Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 220
Like Tree8Одобрявам

Сравнение на инвертори работещи на 220V с COP>5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,215
    #151

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    я си купи машина на 100 волта за 2000 лв а не за 1300 и пак ги сравни като комфорт ... макар че и това твое твърдение се оборва дори само с минималния шум от 27(!) дБ на вътрешното тяло ,тоя климатик в Япония е забранен със закон и за това го изнасят от там насам явно ,сега ми светва всичко ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #152

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Ами не е 27, ама карай.....щом малкия спи на него без да се събужда, значи е нормално.На нощен режим е 21дб, а на АУТО шума на турбината е по-нисък от най-ниската степен.Цената съвсем не е определяща за комфорта в стаята, а добре оразмерената машина, според мен.При мен на настроени 22-23 градуса и на АУТО турбината си работи на изклбючително ниски обороти и си поддържа температурата - машината е оразмерена на 80 вата на кубик.И преливането вече бе премахнато, така, че машината си е много тиха.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,215
    #153

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    как всъщност отстрани преливането ? удължи тръбния път ли ,и да си писал съм го изтървал ... относно оразмеряването - аз съм писал в другата тема че е точно така ,80-100 вата на кубик ти носят комфорта с климатик ,при тия на 100 волта е политика на вносителя да ги недооразмерява и за това има и недоволни

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #154

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Не съм писал.Ами удължиха тръбния път, прегледаха вътрешното тяло, май, че имаше някакви леко прегънати тръби и презаредиха с фреон.Сега съвсем леко се чува само при тръгване и спиране и то за кратко време, само нощем при пълна тишина, ако се заслушаш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #155

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Смениха ли пречупените тръби или ги изправиха?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #156

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Смениха целия тръбен път и сложиха 5 метра, при каквато дължина са мерени показателите в сервизната инструкция.Иначе от вътре мисля, че само изправяха, не присъствах през цялото време.Не знам дали това е рецепта за всяка машина, ама при мен явно стана.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,215
    #157

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    поосрали са го ,дано да работи безпроблемно .. те пречупени тръби не могат да се изправят на 100 % ,стават малко квадратни като сечение


    Mod.valen1: Ползвай друга дума.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #158

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Доколкото видях и разбрах, за вътре ставаше дума само за огънати малко повече, а не силно пречупени.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #159

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    За цените: 10 SKVR - 1580лв. с ДДС, B10 SKVP - 1890лв. с ДДС => разлика 310лв. - актуални цени на официалния вносител G&A!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ами не е 27, ама карай.....щом малкия спи на него без да се събужда, значи е нормално.На нощен режим е 21дб, а на АУТО шума на турбината е по-нисък от най-ниската степен.Цената съвсем не е определяща за комфорта в стаята, а добре оразмерената машина, според мен.При мен на настроени 22-23 градуса и на АУТО турбината си работи на изклбючително ниски обороти и си поддържа температурата - машината е оразмерена на 80 вата на кубик.И преливането вече бе премахнато, така, че машината си е много тиха.
    При над 0* О.К. 21dB, съгласен съм. Но при 0* , -5* и надолу машината настройва тогава на вентилатор 2 и тези 21dB отиват по-дяволите. Става виелица.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #160

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Ами при мен не е така......работи си съвсем тихо........

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    4
    #161

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да, VAH е с по-висока максимална мощност и до -20*.
    Само VA е с 5,5 kW максимална мощност и до -15*.
    VAH се води Nordic модела, но VA си е нормален. Само дето и на VA минималната му е същата като на VAH.
    Доколкото знам на VAH има допълнителен нагревател за да работи на по студено, но пък при този режим на работа COP пада .
    Или не съм прав ?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,564
    #162

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Той COP си е същия ако гледаш на машината отделно. Приеми, че нагревателят все едно ти е друг уред, който си консумира своето. Иначе ако го добавиш към общата консумация на машината е логично да се вдигне консумацията и, откъдето и COP ще мръдне с някакви десетки/стотни.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #163

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Да, нагревателят хаби, но в крайна сметка и климатика не замръзва, и СОР си седи висок! Извод - не всичко се сумира механично!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #164

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    а като се топли климатика не му ли се променя ефективността, тоест да спада
    нали взема енергията образно казано от вън която е минусова и я препраща вътре в стаята където е събрал плюсовата
    нали затова и температурния режим на отопление и охлаждане е различен
    Странна работа

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,564
    #165

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Май дойде време да се върнем на темата за минималната консумация. Още нямам еднозначен отговор.
    От Дайкин Австрия (отговорни за БГ) ми отговориха, че минималното отдаване е 1300 W, тъй като това е минималната честота, на която може да работи инвертора. Не можели да слязат по-надолу, защото компресорът се нуждаел от минимална скорост, за да подсигури смазването. Имало начини да се намали ище минималното отдаване чрез други методи, но според човека е ненужно, тъй като така или иначе консумацията ще се запази, а еднаква консумация при по-ниско отдаване води до по-ниска ефективност.
    От Mitsubishi, за техния модел FD с 1500 W минимално отдаване, ми отговориха почти същото: "Минималните обороти на компресора зависят от това дали ще минава достатъчно количество фреон, така че да гарантира нормалното охлаждане и безопасна работа. Ако нямаме добро охлаждане, компресорът прегрява и механично блокира." Ако има нужда от по-малко мощност, то климатикът просто ще спира компресора и после ще го стартира отново. С падането на температурата, минималното топлопроизводство също намалява, и при минусови температури то няма да е 1,5 kW. Но това важи и за останалите модели, с по-ниско минимално отдаване - при тях минималното също пада и пак остава по-ниско от това на FD.

    Моят извод, гледайки тенденцията при 100-волтовите климатици, е че най-ниско топлоотдаване имат именно най-добрите модели. Те могат да разгърнат най-широко диапазона на работа - за 25-ца например от 200 W до 6200 W. Нещо, с което малко модели могат да се похвалят, да не кажа дори никои от европейските.
    Вероятно причината за високата минимална мощност е не толкова ефективния компресор, който в разгледаните 2 модела има добра ефективност при номинал, но надолу нещата не изглеждат точно така. Вероятно и затова е ограничено минималното отдаване, но това е мое лично мнение. За мен добър компресор е този, който може да се разгърне в широк диапазон. Очаквам и вашите коментари, за да стигнем до истината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD PIONEER DV-220V
    От outoflimit във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-12, 01:17
  2. Отговори: 1
    Последно: 22-10-11, 10:12
  3. Сравнение на инвертори 18 или 5kw хладилна мощност в режим на отопление
    От d_imige във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 28-05-11, 22:48
  4. Toshiba - на 100 или 220V
    От Toshimoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 50
    Последно: 19-11-10, 22:25
  5. Powered by 220V
    От rozovata pantera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-03-02, 08:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе