Страница 12 от 194 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #166

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от ivando
    Много хубава снимка от rsvr. Много полезна за хора, които не знаят къде им е датчика. Дали и на Elite AS 09ER1 е там датчика и дали това преработване ще помогне. От къде се появява проблема с датчика обикновено- самия датчик се разваля или датчика остава долу в вода и замръзва? При мен сега забелязвам че както топли климатика изпъшква сякаш ще почне да се размразява, но след 3-4 минути отново започва да топли вътре. Оставам с впечатление че датчика дава сигнал за започване размразяването, но много бързо се обръща преди то да е започнало и си продължава да топли вътре без да се е разледил. Не знам какъв сигнал подава датчика и дали от от клемите му отвън мога да включа ключе с което да го размазявам ръчно. Друг вариант е да мога да спирам вентилатора на вътрешното тяло след като го включа на охлаждане. Благодаря.
    Като ти дойде майстора , да види,дали датчика е монтиран на входа на кондензатора,непосредствено след чек винтила. Ако е там го преместете на друго място за да е по-близо до изхода на кондензатора,там винаги температурата на изпарение на фреона е по-ниска и ще задейства дефроста. Желателно е да погледнете вътрешния температурен датчик , дали се обдухва добре, та ако е по-встрани е хубаво да се премести някъде в средата на вътрешната пита за да се обдухва по-добре, той обикновено е хванат с щипка на вътрешната пита

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #167

    Re:Размразяване на климатици

    ivando: На Elite е по-нагоре закрепен, твоят датчик си е променил стойността с годините (защото е нискокачествен). Датчикът подава сигнал под формата на промяна на съпротивлението му от температурата. Стойността му за някои модели на Elite e 10 килоома, при повишаване на тази стойност до към 17 килоома включва на разкрежаване и си следи съпротивлението, когато падне под определена стойност изключва разкрежаването.

    Ако ти се занимава ръчно да си разкрежаваш климатика може да сложиш потенциометър от 20 килоома и да пускаш разкрежаването когато си поискаш, но трябва само за климатика да мислиш, също можеш да изгориш компресора.

    Никакви други модификации по климатика не са нужни, защото си работи добре, само трябва да се смени проблемният термистор.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-12-15 в 19:09.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #168

    Re:Размразяване на климатици

    ivando, някои от елитите не са с датчик, ами имат таймерче за размразяването, лошото е че не може да се променя времетраенето на самия дефрост /около 5 минути/и това няма оправия. Не съм разглеждал твоя модел , но мисля че си е с датчик

  5. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #169

    Re:Размразяване на климатици

    Има датчик видях на клемореда на външното тяло. Сега го пуснах на автоматичен режим,размрази се добре ама подухва студено вътре-около 40 секунди и спира за ок после пак студено. Не знам дали ще тръгне топло. Ако има проблем с датчик не знам дали ще му работи автоматичния режим, пък ме е страх както четох да не му замръзне вътрешното тяло или някой тръбопровод с това принудително охлаждане. Мисля че ще се сменя датчика както каза valen1. Благодаря Ви и Щастлива Нова Година.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #170

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Я пробвай вентилатора на МАХ и пак замери. Явно при студ не се справя много добре. Но ако искаш добър топлообмен, няма да го постигнеш с тази ниска скорост на вентилатора.
    Когато го включа на МАХ пада темепературата с около 4 градуса т.е. 34C 35C.
    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Astrall: Не си посочил каква е температурата в стаята, иначе изходяща температура от 37 градуса е много ниска при вентилатор на ниска степен. Климатика ти е обикновен и въпреки че е LG, не би трябвало да имаш този проблем. Изглежда фреонът е малко, обади се на фирмата ако е гаранционен и кажи че не топли, позволено е малко да преувеличиш за да ти обърнат внимание.
    Температурата на която е настроен е 19C.
    Прикачвам и снимка да видите за какво става на въпрос.
    [img width=751 height=600]http://i16.tinypic.com/6ldmvc8.jpg[/img]

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #171

    Re:Размразяване на климатици

    Аз съм с ХИТАЧИ Е10Н2 и ОСАКА 12 SBP.Температурата през последните 4 дена беше между -3 и -9 градуса, влажност над 95 процента/много гъста постоянна мъгла/.И двете машини се размразяваха прекрасно, без никакви остатъци от лед или среж по топлообменника след цикъла.ХИТАЧИ-то се размразяваше средно на около 60-75 минути за около 5 минути, ОСАКА-та на около 60-90 минути за около 5.10 минути.При тези условия и двете машини топлеха идеално.Разхода от 08.00 до около 21-22 часа общо на двете машини бе около 10-14 киловата/това включва и другите електроуреди - печки, перални и други такива/, като ХИТАЧИ-то е настроено на 24 градуса, а ОСАКА-та на 20 градуса.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #172

    Re:Размразяване на климатици

    Имам климатик Midea CSU-12HHAA,на какъв принцип се размразява,в смисъл,че никога не се е включвал компресора като при другите клими на defrost,а след като достигне зададената температура изключва и след 2-3 мин. се чува едно цъкане от външното тяло(мисля,че си изключва четирипътният клапан)придружено със изсъскване.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #173

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от A.L.F.
    Имам климатик Midea CSU-12HHAA,на какъв принцип се размразява,в смисъл,че никога не се е включвал компресора като при другите клими на defrost,а след като достигне зададената температура изключва и след 2-3 мин. се чува едно цъкане от външното тяло(мисля,че си изключва четирипътният клапан)придружено със изсъскване.
    Точно тава е дефроса дето го чуваш исъскването цикъла е на всеки 40минути и трае 6 до 10минути.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #174

    Re:Размразяване на климатици

    Toshiba RAS-255SV - монтиран декември 2006г. Миналата зима работеше безпроблемно.
    Сега преди празниците(яката мъгла) отскочихме до село и го оставих да бачка на 17 гр. Като се прибрахме - висулки отвсякъде, запушени отвори(няма щуцер), около 2 см. лед по цялото дъно, ледена ивица по долната част на питата. Температурата в стаята около 15-16гр. Увеличих на 25 гр. - но и след 1,5 часа се повиши до 18гр. Размразяването се включваше и водата изтичаше откъдето намери място, но ледът и висулките си останаха. И накрая реших да му помогна - с една кофа топла вода - отначало поливах заледената ивица(при включен климатик), но се изнервих че така може да продължа и до другия ден - затова го изключих, свалих предпазната решетка отпред и продължих с наливането на топла вода докато не отлепих и последните дебели парчета лед от дъното. Погледнах и в отсека където се намира компресора увит в изолационна вата, която в долния край беше доста мокра(на дъното в този отсек също имаше вода) - колкото можах я отсраних. Включих го отново и си заработи нормално - поддържа зададената температура(през деня 21-22гр., вечер - 19 гр.), размарязавше като цялата скреж изчезваше. Но вчера пак се появи ивицата лед по долната част на питата(сега по-тънка), плюс такава и по средата на питата.
    ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ в климатика.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #175

    Re:Размразяване на климатици

    stan75 ако разтопеният скреж не изтича а остава на дъното естествено, че пак ще замръзне, виж дали е добре нивелиран климатика. Тази ивица, която се появява по средата на питата разтопява ли се или си стои постоянно?
    Този пост е редактиран от avenger; 18-12-15 в 19:12.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #176

    Re:Размразяване на климатици

    blue1 - водата сега си изтича нормално - не се зъдържа на дъното. Ивицата посредата се разтопява, но ме безпокои, че е ледена, а не като в останалата част на питата - скреж. А за долната ивица предполагам, че не е от нивелацията, а просто климатика спира процеса на размразяване, докато водата все още не се е стекла от ламелите - пак казвам лед има само по питата, а не и по дъното.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #177

    Re:Размразяване на климатици

    Ако трупа лед по питата и той не се разтопява, а става все повече, определено има проблем, но ако не се задържа и в крайна сметка се топи не мисля, че трябва да се притесняваш. Все пак тук има хора, които се занимават с ремонти и монтажи и може би те ще са по-компетентни.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-12-15 в 19:12.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #178

    Re:Размразяване на климатици

    Ледената ивица посредата на питата се топи, но тази на долната й част не се разтапя докрай и ако продължава така мисля, че пак ще стане както бях описал по-горе. А между другото - при някои от размразяванията (т.е не при всяко) вътрешното тяло "изпуфква" в началото на процеса - защо?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #179

    Re:Размразяване на климатици

    Stan, наскоро и на мен ми се случи същото.Моят Санио онази вечер, малко преди да заспя го намалих от 18 на 17 гр. защото ми беше станало топло.До този момент климатика си работеше безпроблемно и размразяваше на 40-50 мин.Когато го намалих на 17 гр. спря да се размразява и започна да духа слабо и не с толкова топъл въздух.След около час и половина реших да погледна какво става и видях че външното тяло е доста заледено.Веднага го пуснах на режим охлаждане на 16 гр. и за 10 мин. по него нямаше и грам скреж.после пак го пуснах на отопление, но вече на 18 гр. и си заработи както преди, топлеше си и размразяваше на 40-50 мин.Ако бях заспал по-рано и не го бях усетил, че не размразява сигурно сутринта щеше да е ледена буца.Явно има някакъв минимум в градусите който не бива де се преминава и той е 18 гр.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #180

    Re:Размразяване на климатици

    kantonaa изобщо не е трябвало да правиш това упражнение, когато си намалил на 17* компресора явно се е изключил и той си е стоял заскрежен, когато стаята ти изстине компресора ще да си включи и на режима размразяване щеше да си му дойде времето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 194 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе