеленясва . Преди 10-15 години радиаторчетата за партното на автомобилите бяха медни .Но това май не ти е известно и имаше пак пробити радиаторчета.
    Концентрат или антифриз , които са ментета / без инхибитори/ , а такива са болшинството от продаваните в България . Стават да си сложиш на колата, колкото да я продадеш, но не за постоянно.
    Направи сверка на цените на реномирани марки антифриз и цените на 'гаражните" Бг продукти - извода сам ще си направиш.
    Ако искаш всеки ден си пръскай външното тяло с концентрат или антифриз - аз това на моите няма да го направя.
    Освен това антифриза е и мазен лесно полепва прахоляка носен от въздуха. В резултат замърсени пластини.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #22

    Re:Размразяване на климатици

    Например на този адрес http://www.1z-usa.com/winter_care.html има два продукта, които мисля, че са подходящи. Първият е на основата на чист естествен алкохол. Вторият е за размразяване на заскрежени автомобилни стъкла. Твърди се, че не уврежда лаковото покритие, гума, стъкло, хром. Предполагам, че няма да увреди по никакъм начин и ламелите на топлообменника.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #23

    Re:Размразяване на климатици

    Спирт за горене, според мен, е по-безопасен .. ако държите да си поливате климатиците с нещо.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #24

    Re:Размразяване на климатици

    Ще пропищи някой ми се струва.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #25

    Re:Размразяване на климатици


    Медта която е зелена означава че има окисна коричка тоест тя се окислява и се предпазва от по дълбока корозия.На времето не се сменяха радиаторите и бяха много по здрави от днешните ,а се сменяха кранчетата от чугун които не бяха направени както трябва . Никой никога не карам да върши в този форум. Споделям неща които съм пригодил и изпробвал. Спирта за горене много бързо изветрява за съжаление.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #26

    Re:Размразяване на климатици

    Наистина това с антифриза върши работа, но когато климатика се включи да размразява (въпреки, че по питата нямаше скреж) - отми антифриза и отново скреж... При мен се случи след 9 часа работа...
    За сега повече няма да пръскам външното тяло, докато не измисля нещо по-ефективно или някой не даде по-добро предложение...

    П.С. - Ако се напръска с трансформаторно масло или нафта, как ще е ? Не е майтап... просто питам... дано някой не ми се смее...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #27

    Re:Размразяване на климатици

    И после му пални клечката и ще се размрази съвсем .Не можах да не се засмея

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #28

    Re:Размразяване на климатици

    To и на мен ми беше смешно, докато писах за нафтата... , не го мисля сериозно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #29

    Re:Размразяване на климатици

    абе има една течност за разпалване на камини с нея, дали ще има ефект

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #30

    Re:Размразяване на климатици

    Хмм, как на един антифриза му издържа цяла седмица, а на друг 9-10 часа?
    Моят хубавец (Panasonic PW12DKE) нещо спря да се размразява в тая мъгла.
    А тя може ли да е толкова гъста и продължителна?
    Наблюдавам го ... работи работи и по едно време забравя да спре. Външната пита яко се заскрежава, но той нито спира да духа, нито пък се опитва да се размрази. Сложен на 22 градуса, в другия край на стаята е на 21,5 и той си духа без спиране. Изчаках го 30мин и го намалих на 21 и той спря... но не тръгва да се размразява, при положение, че отвън положението е вледеняващо. Като му ливна малко вряла вода на питата, се усеща и започва да се размразява. Като е заскрежен отвън, вътре струята не може да се каже, че е гореща. Като се размрази минава над 50 градуса. Какво мама му иска?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 194 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 19:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 18:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 11:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 18:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 22-12-06, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе