Страница 184 от 194 ПърваПърва ... 134174182183184185186 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,746 до 2,760 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2746

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Идеята е на ДУ да пише 25-26 за рахат на жената, а реално да си поддържа 22-23. Хаха
    Да ама не всички жени са толкова " балами". При всяка ситуация го отнасяме ние,

    Коректно си подържа градусите по инструкция. Лично съм го ползвал,но не изтърпчх жегата и го върнах към сервизен режим.
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2747

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Ако мислите, че това ще окаже ефект върху дефростите, мога да тествам. Идеята ми е да спра ненужните дефрости, а със сегашната схема се получават нещата. Вече 2 дефроста спрях. Реално излиза, че с няколко клика ЛУКА-та става ДайСейКай - не работи он-оф и не прави ненужни дефрости. Хубава работа, ама българска! Сега само трябва да намеря начин да автоматизирам системата. Примерно ще обуча жената хаха :D
    Genadi80 одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2748

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Да ама не всички жени са толкова " балами". При всяка ситуация го отнасяме ние,
    Да, ще ревне че климката не работи и ще набере сервиза. Може и до КЗП да стигне работата.
    Mega, SPSt, babati и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2749

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Жените определено ги бива да си търсят правата, борбени са
    toto4ev и rosswen харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2750

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Ако мислите, че това ще окаже ефект върху дефростите, мога да тествам. Идеята ми е да спра ненужните дефрости, а със сегашната схема се получават нещата. Вече 2 дефроста спрях. Реално излиза, че с няколко клика ЛУКА-та става ДайСейКай - не работи он-оф и не прави ненужни дефрости. Хубава работа, ама българска! Сега само трябва да намеря начин да автоматизирам системата. Примерно ще обуча жената хаха :D
    Прецени си сам. Проба за 2 минути, или даване на 1000 лева за нов климатик. Сам си решаваш. Ами ако и от него не останеш доволен в даденото помещение?
    babati, gerhar и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2751

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Може би има разлика в дефрост алгоритъма от това на какво задание работи. Няколко пъти му слагат задание 26° на дайсейкая и подкарва дефрости през около 6 часа. Естествено изтичат някакви мижави 100..200грама водица. Така, че babati, можеш да пробваш. В темата за LMCE е описано.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2752

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Вие напънете машината да работи на 26, а да показва 22 на ДУ и чакайте малко дефрости.
    zxc0, babati и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2753

    Разскрежаване при климатиците

    Честно казано, малко не ми се вярва да се получи, ама пробвай, знае ли човек. В сервизното е дадено при какви условия влиза в дефрост и машината точно така си и действа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2754
    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Идеята е да работи с алгоритъма на 21-22 градуса а да поддържа 24-25 градуса (настройката става от сервизното меню), това е поне на теория . Ако го изпробваш ще се види как е на практика.
    Babati , точно това е идеята щом дефростите се влияят от заданието и почти съм сигурен че ще сработи ... Даже твоят може да има и други "благинки" като по висок клас. Прочети го това сервизнл бе човек доста е интересно. Па щом ти е минал мерака сменяй , човек трябва да си удисва на акъла

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Вие напънете машината да работи на 26, а да показва 22 на ДУ и чакайте малко дефрости.
    При по ниско задание ги потдържа/догонва с по ниска консумация , веднъж след като ги стигне . От там работи по-разтоварено ...
    babati, toto4ev, gerhar и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #2755

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Моя прави 1дефрост и харчи 3 кв за 24 часа , почти не включва , много комфортно работи,жената доволна,по къси гащи!!!Гледам температурата паднала на 25градуса , отивам да туря едно 2 дървета на парното!


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    babati одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2756

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    ахахахаха. Това с дървото беше добро!

    Добре, ще прочета това сервизно, че ми стана интересно. Още един дефрост спрях :D Машината вече не е дефроствала цели 7 часа :D Топлообменникът е чист.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2757

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Вие напънете машината да работи на 26, а да показва 22 на ДУ и чакайте малко дефрости.
    При по ниско задание ги потдържа/догонва с по ниска консумация , веднъж след като ги стигне . От там работи по-разтоварено ...
    Хубаво е, че ги споделяте и обяснявате тези неща - сигурен съм, че профитата нямат време да четат всички сервизни.
    Mega одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,037
    #2758

    Re: Разскрежаване при климатиците

    Поне при хитачи и панасоник се лекува дефроста с малко разглобяване, и после размразява само при нужда до -20 градуса, това с постоянното сменяне на режима ми звучи доста примитивно, ако те дразни толкова сменяй машината.
    babati, rosswen и Genadi80 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2759
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Хубаво е, че ги споделяте и обяснявате тези неща - сигурен съм, че профитата нямат време да четат всички сервизни.
    Ти профи ли си или киснеш тук да вкарваш интриги с 99% от постовете си във всички теми ? Мега е прав 26° си е доста в това време. Но и аз никъде не съм писал да се гонят 26°.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2760
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ти профи ли си или киснеш тук да вкарваш интриги с 99% от постовете си във всички теми ?
    Не обръщайте внимание на това! Не мисля, че въобще трябва да се занимавате с колегата Kasap.
    Kasap одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе