Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 64
Like Tree2Одобрявам

Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #31

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Дай факти с какво е по-добър конвенционалният Дженерал от 12HRDN1Цифри ако може.В квартала има един който бута масло и съм го виждал да говори на една определена част от тялото си .Общо взето постовете ти ми приличат на част от монолога му.
    FormatC до скоро четохме как Мидея-та била много по добра от Fujitsu LGC сега обърна палачинката и почна да я сравняваш с конвенционалният Дженерал ако се има предвид че купувате въпросният модел на Мидея за 200-300 долара и го продавате на хората като много "качествен" климатик за 1000лв не мога да кажа кой от двата модела е по добър според мен по добре марков климатик дори и конвенционален от колкото "Мидея" тази китайска фирма от край време лъже за COP-a на моделите си този модел на Мидея COP-a варира от 3.2 до 4.6 което само по себе си говори много....

    p.s тук сме за да защитим хора-та от некоректни търговци .....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #32

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Илия ти да не си КЗП?
    12USB определено е по хубав от MSR.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #33

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Не ми се обадил един човек с монтирана от фирмата ми Мидея за проблеми през зимата,без значение конвенционален или инверторен е.За сметка на това оправях бакиите на доста "колеги" монтирали такива.Съответно даващите им работа си направиха съответните изводи за качеството на монтажа и сервиза им.Вижте темите за замръзналите Фуджитцу в съответният раздел.Станахме на маймуни с това LGC.
    Не разбрах само кои климатици от гореизброените не били Китайски.Дай координати да си купя едно "японско" Фуджитцу,Дайкин или Хитачи от тебе с лепенките и да те разпилея в съда.Престанете да лъжете хората всичко идва от едно място,всички го знаем.За единствените на достъпни цени японски климатици,търсете в раздела за втора употреба.Подчертавам че не работя с такива ...
    Като стана дума за "Хитачи" някой скоро да е монтирал 14ка ?Или да попиша за чешки Дайкини и Унгарски Панасоници,Тайландски Шарпове и прочие ментета.Има една нова фирма която внася климатици и хората си пишат кое откъде е.Не съм чул да са останали без работа и да са почнали с лепенките на Джапан.
    Първото правило на бизнеса при люта конкуренция е да си честен с клиента,лесно е...



  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #34

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    ... Когато си честен с клиента и му кажеш "Това, което си харесал не става, дай още 100-200 лв. и вземи другото" той отива в големите вериги и взима от там, защото там му казват, че евтиния боклук няма равен на света и ще му свърши идеална работа! В това да лъжат ги бива много и нямат скруполи. Това е защото и отговорност нямат!
    mirandi одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #35

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Е да,ама като дойде човек и като ти каже- "Абе монтирал си на Пешо от вторият етаж климатик,той ме прати при тебе да кажеш кое и как".Освен работата която получаваш има и някакво чувство на удовлетвореност.Поне при мен е така.
    И някои от големите вериги не са това което бяха...Някои се полакомиха и почнаха да внасят боклуци.Други затънаха откъм продажби на климатична техника и смениха асортимента със свестни машини.
    Друг е въпроса че точно те съсипаха бизнеса с битовете климатици.
    Велев,нали не казваш че конвенционалката USB има по-добра консумация,запасна мощност,размразяване и т.н..

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #36

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Това казвам, винаги съм бил коректен с клиентите, но те искат да чуят, че машината която искат за без пари няма равна. И го чуват при едни други, дето на това са научени, с цената на всичко! Разбирам в трудни времена живеем, но хубавото е пари.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #37

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Не ми се обадил един човек с монтирана от фирмата ми Мидея за проблеми през зимата,без значение конвенционален или инверторен е.За сметка на това оправях бакиите на доста "колеги" монтирали такива.Съответно даващите им работа си направиха съответните изводи за качеството на монтажа и сервиза им.Вижте темите за замръзналите Фуджитцу в съответният раздел.Станахме на маймуни с това LGC.
    Не разбрах само кои климатици от гореизброените не били Китайски.Дай координати да си купя едно "японско" Фуджитцу,Дайкин или Хитачи от тебе с лепенките и да те разпилея в съда.Престанете да лъжете хората всичко идва от едно място,всички го знаем.За единствените на достъпни цени японски климатици,търсете в раздела за втора употреба.Подчертавам че не работя с такива ...
    Или да попиша за чешки Дайкини и Унгарски Панасоници,Тайландски Шарпове и прочие ментета.Има една нова фирма която внася климатици и хората си пишат кое откъде е.Не съм чул да са останали без работа и да са почнали с лепенките на Джапан.
    Първото правило на бизнеса при люта конкуренция е да си честен с клиента,лесно е...
    Да разбираме ли от написаното от теб че Fujitsu, Daikin, Panasonic ,Sharp продават ментета!?? FormatC тотално се обърка вече след като те разкрихме като рекламен агент на Мидея много добре знаеш в какви заводи се правят тези марки в Китай и в какви заводи прави климатиците си Мидея по отношение на Fujitsu в завода им в Китай се правят климатици и за Япония и за Европа.....заключенията оставям на другите

    p.s Не те уча как да си въртиш бизнеса си FormatC продавай си мидеите но не по този начин да заблуждаваш хората...има много хора в този форум които имат сериозни фирми или работят за такива но никой друг не хвали Мидея-та толкова колкото теб и Велев не може да пробутвате климатици за 100 -150 долара на цена 500 евро....

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Спора доста се е задълбочил.Не знам MSR как е при ниски температури, но на 12USB от 4-те му киловата отдаване, при +7, при -7 остават само 1610 вата, а на 09USB от 3-те му киловата остават 1150 вата.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #39

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    ... Добре а за Sharp кой ще каже нещо? Аз имам малко монтирани и нямам проблем, но не са много. Колеги дето имат много монтирани казват, че нямат проблеми? Някой с повече опит при Sharp за инфо?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Аз май вече ще ги оставям клиентите каквото си изберат това им продавам и монтирам иначе все губя.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #41

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Спора доста се е задълбочил.Не знам MSR как е при ниски температури, но на 12USB от 4-те му киловата отдаване, при +7, при -7 остават само 1610 вата, а на 09USB от 3-те му киловата остават 1150 вата.
    Ето един човек който мисли.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #42

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Илия и да са по 100$ вервай ми не ни ги продават на тази цена а и ние не ги продаваме на 500еуро ставаш смешен. Много колеги ще го потвърдят че има модели на мидея които за парите си са добри машини. А ние не продаваме само мидея но уви тя се търси повече поради по ниската цена.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #43

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Имам десетина Шарпа AY/AE XP12LS и аз нямам проблеми с тях.Имаше един замръзнал когато беше една седмица -15,но то си беше от простотията на клиента.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #44

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Само да вметна, че името на темата няма много общо със заформилия се спор.
    Добре би било някой от модовете да прехвърли всички днешни постове в подходящата тема.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #45

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Добре а за Sharp кой ще каже нещо? Аз имам малко монтирани и нямам проблем, но не са много. Колеги дето имат много монтирани казват, че нямат проблеми? Някой с повече опит при Sharp за инфо?
    Mega, като купувах Sharp 12LSR, ми казаха, че имали над 2000 продадени бройки миналата година без нито един сервизен случай досега. Смятайте по-нагоре във високия клас какво става. Не знам защо никой в БГ не се доверява на тази марка. Това беше началото на зимата още. Сега в студа какво се е случило не знам, но съдейки по моя няма промяна. Писах пак мейл на пича от фирмата с който си говорих че ми стана интересно, още не ми е отговорил. Държа да отбележа, преди да сте ме питали - казаха ми това за 2000-те бройки СЛЕД като вече си бях купил климатик от тях!

    Като питах една друга фирма какъв климатик ще ми препоръча като им написах аз на кои съм се спрял, а те бяха:

    Fujitsu ASYG-12LEC
    Sharp 12 LSR
    Mitsubishi Electric Ge35Va

    Чавекът с който си кореспондирах ми каза 12LSR да взема. Аз разгледах сервизните и му казах "гледам в сервизното че тая машина е до -7, съмнява ме че ще се справя с студа", а той ми отговори "Господин XXX, в наш интерес е да ви продадем най-доброто, вече сме се уверили в качествата на този климатик и нашите клиенти са много доволни".

    Ако не се лъжа още имам тази кореспонденция запазена някъде и мога да публикувам част от нея. Тогава и 3-те клими бяха на една цена, за тази есен говоря.

    Та идеята ми беше че освен Дайсейкай можете да препоръчвате на клиентите си и класните модели на Sharp като ZP40KR например, абсолютно убеден съм че и вие собствениците на фирми а и клиентите ви ще останeте доволни Аз просто не мога да си представя във високия какво става! Sharp са толкова напред с материала колкото много хора дори и не предполагат според мен. След някоя друга година това ще е най-сериозният опонент на лидерите на пазара - MHI, Toshiba, Fujitsu и тн. Помнете ми думата! След закупуването на част от Rechi Precision company вече може да се каже че и SHarp до известна степен си имат собствено производство компресори. Нищо чудно един ден да купят цялата Rechi Precision и да стане изцяло собственост на Sharp.

    Та сега по темата:P Да много си зависи от поддържаната температура това за оразмеряването. Давам пример с SHarp 12LSR монтиран в стая 18+ квадрата много ЗЛЕ изолирана стая! До около -7 ми работи по номинал като според сервизното по номинал на -7 му остават 2kW разделено на 46.8 кубика се получава 42W на кубик! Това е при помещение с много загуби и поддържана температура 21 градуса. Според мен тия неща с около 70W на кубик са за маниаци дето искат 25 градуса зимата! А това е и много вредно между другото... Такива резки температурни промени са голям шок за човешкото тяло....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 11-04-13, 21:18
  2. Osaka CH-12-CN производител Kelon
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 36
    Последно: 29-09-12, 12:23
  3. Оразмеряване на снимки
    От DragonLtd във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-05, 21:38
  4. Български производител на дрехи
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 06-12-04, 20:22
  5. Програматор [производител или продавач]
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-04, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе