Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 62

Формула за мощност на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #46

    Re:Формула за мощност на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Тази формула е абсолютно грешна. Формлата е делтаТ*специфичен топлинен капацитет на въздух*дебита за секунда за да се получи количество топлина за секунда, което е мощност. В домашни условия сметката се получава с голяма грешка.
    Julian, а ще дадеш ли някаква по-точна формула ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #47

    Re:Формула за мощност на климатик

    Julian - формулата е абсолютно точна за домашни условия. Всичко това,което казваш е вкарано във формулката с този крайния коефициент 3,41. Взето е всичко впредвид- теглото на влажния въздух с нормална влажност,плътността му при 20гр и при 50,спец.топл.капацитети ,така че всичко,което може да се предвиди,е предвидено. Разбира се,грешка в дом.условия винаги ще има,но тя е в нормалните граници. И дума не може да става за разлики от пъти,по-скоро от 10-15%.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #48

    Re:Формула за мощност на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    geozap- я ми кажи тогава каква е оригиналната методика за измерване на КОП,че нещо ми се губи...
    В тази тема не видях да се разисква оригинална методика за измерване на КОП, а някаква измислена формула за определяне на изходяща мощност на климатик.
    Би ли дал в подробности и с конкретни цифри как стигна до заветния коефициент 3,41.
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Julian - формулата е абсолютно точна за домашни условия. Всичко това,което казваш е вкарано във формулката с този крайния коефициент 3,41. Взето е всичко впредвид- теглото на влажния въздух с нормална влажност,плътността му при 20гр и при 50,спец.топл.капацитети ,така че всичко,което може да се предвиди,е предвидено. Разбира се,грешка в дом.условия винаги ще има,но тя е в нормалните граници. И дума не може да става за разлики от пъти,по-скоро от 10-15%.
    При положение, че дебит на вентилатор, входящя температура, изходяща температура, относителна плътност, спец. топлинен капацитет, относителна влажност, влагосъдържание на въздуха са променливи, на мен ми замирисва на с-ма от интегрални уравнения .
    Ако направиш това, аз тържествено обещавам, че ще ти обясня:
    оригиналната методика за определяне на КОП,
    как се определя изходяща мощност,
    защо не трябва да се "надува" климатик с хладилно компресорче,
    защо не трябва да се загрява фреонова бутилка с пистолет за горещ въздух или гореща вода и т.н.
    Грешка "в домашни условия" има, но те са от неправилно или неточно отчитане на величини. Всяка реална формула е валидна както в домашни, така и в промишлени или научни изследвания.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #49

    Re:Формула за мощност на климатик


  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #50

    Re:Формула за мощност на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    В тази тема не видях да се разисква оригинална методика за измерване на КОП, а някаква измислена формула за определяне на изходяща мощност на климатик.
    Само да беше прочел ЗАГЛЯВИЕТО на темата,и щеше да разбереш защо точно формулата за мощността разискваме...Оттам нататък е излишно да се обяснявам с теб...
    П.П - и изобщо не искам да ми обясняваш каквото и да е...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #51

    Re:Формула за мощност на климатик

    Един от двамата е в друг форум. Дай да четем заедно.
    Формула за мощност на климатик - това е заглавието.
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    geozap- я ми кажи тогава каква е оригиналната методика за измерване на КОП,че нещо ми се губи...
    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    В тази тема не видях да се разисква оригинална методика за измерване на КОП, а някаква измислена формула за определяне на изходяща мощност на климатик.
    Кой, какво и как го чете?
    Ти като не желаеш, аз ще го кажа на другите:
    Ако някой е решил да се самоубива, като нагрява бутилката, нека го прави, не но у Вас и не съсипвайки цялото Ви имущество.
    Ако някой е решил да Ви напълни климатика с вода, надувайки го с хладилно компресорче, не му разрешавайте, все пак климатика е Ваш и не сте го купили някой да се учи на него, а на всичкото отгоре да иска и да му платите за това.
    Мога и още, ако желаеш да продължим?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #52

    Re:Формула за мощност на климатик

    Aleksandars Като казвам методика нямам предвид формулата, a:
    Zee D.H. Chiller testing-fields or factory.,
    ASHRAE Standard 24 -78,
    ASHRAE Standard 25 -77.
    Колкото до другото, като свикнат с kW и BTU , може да минем и на други мерни единици. Засега и това стига.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #53

    Re:Формула за мощност на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от geozap

    Ако някой е решил да се самоубива, като нагрява бутилката, нека го прави, не но у Вас и не съсипвайки цялото Ви имущество.
    Ако някой е решил да Ви напълни климатика с вода, надувайки го с хладилно компресорче, не му разрешавайте, все пак климатика е Ваш и не сте го купили някой да се учи на него, а на всичкото отгоре да иска и да му платите за това.
    Да ти обясня ли,че колкото и да нагряваш бутилката,те НЕ МОЖЕ да гръмне.понеже има предпазаен клапан.Да ти обясня ли,че бутилката се тества до бая повече барове,отколкото аз мога да я затопля с ТОПЛА вода. Ако цопнеш ледено 10 кг желязо и фреон в 10 л вода с 50 гр,до колко си МИСЛИШ,че ще се загрее????? И до 50 гр да стане,а то няма как, пак нищо няма да стане,иначе лятото изобщо няма да работим на слънце.Да то потретя ли,че на компресора ми има филтър-дехидратор,бе,СПЕЦИАЛИСТЕЕЕЕЕЕ....Да се повторя ли,че и в азота може да има влага ....

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #54

    Re:Формула за мощност на климатик

    vanko68 Да си чувал за техника на безопастност, за охрана на труда. Да си виждал на живо фреонова бутилка и случайно да си чел, какво пише на нея или те са търговци и не знаят какво пишат. А пък има и едни инспектори, гледай да не се изтървеш пред тях с такова изказване. А за гърменето гърми, ами се моли да не става.
    Ти откри Америка, защо ли хората произвеждат изсушители на въздъх, други си дават парите за тях, стотици левове, като можело и с едно филтърче . Я кажи колко е голямо това вълшебно филтърче и колко вода поема. Да си чувал за ppm. Да си чувал, че са предназначени за фреон, не за въздух Ти май не осъзнаваш, че ако направиш това с климатика е свършено.Компресора и EEV си заминават. А тия дето ти дават да монтираш климатици, дали знаят за твоите подвизи.
    Да си виждал азотна колона и да си се запитвал, при тия температури как ли ще има влага, освен ако някой умник като теб, не реши да надуе с компресорче празна бутилка, та да не дава пари за азот, защото въздуха е 80% азот. Разбрах че ти е противопоказно да четеш, ама да си чел какво пише на етикета на бутилката, ако изобщо си виждал такава. Графита е 100% въглерод, както и диаманта, ама разликата между тях е огромна.
    Да специалист съм, даже съм и професионалист. За разлика от теб, който си любител, лаик завършил автото във Варна и решил че има келепир в един чужд и далечен за него занаят. Ама важен е келепира, клиентите да го ..., не си спомням как беше.
    И я "открехни" нас "непросветените" за "формулата"...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #55

    Re:Формула за мощност на климатик


  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #56

    Re:Формула за мощност на климатик

    Г-н geozap, айде моля тестостерона да си изразходваш в залата за фитнес,тук ако искаш - покажи знания а не колко си добър в риториката.....Ванко68 е един от участниците който помага много тук,на всички (и то със знания,които са помогнали-проверено!)твоя ник освен да се опитва да се големее,друга помощ не видях тук тези дни....Обърни внимание:Форум Отопление и климатизация,не форум за мерене на пишката и колко много спам мога да напиша.Тук на сила никой не те е викал,и не те държи ако искаш помагай,ако искаш не,но смени тона моля!


    П.С. Щом си толкова кадър,вместо да пишеш ти за нищо не ставаш,напиши:Колега това се прави така и така,това което правиш е грешно,опасно ...бля бля бля....има разлика нали?Какво си заповтарял "И я "открехни" нас "непросветените" за "формулата"..." та Я,напиши я и покажи а и на нас лаиците чрез знания,че има защо да ти вярва някои повече на теб отколкото на другите,или поне толкова колкото на тях!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #57

    Re:Формула за мощност на климатик

    Сега се сетих че по новините скоро имаше загинали хора в едно село дето решили да загреят бутилката с газ в леген с топла вода

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #58

    Re:Формула за мощност на климатик

    marian1 Много похвално, че се застъпваш за съфорумец, които ти е помогнал. Дали е така, няма да коментирам, защото камъните ще са пак в неговата градинка.
    Нядявам се, не говориш сериозно за нужда от помощ от моя ник, опазил те Господ. Приеми го като ирония, каквато съм вложил, не като големеене.
    Наясно съм в кой форум съм, какво се разисква, а също така, че всичко, освен два поста е пълна глупост. Така че цялата тема си е спам.
    Относно тона, разгледай темата, откъдето тръгна всичко и може да направим разбор кой се заяжда, кой какъв тон държи.
    Ако си обърнал внимание, не коментирам кой за какво става, а какво твърди, че е грешно и т.н. Нали имам прово да изказвам мнение различно от това на другите и да го отстоявам. А дали ще ми повярваш, си е лично твой проблем, не съм задължил никого да вярва.
    Не нося никаква вина, че vanko68 е решил да учи и завърши автото във Варна.Това е факт. Колкото до келепира грешката ми е, че съм изтървал кавичките, когато цитираш някого трябва да има кавички, изказването за келепира е негово.
    А за поканата, добре този път учтиво ще го помоля, ако обича да изведе коефициента 3,41 подробно и с конкретни числа. Много, ама много ти се моля. Приеми го на сериозно, не влагам никаква ирония.
    След като vanko68 защити тезата си, аз ще се опитам да защитя своятя.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #59

    Re:Формула за мощност на климатик

    Направо ми е странно, как успяхте...
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    T(изход)-Т(вход)=Х*м3=Y(btu):3.41=Zwата.
    Добре, имаме температурна разлика, дебит (дали е имал предвид дебит VeleV.Klima или само обем )... май нещо липсва... брей, какво ли е това 3.41?
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Няма време, мериш изходяща след това входяща, разликата умножаваш по дебита и получаваш BTU, него го делиш на 3,41 и получаваш мошноста във ватове.
    А, значи дебит си е... След като получавам мощността в BTU и тогава от 1BTU=0.293071W => 1W=3.41214BTU като разделим намираме мощността във W ... отлично, а ... и неразбралите
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Julian - формулата е абсолютно точна за домашни условия. Всичко това,което казваш е вкарано във формулката с този крайния коефициент 3,41. Взето е всичко впредвид - теглото на влажния въздух с нормална влажност,плътността му при 20гр и при 50,спец.топл.капацитети ,така че всичко,което може да се предвиди,е предвидено. Разбира се,грешка в дом.условия винаги ще има,но тя е в нормалните граници. И дума не може да става за разлики от пъти,по-скоро от 10-15%.
    да, поне да не заблуждават другите...
    Обаче възниква и още един въпрос
    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    hunterA пита дебита за какво време и отговора е кубични метра за час
    Ако отговорът е с кубични метри ... как ще получим нещо, което е в BTU и от там да делим за да получим ватове... да... BTU какво е това?... ами как беше и това система СИ ...
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Тази формула е абсолютно грешна. Формлата е делтаТ*специфичен топлинен капацитет на въздух*дебита за секунда за да се получи количество топлина за секунда, което е мощност. В домашни условия сметката се получава с голяма грешка.
    Да кажем, че това е почти точно... не съм съгласен само с това, че грешката е голяма.
    За накрая искам да добавя, че е добре да си изясните първо това с което ще боравите т.е физичните величини и да видите всъщност какво представляват BTU, Watt, Calorie, Joule. Нали за да заместим във формулата е хубаво да знаем и дименсиите им.
    Които иска - да чете, който не ... ми да ходи да продава и да говори убедително високопарни бози. Останалите ще COPуваме...

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #60

    Re:Формула за мощност на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    marian1 Много похвално, че се застъпваш за съфорумец, които ти е помогнал. Дали е така, няма да коментирам, защото камъните ще са пак в неговата градинка.
    Нядявам се, не говориш сериозно за нужда от помощ от моя ник, опазил те Господ. Приеми го като ирония, каквато съм вложил, не като големеене.
    Наясно съм в кой форум съм, какво се разисква, а също така, че всичко, освен два поста е пълна глупост. Така че цялата тема си е спам.
    Относно тона, разгледай темата, откъдето тръгна всичко и може да направим разбор кой се заяжда, кой какъв тон държи.
    Ако си обърнал внимание, не коментирам кой за какво става, а какво твърди, че е грешно и т.н. Нали имам прово да изказвам мнение различно от това на другите и да го отстоявам. А дали ще ми повярваш, си е лично твой проблем, не съм задължил никого да вярва.
    Не нося никаква вина, че vanko68 е решил да учи и завърши автото във Варна.Това е факт. Колкото до келепира грешката ми е, че съм изтървал кавичките, когато цитираш някого трябва да има кавички, изказването за келепира е негово.
    А за поканата, добре този път учтиво ще го помоля, ако обича да изведе коефициента 3,41 подробно и с конкретни числа. Много, ама много ти се моля. Приеми го на сериозно, не влагам никаква ирония.
    След като vanko68 защити тезата си, аз ще се опитам да защитя своятя.
    Виж, май не схвана какво казах- нямаше нужда да ми отговаряш на мен,аз от формули и БТУ не разбирам,аз тук чета за да добия представа за това онова .....Ванко,както пишеш няма как да Ми е помогнал,а е ПомагаЛ - (аз съм с 100В) Написах,а и сега повтарям с молба към теб:
    Моля спри агресията,поправи грешните формули и изпъкни като авторитет!

    Останалото е само във ваш ( професионалистите ) минус! (както каза някой-Олеквате пред нас клиентите!

    П.С. Моля ако сметнеш нужно да отговаряш,или да се заяждаш мини на лични-стига спам....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ФОРМУЛА 1
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 194
    Последно: 25-06-17, 18:25
  2. Избор на климатик с фиксиран бюджет и мощност?
    От novich във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 16-05-11, 17:32
  3. Какъв климатик като мощност да си купя?
    От anton__ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 02-09-08, 21:43
  4. Препоръчайте ми мощност на климатик
    От dejomag във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 26-07-07, 09:26
  5. MS EXCEL формула - как ?
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 10-06-07, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе