Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1

    Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Здравейте,


    Имам термопомпен бойлер на Ерато. От Март месец работи без проблеми като прави 60 градуса на водата. Цяло лято не сме имали проблеми, но сега скова студа и отказа! Дава грешка 07, което е цитирам "Грешка в сензора за външна температура на компресора" Това не е грешката от външния датчик, защото е шунтиран от мен. Явно има още един датчик някъде, вероятно в компресора! На схемата има само един температурен датчик, този отвън. Въпроса ми е, някой има ли опит с тези системи да даде съвет къде може да има датчик, за да подкарам кочинката



  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #2

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    как си го шунтирал?то без датчик трябва пак да дава грешка!ако си е променил стойностите датчика трябва смяна,само трябва да знаеш колко килоома е

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Предполага се, че го е заменил с обикновен резистор и така е работил досега.Ако просто е дал накъсо проводниците нямаше да е работил въобще, а щеше да дава грешка.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Да, датчика за външна температура е заменен с резистор. Но грешката не е от него, тази от него е грешка номер 05. Проблема явно идва от втори датчик, който е цитирам "07 Грешка в сензора за външна температура на компресора" А до компресора не съм стигал, а и на схемата няма даден втори датчик, като елемент, възможно ли е да си е в компресора? Има датчик за околна среда, датчик за размразяване, хидро датчик, датчик за отходни газове ако го чета добре. Това са посочените датчици по схемата като елементи.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Що не я качиш тази схема да я огледаме, какви са тия датчици за отходни газове.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Ето схемата, самата схема е лошо копирана и трудно се чете!


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    В компресорите няма датчици,Някой от тези 4 -те дава тази грешка.Можеш да пробваш с потенциометър.Вадиш датчик от куплунга, бучиш потенциометъра на мястото и пробваш.
    изреждаш така и 4-те.
    Без да се знаят стойностите на датчците само така ще елеминираш грешката.
    Има ли в инструкцията указание за температурният интервал на работа на този бойлер?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #8

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Колега, за да не ти пълня темата със спам, моля те след като си свършиш темата, направи едно ревю на тема термопомпен бойлер, и има ли той почва у нас- защото имам мерак и аз за такова нещо. Благодаря предварително!

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Има цяла тема колега в направи си сам форума.


    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    Колега, за да не ти пълня темата със спам, моля те след като си свършиш темата, направи едно ревю на тема термопомпен бойлер, и има ли той почва у нас- защото имам мерак и аз за такова нещо. Благодаря предварително!

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Ами по описание дават, че работи до -10, но той отказа още след -6. А не знам за тези датчици, само този който е отзад на тялото е температурен и пробвах какво ли не с него. Закачих го пак, духах го с топло но не е от него. Като го сложа него и седи на студеното дава грешка номер 05 а като го сложа и му духам с топъл въздух отива на 07.

    На схемата има едно защитно устройство да не би от него да е?



    Цитат Първоначално публикувано от badr
    В компресорите няма датчици,Някой от тези 4 -те дава тази грешка.Можеш да пробваш с потенциометър.Вадиш датчик от куплунга, бучиш потенциометъра на мястото и пробваш.
    изреждаш така и 4-те.
    Без да се знаят стойностите на датчците само така ще елеминираш грешката.
    Има ли в инструкцията указание за температурният интервал на работа на този бойлер?

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Цитат Първоначално публикувано от Mega


    На схемата има едно защитно устройство да не би от него да е?
    Това е термичната защита на компресора.Ако не се развърти компресора протичащия ток загрява биметална пластина и тя прекъсва захранването.Не ми се струва да съответства на твоята грешка.
    Може да я шунтираш за проба.
    Датчика за размразяване също е термистор .
    Цялата схема е просто съмнителна.Точно до символа за кондензатор по схемата е написано съпротивление.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    ... Това са си чисти пускови кондензатори. Единия е двоен и за това има и към маса според мен.


    Ако пусна ток (220В) директно на компресора и вентилатора няма ли да тръгне гадината?

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    ... А възможно ли е на компресора да има втори термодатчик? Питам защото в книжката има и грешка 02, която е "Температурата на компресора е над 110 градуса!" Тя не ми е излизала никога, но я има описана в кодовете на грешките?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #14

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    Датчиците, които търсиш, не са задължително цилиндрични и може да са с размери 20х10х4мм приблизително. За 07 го търси на дебелата тръба, пъхнато в едно заварено "джобче" за тръбата. За 02 е на тънката тръба на компресора, не пипай там при работещ компресор, че много пари. Това е под капака, нали разбра. Ако го откачиш от платката трябва да работи и без него / за 07 /, ама не е желателно. Има вероятност, да е поизтървал газчица. Така е при някой от моделите. Какъв модел е твоя.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Re:Проблем с термопомпения бойлер на Ерато

    ... Ами трябва да видя модела колега, че в този сняг е малко трудно достъпно. Иначе сега работи, като температурата се качи над -7. Идеята е да го докарам да работи поне до -12. Явно има и подгряване, защото отвреме на време светват едни икони на дисплея като двойно огънче! За съжаление това не е описано никъде в кинжката! През почивните дни ще потърся вътре да видя дали ще намеря нещо.


    ... Защо мислиш, че може да е изпуснал фреон? Не съм имал проблеми лятото работеше до 60 градуса качваше водата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нов бойлер - проблем
    От MMegy във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 30-10-14, 08:12
  2. Проблем с бойлер!?
    От saint056a във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 27-03-12, 14:51
  3. ВиК проблем с бойлер
    От Zhimsy във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-11, 12:14
  4. проблем с бойлер
    От joni_i във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 02-05-11, 21:58
  5. Бойлер-проблем
    От JPM666 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-10, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе