Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 94
Like Tree3Одобрявам

Сравнение на defrost системите на различни модели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #46

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Kasap, сензор за влажност нашите мисля, че имат само във вътрешното тяло.
    geozap - как по 2 температурни датчика определя влажността? Винаги съм се чудел няма ли как дефроста да се направи по-ефективен - да става единствено наистина при наличие на скреж по ламелите! След като всички наблюдаваме влизания в дефрост при абсолютно чисти пити при много ниски температури, значи не е съвсем доизкосурено управлението!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #47

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Мислил съм как може да се пресмята това и го измислих, и незнам дали някой досега не се е сетил. Никакви температури и тем подобни влажности не им трябва на тези дето измислят климатиците. Чисто и просто трябва да сложат една електронна платка и да следи натоварването на външния вентилатор. Когато намалее дебита въздух през вентилатора значи въздушната междина между ламелките е намаляла и то не от друго а от скреж, лед , сняг... и т.н. Промяната на дебита ще се отрази и на консумацията на вентилатора и оттам ще се знае че трябва дефрост. В нашите машини слагаме такива електроники които следят натоварването на двигателите и когато надвиши определена стойност се задейства защита. При климатиците ще бъде задействане на дефроста

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #48

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    deian, разликата м/у показанията на датчика за околна t и този на изхода на външната пита, гарантирано предполагат влошен топлообмен, който от своя страна не може да бъде от друго освен от лед по питата.
    Мисля, че въпроса опира до това, при каква програмирана разлика се стартира дефрост- когато е малка, често е безмислен.
    Изключваме случаите, когато електрониката просто бъгясва за момент- при мен дефрост стартира при +18 гр. външна.

    Преди години наблюдавах един прозоречен Самсунг- той беше само с датчик на питата и докато последния не отчете някаква много ниска температура (предполагам близка до долната граница на кипене на R22) дефрост не се пуска. Надежно решение, но работи с някакво закъснение- последните 1-2 мин духа направо студено и чак тогава влиза в дефрост.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #49

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    deian, разликата м/у показанията на датчика за околна t и този на изхода на външната пита, гарантирано предполагат влошен топлообмен, който от своя страна не може да бъде от друго освен от лед по питата.
    Мисля, че въпроса опира до това, при каква програмирана разлика се стартира дефрост- когато е малка, често е безмислен.
    А как можем да бъдем сигурни, че е влошен топлообмена, а не че просто вече при -20° все по-трудно се извлича топлина от околната среда? Говоря за диапазона под -10°, дори под -15°, когато скреж по питата почти не се наблюдава (ниска влажност на въздуха), но тогава много климатици започват да правят дефрости по условието за натрупана работа на компресора. Ако, да кажем, е заложена натрупана работа на компресора 40 минути, то на всеки 40 минути влизат в дефрост, просто защото останалите условия отговарят постоянно на условията за дефрост, въпреки, че реално няма как да има скреж.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #50

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Не говорим само за извлечена топлина обаче. Пример: околна t -10 С; фреона влиза в питата с t -40 С и излиза с t -15 С- датчка е на изхода(примерни t) - фреона се е "затоплил" до -15 при околна -10, значи топлообмена е добър.
    Ако обаче на изхода е -25, значи липсва топлообмен м/у питата и околната среда- това може да бъде само в резултат на обледяване- условието за дефрост е налице.

    Всичко зависи от програмираните t разлики- ако са малки лесно ще бъдат достигнати и ще се включват чести дефрости, ако са големи ще са по-нарядко. Други фактори могат да бъдат корозия и/или запрашаване на външната пита, който допълнително ще улесни достигането на търсената разлика.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #51

    Re:Сравнение на defrost системите на различни мод

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ако, да кажем, е заложена натрупана работа на компресора 40 минути, то на всеки 40 минути влизат в дефрост, просто защото останалите условия отговарят постоянно на условията за дефрост, въпреки, че реално няма как да има скреж.
    Това звучи логично и съответства на наблюденията ми при ниски температури. Въпроса е как решава, да прави дефрост при чист топлообменник, и висока влажност в диапазона -2о до +2о.

    П.С. Винаги е по-добре да направи ненужен дефрост, отколкото да не направи нужен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #52

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    ТОШКО до сега не съм го видял да прави дефрост при суха пита, той и без това почти не дефроства.Тази зима само веднъж видях питата бяла и дефроста беше включен.Естествено, вечер не знам какво прави.доколкото виждам в сервизното, има 4 сенсора на външното тяло, не знам другите машини с колко са.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #53

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Kasap, няма как да се изпълни условието за t разлика м/у обсъжданите датчици (ако тя е адекватно програмирана) при чист топлообменник.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #54

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Не приемам версията за 2та датчика.Смятам, че при нашите машини, дефрост-алгоритъма е реализиран по друг начин. Надявам се Алекс и Митака да се произнесат. Или колегата Sanyo, ако се мерне...

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #55

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не приемам версията за 2та датчика.Смятам, че при нашите машини, дефрост-алгоритъма е реализиран по друг начин. Надявам се Алекс и Митака да се произнесат. Или колегата Sanyo, ако се мерне...
    Нямам удоволствието да имам санчо, но зубадан серията на мицубиши ще срази повечето си конкуренти с дефрост най- много веднъж на 2.5 часа за не повече от 3 минути и непроменящ се КОП до -15 градуса http://v-clima.com/faq.php?id=mitsub...revatelen-ured


    edi1 честно казано изобщо не ме интересува като потребител каква е конструкцията, конструктивните решения и т. н.Тов акоето ме вълнува е:
    1. дали топли при минусови температури
    2.дали е надежден
    3.има ли сервизно обслужване

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #56

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Тя там работата е съвсем друга.Компресора има съвсем друга конструкция.В северните страни масово се продава, серията има означение VA(B)H.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #57

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Kasap, на първата страница в темата е описана точно версията с датчиците, а и не се сещам за по-надеждна- интересно ще е.

    Другото е, че това че не виждаме лед по питите, не значи че го няма точно в количеството, което влошава топлообмена.
    Бъговете или проблеми при висока влажност също не са за пренебрегване.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #58

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Разликата м/у температурата по сух и мокър термометър при определена температура дава влажността на въздъха. Отчита се по таблица. Така е реализирана функцията DRY. Във вътрешното тяло няма нужда от датчик за влага. По изключение може да има в някой модел, но засега не се сещам за такъв.
    Дефроста става по температура и време. Така са решили производителите.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    ДАЙСЕЙКАЙ V има сенсор за влажност във вътрешното тяло.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #60

    Re:Сравнение на defrost системите на различни модели

    Аз се сетих и за други - КША... - Симеоновград, ако Ви говори нещо. Не са върха на технологийте, по близо са до срама на технологийте.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-10-13, 17:17
  2. Отговори: 78
    Последно: 22-07-12, 02:40
  3. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 12:58
  4. За и против мултисплит системите
    От deiris във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 20-11-07, 10:26
  5. относно системите 5.1 и 7.1
    От shorty във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-08-06, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе