Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 284
Like Tree65Одобрявам

High COP ... Low COP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #76

    Re:High COP....Low COP?

    И тук бая сте написали..
    geozap, форума не е: климатична техника!, а Отопление и климатизация... Тук хората питат, ако някой отговори-добре, ако отговорят повече-още по-добре! Не те знам къде,кога,какво,как и кой те е учил. Мога да кажа за себе си.Мен ме учиха хора( на друго място,по друго време, може би същото..) които казваха: Не помни формулите!(има ги във всеки справочник), разбери какъв им е смисъла! и как се стига до тях. Разликата между асистента и професора, не е само в годините! Ще бъдеш професор, ако можеш да обясниш, всичката простотия написана от някой друг, Елементарно,Простичко, с "пет" думи! Това значи да си го разбрал, а не тепърва да умуваш...
    Избива тъпия въпрос: 7-ци, 9-ки, 12-ки, всичко хардуерно им еднакво, но са на различна цена и уж с различни СОР-ове, защо ? Явно плащаме за софтуер! А това не е ли правилно? Що повечето сме с WINDOWS(платен вероятно ) , а не с MAC- OS ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #77

    Re:High COP....Low COP?

    Това за платения Вин силно ме съмнява,да не кажа,че съм съгурен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #78

    Re:High COP....Low COP?

    Преди време Е12 и Е15 на панасоник бяха с едни и същи външни тела и тогава си направихме експеримента да качим софтуера от 15 на 12 получи се доста добре имаше около 100 гр разлика във фреона която дозаредихме и на 12ката и порасна работата... След това се замислихме дали неможим да направим същото и с 9 към 12 но се оказа че дължината на капилярката е различна и се отказахме...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    60
    #79

    Re:High COP....Low COP?

    На производителя му е много по-лесно и евтино да произвежда едно и също оборудване, което да се рзличава само софтуерно. Така, че е съвсем възможно да си плащаме софтуер. Но освен топлообменници има и дебит през тях, както на фреон така и на въздух. Т.е. не се променя само управлението на компресора, но и на вентилаторите, а те може и да не са едни същи (или поне не е задължително).
    Напълно съм съгласен, че при 9-ка и 12-ка с един и същи компресор, при номинал 9-ката ще има по-висок КОП. Затова, като избираме клима се съобразяваме с помещението, а не казваш в 90% от случаите "вземи тая 24-ка много е яка със сигурност ще ти топли".
    Наскоро ми се наложи да се разровя за един компресор от Fujitsu 14-ка на 3-4 години и се оказа че го ползват в доста различни на пръв поглед машини, включтелно мулти сплит с 3 вътршни 9-ки.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #80

    Re:High COP....Low COP?

    Цитат Първоначално публикувано от jorkata74
    Напълно съм съгласен, че при 9-ка и 12-ка с един и същи компресор, при номинал 9-ката ще има по-висок КОП. Затова, като избираме клима се съобразяваме с помещението, а не казваш в 90% от случаите "вземи тая 24-ка много е яка със сигурност ще ти топли".
    Информативно просто - какво ти е мнението за следния въпрос: ако в същото помещение сложим вместо 9ката да кажем 12ката - при еди и същи условия какво мислиш, дали 12ката ще работи с КОП-а на 9ката? (от горния пример, сам каза - един и същи коморесор, различни номинали обаче: какво би станало като 12ката ще работи с ниминала на 9ката, тук е въпроса)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #81

    Re:High COP....Low COP?

    Не знам защо сме се уловили сляпо в твърденията си ,че ако компресора и топлообменниците са еднакви,видите ли ,ще стане еди какво си.Освен тях в цялата система има още една камара подробности,които пропускаме-вентилатори с дебита си и софта за тях,сечения и дължини на тръби и капилярки,различния софт за управлението на EEVто и компресора и т.н.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #82

    Re:High COP....Low COP?

    Лошото е, че не само "сляпо" си мисля че физиката е права. 9ка има по-лоши топлообменници от 12ката, вентилаторите и дебитите на 12ката даже са и по-големи, което способства за още по-добра работа. Измерванията ми показват че е възможно 12ката да покаже КОП ако работи с условия за 7ца или 9ка, който е по-висок от обявения в каталога при номиналната му мощност. Ако на това му викаш "сляпо", не знам какво тогава остава за "видното"...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #83

    Re:High COP....Low COP?

    Ако беше възможно 12ка да има по-висок КОП от 7 или 9ка,защо глупавите япончета не са достигнали до този твой извод?Голямата грешка ви е,че бъркате теорията с практиката.Какви са тези специални условия за 7ца? Работа с мощност като 7ца ли? И тогава КОПа не е като на 7ца.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #84

    Re:High COP....Low COP?

    Ванко ако два климатика имат еднакви компресори, топлообменници, EEV, и вентилатори и все пак се различават по сигнатура на модела единственото което може да е различно е софтварето и количеството фреон така че с подходящи умения можеш да направиш от 9 - 12 или ако си се вманиачил по високия коп от 12 - 9...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #85

    Re:High COP....Low COP?

    Боард ако сложиш по мощен климатик той ще изпълнява задачата по бързо следователно компресора е работил на по високи обороти което вече е по далеч от КОПАнката на девятката

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #86

    Re:High COP....Low COP?

    А в режим поддържане? Ще работи на същите обороти като 9-ката, но с по-големи топлообменници в случая на Фуджицу.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #87

    Re:High COP....Low COP?

    Ако се опитаме да продължим мисълта на deian,няма ли да се получи това:
    Ще работи на същите обороти като 9-ката, но с по-големи топлообменници --->по-голямо топлоотдаване --->по-голяма вероятност да заработи като on/off климатик --->....????

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #88

    Re:High COP....Low COP?

    Това зависи от минималното му топлоотдаване (реалното!).

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #89

    Re:High COP....Low COP?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Ако се опитаме да продължим мисълта на deian,няма ли да се получи това:
    Ще работи на същите обороти като 9-ката, но с по-големи топлообменници --->по-голямо топлоотдаване --->по-голяма вероятност да заработи като on/off климатик --->....????
    Ако например си сложил 12ка с мощност 4kW, ако топлозагубите са 2kW, климатика никога няма да работи като ON-OFF. Но и никога няма да работи на тези 4kW понеже топлозагубите са 2kW. Ако в същото помещение със същата топлозагуба сложиш 7-ца, тя също ще работи на 2kW за да ги покрие. Само дето 7-цата ще е с едноредов топлообенник а 12ката с двуредов най-малкото. Това че 12ката ще има по-висока номинална мощност по никакъв начин няма да я накара да работи на 4kW вместо на 2kW в този случай. Абе здраве да е, нямам никакъв кяр да ви убеждавам кой прав, кой крив. Лошото е, че виждам хора които уж с такава техника от години се занимават я някак не могат да осмислят елементарни неща. Айде тогава още един бърз въптос: Защо EER в климатицие е по-нисък от COP (винагии!) - не се ли дължи това на факта че ЕЕР се мери лятото а тогава поради високите температури като цяло налягането в тръбната мрежа е по-голямо. По-високо налягане - по-лоша ефективност на климатика? С това дали ще се съгласите или пак ще кажете че няма такова нещо че EER е по-нисък от COP?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #90

    Re:High COP....Low COP?

    Има и още една причина за разликите в ЕЕR и COP и тя е че в режим отопление топлината на компресора работи в полза на процеса и увеличава количеството пренесена енргия към помещението ....
    ilian одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHL (Mobile High-Definition Link)
    От hristoslav2 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-15, 10:45
  2. High-definition камина и аквариум
    От KillingTime във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 23:45
  3. High Contrast #1
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 24-06-04, 18:17
  4. SuSE 9.0 and high CPU usage
    От alexandro във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-03, 11:01
  5. High Volume Recording
    От hipo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-02, 23:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе