Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 94
Like Tree3Одобрявам

Сравнение на defrost системите на различни модели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    много интересно .. с нетърпение чакам Саньото ми да се размрази

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Чувал съм за модели, които при дефрост продължават да духат леко топло и човек изобщо не разбира, че размразява. Дали е същото или не - не знам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #18

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Здравейте всички.Климатика е cs/cu-ue12hke.Вече е -5* а той още не е размразявал.Поне аз не съм го хващал.Искам да попитам това нормално ли е.По външното няма скреж и лед и топли нормално.Климатика е доста преоразмерен и в момента работи на 19* зададени а в реалност поддържа 21* в стаята.ако го сложа на 20* в стаята става 22*.В сервизната книжка нищо не намирам за дефроста.Благодаря предварително за отговорите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Няма връзка между околната темп. и необходимостта да размрази.Щом не е заскрежен и топли, освен да се кефиш,друго не остава.Ако натрупа скреж,което е най-силно при мъгла,чак тогава ще размразява.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #20

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    vanko68 благодаря за отговора.Значи да не се притеснявам.Щото нали китайчето го дават по менюала да топли до -7*.Аз и затова го преоразмерих отоплявам 38-39м.куб. пък го дават до70.Нека има повече резерви пък че тока ще е с 5-10лв. повече не е от значение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Няма да ти е повече тока,топлинните загуби на помещението са еднакви,оттам и топлоотдаването на климатика вътре.Ще има малка резлика само от по-малкия КОП при по-големите машини.Разлика от 0,5 в КОПа е около 1 ст/ч.Даже може да се окаже че работи по-икономично,понеже преходните процеси, докато загрява фреона в началото или след разкрежаване,са по-кратки

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #22

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Цитат Първоначално публикувано от panush
    Здравейте всички.Климатика е cs/cu-ue12hke.Вече е -5* а той още не е размразявал.Поне аз не съм го хващал.Искам да попитам това нормално ли е.По външното няма скреж и лед и топли нормално.Климатика е доста преоразмерен и в момента работи на 19* зададени а в реалност поддържа 21* в стаята.ако го сложа на 20* в стаята става 22*.В сервизната книжка нищо не намирам за дефроста.Благодаря предварително за отговорите.
    Не се притеснявай и моя Panasonic e така.И аз до сега не съм го виждал да се размразява,но си топли .В момента съм му задал 22 и в стаята подържа 24 градуса.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    valen1,голямо благодарско за поста ти за Саниото.От много време се мъча на теория с нещо подобно,но никога не съм се сещал за двупътния вентил.Ако беше в София,щях да почерпя.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #24

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Не е много удачно да се преоразмери много ,и аз имам един преоразмерен и трябва да увеличавам t.зада влезе в режим defrost, когато е мъгливо.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #25

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Не е много удачно да се преоразмери много ,и аз имам един преоразмерен и трябва да увеличавам t.зада влезе в режим defrost, когато е мъгливо.
    Той най вероятно е конвенционален

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #26

    Re: Сравнение на defrost системите на различни мод&#

    Вътрешна 23*С. Carrier XPower Silver 12 (38NYV012E). 17 кв.м. стая, тухла северно изложение, 5 етажа от 6 (над и под мен не живее никой, тия до мен са бели мечки), няма външна изолация, гипсокартон с минерална вата на тавана, PVC дограма.

    Въпроса ми е, това животно за 2 седмици не е размразило, нито вода пуска, а си топли. Пусна към 1 литър вода в големия дъжд (когато в София валя сняг) за 2 дена.

    През час-два светва за 20-30 секунди лампичката Defrost и докато изприпкам на терасата да видя как аджеба размразявам, тя си загасне. Бахти чудото! На комшиите конвенционалите направиха локви под тях по 10 литра на ден, това няма грам влага по питата. Вашите така ли не пускат вода? Онзи ден беше до -7*С през нощта, а в понеделник ден валя дъжд целия ден при +1 +3*С и пак нямаше вода, само капеше и за цял ден нямаше и половин литър. Денем на 23*С, нощем на 20-21*С си го държа, 24/7 не се изключва цяла зима.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #27

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    Вътрешна 23*С. Carrier XPower Silver 12 (38NYV012E). 17 кв.м. стая, тухла северно изложение, 5 етажа от 6 (над и под мен не живее никой, тия до мен са бели мечки), няма външна изолация, гипсокартон с минерална вата на тавана, PVC дограма.

    Въпроса ми е, това животно за 2 седмици не е размразило, нито вода пуска, а си топли. Пусна към 1 литър вода в големия дъжд (когато в София валя сняг) за 2 дена.

    През час-два светва за 20-30 секунди лампичката Defrost и докато изприпкам на терасата да видя как аджеба размразявам, тя си загасне. Бахти чудото! На комшиите конвенционалите направиха локви под тях по 10 литра на ден, това няма грам влага по питата. Вашите така ли не пускат вода? Онзи ден беше до -7*С през нощта, а в понеделник ден валя дъжд целия ден при +1 +3*С и пак нямаше вода, само капеше и за цял ден нямаше и половин литър. Денем на 23*С, нощем на 20-21*С си го държа, 24/7 не се изключва цяла зима.
    Нищо му няма, не ставай роб на климатика - относно подържане на температура, топло, дефрост алгоритми - тази машина е перфектна.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #28

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    ДА но съм виждал и ПАНАСОНИК инвертор ,по същия начин трупа лед по средата на питата , трябва да вдигне гр. за да се вкючи дефрост . По точно говоря за една ,мисля че е 15ка с голямо външно тяло за 18м2 стая.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    По-скоро е имал проблеми с количеството фреон.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #30

    Re: Сравнение на defrost системите на различни модели

    Забелязал ли си,когато има скреж по питата и изкл.климата се образува капки ,а след вкл. се залежда и от там почва проблема .И тъй като инвертора не изкл. нема и проблеми . Ак когато е преоразмерен много ,започва да работи като конв....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-10-13, 17:17
  2. Отговори: 78
    Последно: 22-07-12, 02:40
  3. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 12:58
  4. За и против мултисплит системите
    От deiris във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 20-11-07, 10:26
  5. относно системите 5.1 и 7.1
    От shorty във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-08-06, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе