Страница 137 от 194 ПърваПърва ... 87127135136137138139147187 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,041 до 2,055 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2041

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    И ето че току що беше развенчан мита че супер климатиците размразявали за по 2-3 мин.Като гледам тук,размразява питата 13 мин. ,което е и нормално при такава скреж,макар че според някои хора не е така.Основната причина обаче ,вероятно е това че компресора тръгва плавно ,после позадържа на 400-500 в,след минута -две чак се набира и то до не повече от 1 кв и ето резултата е бавно топене.Не знам ,защо не са направили на 2 рата мин. вече да върти поне с 1500 в,и за 5-6 мин. да стопи всичко вместо да се мотае така.
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2042

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Щото ще те буди нощем което не е желателно както знаем.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2043

    Re: Разскрежаване при климатиците

    Нормално е при толкова заскрежена пита да дефроства по дълго, важното е при суха пита и -10 -15 дане пуска постоянно дефрости, което добрите машини него правят.
    При мен Панасоника вчера дефроства през 2-4 часа после вечерта спря да вали и цяла нощ не е дефроствал на сутринта беше доста заскрежен вече и си пусна дефрост, температура -7 . Вече имам и лека изолация на тавана и почти постоянно си работи на 180-190 вата като рядко дига за малко на 340 и после пак си спада на минимум.
    И при мен климатиците като дефростват не качват повече от 500 вата дори и по малко, 300-400 но си размразяват добре и бързо, единствено ако са много заскрежени и има много силен вятър е по бавно, но са на тераса външните тела

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2044

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Хитака вдига 900-1000 вата .. ама то инак това желязо отвън няма размразяване

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2045

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    И ето че току що беше развенчан мита че супер климатиците размразявали за по 2-3 мин.Като гледам тук,размразява питата 13 мин. ,което е и нормално при такава скреж,макар че според някои хора не е така.Основната причина обаче ,вероятно е това че компресора тръгва плавно ,после позадържа на 400-500 в,след минута -две чак се набира и то до не повече от 1 кв и ето резултата е бавно топене.Не знам ,защо не са направили на 2 рата мин. вече да върти поне с 1500 в,и за 5-6 мин. да стопи всичко вместо да се мотае така.
    Интересно ми е при -10 и силен вятър колко дълго ще размразява.
    Моя в такова тихо време размразява питата за около 6 минути и още ~ 1 минута я подгрява да изсъхне. Някъде около 6-7 минути трае дефроста. Но докато почне да духа топло вътре, минава повече време.
    Консумацията при дефрост е около 400-500 вата някъде.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 19-01-17 в 11:42.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2046

    Re: Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Хитака вдига 900-1000 вата .. ама то инак това желязо отвън няма размразяване
    А имали ги още хитачитата намалени 35вса или са изчерпани, ако имаше още 25вса намален и аз щях да взема,вместо панасоника но и от панасоника съм доволен за парите си.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2047

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Трябва да се обадиш да питаш .

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2048

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    На V серия максималното време за дефрост е 15 минути.

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2049

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Edi според сервизните на 5,6 и 8 серия дефроста е до 15 мин.В клипа времето е от спиране на вътрешното тяло ,и до почването му да духа.Дали е много или малко не мога да кажа,има си инженери сигурно те знаят най-добре.При дефроста външното почти не се чува.Колко харчи не знам.Махнал съм ватметъра,но харчи колкото трябва.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-01-17 в 13:49.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2050

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Идеално си е, нямай грижа, хората са го сметнали.И на III серия максимума е 15 минути.Това е максималното време, иначе продължителността зависи кога ще вдигне заложените градуси на обменника /там също има две условия или +8 или +5 за повече от 80 секунди/, може да са и 3 минути, може да са и 10.
    P.S. Да добавя за който не е забелязал, при 8-а серия можеш да си променяш условията на дефрост и да преминеш към т.н. СТРОНГ ДЕФРОСТ, като се променя температурата на обменника /+13 или повече от 80 секунди +10/и се удължава до 20 минути максималното време за дефрост.
    Този пост е редактиран от edi1; 19-01-17 в 13:42.
    popov и Jack Krauser харесват това.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2051

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    И ето че току що беше развенчан мита че супер климатиците размразявали за по 2-3 мин.Като гледам тук,размразява питата 13 мин. ,което е и нормално при такава скреж,макар че според някои хора не е така.Основната причина обаче ,вероятно е това че компресора тръгва плавно ,после позадържа на 400-500 в,след минута -две чак се набира и то до не повече от 1 кв и ето резултата е бавно топене.Не знам ,защо не са направили на 2 рата мин. вече да върти поне с 1500 в,и за 5-6 мин. да стопи всичко вместо да се мотае така.
    При изключен вентилатор на вътрешното тяло няма как хладилната част да работи на номинал или максимал.При дефрост се работи с ниска мощност, а и се гони енергийна ефективност. Целта е с минимално изгубена енергия да се обезскрежи.
    При "супер климатиците" дефроста е по-бърз най-малкото заради EEV (EXV)-то. То позволява моментално разтоварване на налягането при смяна на режима и почти мигновено включване на компресора отново. При "дърветата" с капилярки минималното време между 2 пуска на компресора е от 1 до 4 минути (за това време налягането в края на капилярната тръба става достатъчно ниско, за да позволи старт на компресора без хидравличен удар). Това прави от 2 до 8 минути по-дълго време за дефрост... Например Мидеите как размразяват - спира се компресора, обръща се 4-пътния, 2 минути нищо не се случва, включва се компресора за 2-3-4 минути, спира се, обръща се пак винтила, пак 2минути пауза, включва се компресора и чакаме още 5 да направи нялягане и да стопли. И ето ги едни 15мин дефрост, от които реалния дефрост е 4 минути.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 19-01-17 в 13:58.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2052

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Няма нужда от оправдания. Дефроста си беше мноого бавен. Че то до 7-мата минута видимо нищо не се случва.
    На 7мата минута повечето се ориентирват към приключване на дефроста.
    Работата на ниска мощност при дефрост си е пълна загуба - обратното на енергийна ефективност.
    За мен е странно, но при моя влизането в дефрост става без да се спира компресора!!!
    След приключване на дефроста се спира компресора за определено време и тръгва на отопление.
    Вчера ми падна да измеря, колко вода изтича след дефрост. - точно 1 литър!
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2053

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Нормален дефрост ,скрежа е много дебел .. вероятно е работил така с часове .

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2054

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Не ме разбрахте,исках да кажа ,че при заскрежен топлообменник е нормално от спиране да духа топло,до започването му да минат 15-20 мин. и повече, и много се дразня на изказвания от рода на ,размразява ми за 5 мин. в снеговалежа.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2055

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Как ще е дебел скрежа, като е на черти даже.
    Виждат се вертикалните черни черти между ламелите когато камерата фокусира добре.
    Нормален си е според мен.
    Според мен ограничението от 15мин. е времето за работа на компресора в режим охлаждане - в случая е дефрост.
    Всички други времена са отделно. Поне в сервизното на Фуджи е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе