Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 64 от общо 64
Like Tree2Одобрявам

Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #61

    Отговор: Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Интересно сравнение, благодаря! Като гледам Нокрията и тя е с PAM управление и също като на други хора ми е фаворит. Доста близки характеристики и може би ако външните тела тежаха еднакво (39кг./45кг.) щяха и да са с еднакъв коефицент на трансформация. От преводите на брошурите от 2005 за модела пише, че хитачи са вложили патентована тяхна технология за връщане на недоизпарения фреон обратно в компресора, като доколкото разбрах същият е двустъпален. Гугъл го преведе "газов инжекцион" :D .Сигурен съм, че сега запознатите падат от смях на това, но друго не намерих. Цялата серия от тогава има награда за пестене на електроенергия. Много ми е интересно да чета за иновациите при различните производители, но освен на японски има много малко писано.Извинявам се за отклонението от темата.

    Определено ще последвам съвета Ви и ще го държа постоянно на 22-24 намирам логика. Надявам се от Събота да съм там за постоянно и ще имам повече данни за сравнение.


    Поздрави,
    Спас
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 30-01-13 в 05:31.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #62

    Отговор: Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Инжектиране на течен фреон (gas injection) директно в компресора се прави с цел понижаване на температурата му при надхвърляне на 115°С. Експериментирал съм с тази настройка от контролера на чилър поради бързо прегряващ компресор да включва на по-ниска температура, но продължителната работа води до оставането на компресора без масло въпреки маслоотделителите и връщането му.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #63

    Re: Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Спасе,на аватара ти е инжекциона...:rolleyes:

  5. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #64

    Отговор: Re: Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    diksanal, инжекцион, карбуратор - каквото дойде в контейнера


    Колеги, послушах съвета Ви и вече спя малко по-спокойно. В Петък имах път към "Обекта" и както беше настроен на 17 градуса , машината лапаше 280W. Реших да го оставя на 21 като веднага на секундата реагира и консумацията се вдигна на 560-600W. След около 20-25 мин. температурата стана 21 и консумацията падна на 350-360W. Днес(на следващия ден) цял ден бях там и сутринта го заварих на 350W. Вдигнах го на 23, за да не е рязка разликата , вдигна на 800-900W и след около 30-40 мин. стигна температурат и консумацията падна на около 550W. И за да и е добре и на гаджето го пуснах вече на 25. Поработи известно време (40-на мин.) на 1200W-1300W и след това се укроти на 950W-955W и цял ден работи на толкова Вярно, че днес температурата беше 6 градуса в Пловдив, но за под 1kW/h не съм си и мечтал! Както по-горе написахте вярната формула е плавно вдигане на температурата. За цял ден направи само един дефрост за около 3-4 мин. и той беше на 5 мин. , след като вдигнах температурата от 21 на 23! За 168ч. работа имах 16 лв.(включително дните , когато работеше с часове около максимала) изразходвана електроенергия (смятам ги средно на 0.18 ст./кв.). Не искам да го приемете като един вид реклама или някакво перчене, но наистина тези резултати ми дадоха малко доверие в климатизатора! Грубо изчислих кубатурата на 104 кубика без мебелите и мисля, че нещата за момента "заспаха"!

    Благодаря още веднъж за съветите!

    beer.gif

    Поздрави,
    Спас

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 11-04-13, 21:18
  2. Osaka CH-12-CN производител Kelon
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 36
    Последно: 29-09-12, 12:23
  3. Оразмеряване на снимки
    От DragonLtd във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-05, 21:38
  4. Български производител на дрехи
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 06-12-04, 20:22
  5. Програматор [производител или продавач]
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-04, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе