Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64
Like Tree2Одобрявам

Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #16

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    аз като прост потребител ги смятам около 80вата на кубик и дори при минус 19 градуса,дайкина работеше без задъхване , а аз ходех по КРЕМАКЛИЙКА(малко пищовче)

  2.  
     
  3. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #17

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Темата е стара,но според мен е актуална за начинаещи потребители на климатик като основно отопление. Ще си позволя да дам съвет на базата на личния ми опит като потребител - След като си калкулираш необходимата топлинна мощност за дадено помещение следва да се потърсиш модел който разполага с такава номинална мощност при външна температура -5/-10 С. Стандартно производителите дават номинала при +7 С и в много случаи /според загубите на помещението/ при минусови температури не стига топлинна мощност,компресора върти на макс повечето време - от там заскрежава изпарителя далеч по бързо и дефроства доста по често , от там следва трупане на лед по дъното /защото малко климатици се оттичат кадърно/ бръмчене ,че и щети.Тъй че тези неща е добре за всички ни да се имат редвид . Айде със здраве

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #18

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Добре казано.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #19

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Здравейте колеги!Моля за компетентен отговор ако може.стая 23кв.м юг,2етаж,изолация,тухла.Чудя се дали 12-ка дженерал usb конвенционална ще се справя или Midea инвертор MSR -12HRDN1.Бюджета е 1000лв.Помагайте?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #20

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70
    Здравейте колеги!Моля за компетентен отговор ако може.стая 23кв.м юг,2етаж,изолация,тухла.Чудя се дали 12-ка дженерал usb конвенционална ще се справя или Midea инвертор MSR -12HRDN1.Бюджета е 1000лв.Помагайте?
    http://www.technomarket.bg/products/...xn-35k-rxn-35k

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #21

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Мерси за съвета,но като сложим и 150лв монтаж ми идва скъпичко.А и дали зимата ще смогва този Дайкин?Мерси за отг.предварително.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #22

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70
    Здравейте колеги!Моля за компетентен отговор ако може.стая 23кв.м юг,2етаж,изолация,тухла.Чудя се дали 12-ка дженерал usb конвенционална ще се справя или Midea инвертор MSR -12HRDN1.Бюджета е 1000лв.Помагайте?
    Това в кой град е, за стая от къща или апартамент става въпрос и какви t искаш да поддържаш през зимата, бюджета ти с включен монтаж ли е или не?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #23

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    За Варна става въпрос,апартамент.Температура24гр и макс.1000лв. с монтажа да е...

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #24

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70
    За Варна става въпрос,апартамент.Температура24гр и макс.1000лв. с монтажа да е...
    GREE Препоръчвам ти GREE не случайно по добри са от Мидея с компресори на Дайкин са за тези пари си струва....

    p.s от миналата година някой модели на Дайкин се правят в завода на GREE

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #25

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    изчакай някой ден и ще можеш да имаш много добро предложение от Panasonic -инверторен модел и мисля че ще взелнеш в 1000 лв с монтажа. Иначе гласувам за 12USB или съответния модел на Fuji Electric RS12UC. Нямат нищо общо с инверторната Мидейка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #26

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    мерси за съветите на всички!Явно ще е дженерала -по ми допада,дано го имат в булклима.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #27

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Дайте малко факти с какво конвенционалният Дженерал е по-добър от инверторната Мидея...
    Консумация ли,ТРВ ли има,надежност ли,работа при по-ниски температури,гаранционен сервиз ?
    Или щото е "Японски" ?
    Случайно да знаете какви са параметрите на отопление на MSR-12HRDN1.
    И не ми говорете глупости че ракламирам марки,защото 90% от климатиците които ми минават през фирмата са Мидея и Фуджитцу/Фуджи Електрик.Много добре знам кое как работи и колко консумира.
    Вземи си Мидеята пич.В пъти е по-добра.Погледни и MSY-12HRDN1.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #28

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    И не ми говорете глупости че ракламирам марки,защото 90% от климатиците които ми минават през фирмата са Мидея и Фуджитцу/Фуджи Електрик.Много добре знам кое как работи и колко консумира.
    Вземи си Мидеята пич.В пъти е по-добра.Погледни и MSY-12HRDN1.
    FormatC пак ли почна с най "великата" марка Мидейка-та направо тия от Дайкин и Fujitsu да ги закриваме защото "не струват!?" и да си купим по една Мидея за 100 долара и да я продаваме на хората за 499лв

    p.s от почти всички твой постове си личи не скритата реклама на китайските щайги "Мидея" дето харчат колкото един калорифер...... кофтито е че не топлят колкото него

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #29

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    Дай факти с какво е по-добър конвенционалният Дженерал от 12HRDN1Цифри ако може.В квартала има един който бута масло и съм го виждал да говори на една определена част от тялото си .Общо взето постовете ти ми приличат на част от монолога му.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #30

    Re:Оразмеряване на климатик, принципи, критерии, препоръки на производител

    При продадени само за миналата година над 3500 мидей около 1000 Fuji-та над 1500 Дайкина мисля че ЗНАМ за какво иде реч. А на написани китайски фабрични каталози НЕ ВЯРВАМ. Личен опит от внесени около 4000 климатика от тази велика страна. Че в каталога на мидеята май пишеше 220Волта за канална 60-ка. Зная колко колеги изреваха и сменяха за тяхна сметка Мидейки инверторни с Hitachi или Fuji ........ И понеже тези цифри сигурно ти се виждат странни можеш да питаш за тях Атанас Спасов-Магнум Д, с който сме мноого добри партньори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 11-04-13, 21:18
  2. Osaka CH-12-CN производител Kelon
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 36
    Последно: 29-09-12, 12:23
  3. Оразмеряване на снимки
    От DragonLtd във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-05, 21:38
  4. Български производител на дрехи
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 06-12-04, 20:22
  5. Програматор [производител или продавач]
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-04, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе