Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Osaka CH-12-CN производител Kelon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    11
    #1

    Osaka CH-12-CN производител Kelon

    ИМА ЛИ НЯКОЙ НАБЛЮДЕНИЕ ВЪРХУ ТОЗИ МОДЕЛ
    http://en.kelon.com:8080/singleProduct.jsp?id=543

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    24
    #2

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Аз имам наблюдения в/у по-големия модел, но не съм сигурен дали е 18-ка или 24-кат. Утре мога да проверя и ще ти кажа ако те интересува конкретно. Пластмасата пука, не много, но се чува. В режим отопление, при размразяване клапата на вътрешното тяло се затваря, но вентилаторът продължава да работи и за отрицателно време в помещението температурата пада осезаемо. Също така изпитваме съмнения, че температурният датчик на вътрешното тяло не е на правилното си място/не е в ред, защото при достигане на зададената температура климатикът спира и не тръгва докато в стаята не стане наистина студено или не качим градусите от дистанционното. За да се поддържа някаква температура цяла зима температура климатикът беше натроен на максималните градуси, за да спира по-рядко. Монтажът от монтажната група на Осака е сравнително добре изпълнен. Ако искаш след 2-3 дни мога да ти покажа снимки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    11
    #3

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    мерси за сега но ме интересуват отзиви за 9 или 12 а за температурния датчик може да си прав защото ако стаята ти е с лоша изолация и датчика е забутан някаде по навътре в климатика то може да имаш такива ядове а като добавиш че сигурно на всеки час се размразява поне 10 минути то тогава може и да става студ. аз не мисля че ще имам проблеми с отоплението апартамента е вътрешен и с външна и вътрешна изолация и рядко през зимата температурата може да падне под 18 градуса мен повече ме интересува да не спира като падне температурата под -10 градуса и да е сравнително надежден да не ми се налага да се виждам с сервизните техници през 2-3 месеца по една или друга причина. иначе съм го гледал и добре изглежда като изработка ама дали ще се намерят хора в този форум които да са го ползвали тая зима ще видим - скоро ще трябва да реша да си взема някакви клими спрял съм се на 2-3 модела в ценовия клас 650-800 лв ама все още не съм решил. всеки си иманякакви плюсове и минуси

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    24
    #4

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    абе по-добре си вземи нещо друго!
    къщата където е сложен е чисто нова с вътрешна и външна изолация. зимата изобщо не са ги използвали не защото не топли, а заради горният проблем който описах - изключва се след като достигне температура и след това заспива. викали са сервиз, но им казали че всичко му е наред... климатикът е дръвце. собствениците искат да го видят как ще се държи през лятото, за да знаят преди или след това това да го подаряват на някой.

    [img=http://img377.imageshack.us/img377/2148/dsc01209ba3.th.jpg]

    [img=http://img252.imageshack.us/img252/5524/dsc01212yj2.th.jpg]

    [img=http://img377.imageshack.us/img377/5561/dsc01215kz2.th.jpg]

    [img=http://img72.imageshack.us/img72/8092/dsc01216jl3.th.jpg]


  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    11
    #5

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    мерси за снимките и за мнението. имам познат който е монтирал само 18 и 24 той няма наблюдение върху работата но не са го викали за ремонти. а какво имаш предвид под заспива. тотално ли спира да работи или се включва на по големи интервали. а това че има хора които мислят че климатиците над 2500 лв струват а другите са дърво го знам ама не е така. според мен твоите познати имат проблем с термодатчика или по електрониката на тяхно място бих се обърнал към друг сервиз за мнение или пък бих викнал пак монтажниците. другия вариант е температурният диапазон на включване и изключване да е по голям от 5 градуса и ако в къщата не истива бързо при условие че има изолация и температурата не пада с 5 градиса в интервал от 1 час то и климатика няма да се включи. но честно казано четох някъде че някоя фирма си мотирала 5 такива с цел отопление на офиси и като паднали температурите под 0 те отказали и сега чакали да им ги сменят и странното е че нищо друго неможе да се намери в интернет за този модел което ме навежда че този модел почти не са го монтирали през есента и зимата. в практикера имаше мостра на която пишеше че става само за охлаждане и се виждаше че е бил монтиран и върнат защото от едната страна беше счупена пластината пез която минават тръбите

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    11
    #6

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    днес се видях с приятеля ми и той каза че също е имал проблем с една 18 - също заспивала но сега не знае дали го е оправил защото сега се стопли и климатика не се ползва за отопление

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #7

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    за голямо мое съжаление и аз имам в къщи модел Osaka CH-12CN.
    Направо си е за съжаление в сравнение с 4-те Фуджицу, които имам в останалите стаи, но тъщата си искаше такъв какво да се прави.
    Не съм го пускал много и нямам наблюдения в студено време.
    Но имам един въпрос: взиман е от Екоклима, това значи ли че е произведен от Келон или е събиран в БГ или?
    Доколкото съм чувал този модел на Осака го водят един от най-добрите?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    11
    #8

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    в българия не се произвеждат а също и не се сглобяват климатици. единственото което се прави в бургас е да лепят лепенки на климатиците и слагат упътвания и евентуално да имат сервизна база и склад с резервни части а също и склад с климатици които предлагат на нашия пазар които са произведени в различни заводи в китай от където и идва проблема с качеството защото няма постоянство при вноса а и все пак от китайско до китайско разлика от небето до земята. има такава китайска техника че и японците биха им завидяли но цената е по висока дори от японската и това никога няма да се внесе в българия. иначе разкажи за впечатленията и не ги сравнявай с климатици които струват 3-5 пъти по скъпо. особенно ме интересува през зимата заспивал ли е както говорят и дали се е ползвал за отопление.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #9

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    сравнението с по-скъпите е просто неизбежно тогава, когато имаш 4 от скъпите и 1 от по-евтините.
    Но все пак ако има погледнем цените наистина си прав - фуджицутата са от 1500 до 2000 лв., а осаката 660 лв. с монтажа.
    Не съм го ползвал зимата, защото в стаята, където е сложен не живееше никой, и на студено не съм го пускал, но ще видя при първите запуксания дали прави някакви проблеми.
    може ли да ми обясниш по-подробно за какво "заспиване" говорим?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    В България се правят климатици в гр.Правец и са с наименованието LD.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #11

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    В България се правят климатици в гр.Правец и са с наименованието LD.
    Виждали си ги как ги правят или само им слагат леенки и стикери,това са си чисти елити или темподобни.В този завод правят кофички за кисело мляко.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #12

    Re: OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Бях обещал да дам отзиви след като видя как работи този модел.
    Лятото за хладно се справя - като направя отбелязката, че в къщи държим всички врати отворени в апартамента и му помагаха още 4 бр. фуджицу, същото що се касае до отопление.
    Засега няма някакви забележки и проблеми, но още не е дошла тежката зима. обещавам тогава да пиша повече.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    27
    #13

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Айде зимата дойде, дай отзиви че и аз ще взимам такъв

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #14

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Не чакай отзиви, все някой ще го похвали, за да не е само той набутаният!

    На тия снимки от ico-bs - прави ми впечатление че много кабели, много нещо влизат във външнното тяло, какво е това чудо?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #15

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Тук каквото и да напише човек, при това тотално отричане във форума на осаките, просто няма смисъл. Аз моето мнение си го казах за този модел в другата тема за избор на климатици. Ясен може да го види там.
    Пък на който не му харесват осаките, да си купи други китайчета - прехвалената Мидея, например, енергиен клас Д в повечето случаи с коп 2 и нещо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  2. Проблем с климатик Kelon
    От bestr във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-12, 19:54
  3. Конвекционален климатик Kelon - не работи вентилатора
    От ;w;fk във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 24-11-10, 23:48
  4. Български производител на дрехи
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 06-12-04, 20:22
  5. Програматор [производител или продавач]
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-04, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе