Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 121
Like Tree3Одобрявам

Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #16

    Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Още съм в процес на проби и донастройки. По принцип предпочитам по простичките решения, макар че ако се наложи мога да си направя и процесорно управление. За сега минавам и без него. Ако системата издържи по дълго време, а не се скапе както пророкува един от пишещите тук, ще ви държа в течение на експлоатацията.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #17

    Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Сложи едни амперклещи и следи системата. Ако работи близо или до максимума дълго време не е на добре.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #18

    Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Предложение: Хубаво би било обсъжданията за преработката на ГЕ-то да бъде отделено в самостоятелна тема, а началото е от тука. Сега остава модераторите да се погрижат това да се случи

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #19

    Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Да, така е и правилно.
    Понеже не я следя с особен интерес - предложете заглавие на темата!?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #20

    Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Да, така е и правилно.
    Понеже не я следя с особен интерес - предложете заглавие на темата!?
    Би могло да бъде - "Направи си сам термопомпа Въздух-Вода" или "Преработка на климатик в ..."
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323186053[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Сложи едни амперклещи и следи системата. Ако работи близо или до максимума дълго време не е на добре.
    В момента при температура на водата 32гр. / след къпане/ климатика дърпа между 2.4А и 4.5А . Не я държи като постоянна величина, а се променя. Когато го пуснах климатика преди месец съм го хващал на моменти да вдига до 7А. Тогава по често правех замервания, после го оставих да си работи, че имам за довършване разни дреболии по къщата и не ми остава време за това.
    Може би през почивните дни около коледа и нова година да се позанимая повечко с него.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #21

    Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    ...предложете заглавие на темата!?
    "Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа"

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #22

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Готово

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    piron45, дали можем да видим снимки на машинката? Ако не те затруднява, на карантийките...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #24

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Междудругото Daiseikai на Тошиба в режим HiPower качва на 38 бара. На синия манометър скалата не го лови. Само на червения. Просто е огън.
    Ок не възразявам но 38 бара са около 60 градуса целзий на прегретите пари при такова налягане нормалната температура на нагнетявания въздух е около 50 градуса... А и много китайски бойци правят по големи героизми за сметка на експлоатационния си живот...

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    май от целия форум само аз не съм си направил термопомпа...

    темата е интересна защото го правиш с хубава машина. резултатите ще са интересни.

    седя чета и си мисля - няма ли начин както всички купешки термопомпи да се направи : да топли или само бойлера или само стаята.
    така ще избягаш от изнасянето на топлина от бойлера и ще топлиш пълноценно стаята. би трябвало да има някакви 2,3,4 пътни вентили които да ти "отрязват" или "прескачат" бойлера. още че би трябвало да може да се автоматизира по първобитно без много електроника директно от термостата на бойлера да щрака вентила ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #26

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Обещавам в събота или в неделя да снимам системата, макар че няма да има много за гледане. Не очаквайте да разглобя външното тяло за да го снимам отвътре Компресора и всичко около него е много яко опаковано и монтажника видя голям зор докато го възстанови отново след като го беше разбутал.

    Колега estqwerty , обмислял съм различни варианти още преди да правя преработката. Но накрая реших след като ще е експеримент да е най елементарния вариант. Ще изчакам да мине тази зима да видя как ще се държи за по дълъг период от време и е възможно да го доработя и автоматизирам в по голяма степен. Мога да му набутам всякакви автоматики, ако се държи добре и зависи какъв разход ще ми дава.

    Особеното е при мен че няма да ползвам системата лятно време, макар че тогава далаверата би била по голяма. Качил съм на покрива соларен бойлер 110л и от април до октомври ще ползвам него.Той вдига 98гр. Тази година го източих след 15.10.11

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #27

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Ето и обещаните снимки на системата, за съжаление не се вижда много.
    1. Две табла в които съм вкарал малко джаджи за управление на системата. В ляво е външната температура, в дясно температурата на бойлера. Външната температура когато грее слънце не е вярна защото датчика е на соларния бойлер, а той се нагрява от слънцето макар и празен. От долу е седмичния таймер, могат да му се зададат до 7 включвания и иключвания за 24 часа.


    Виждат се тръбите от климатика, които влизат в бойлера. В дясно от тях вертикалните тръби от соларния бойлер.


    [img width=800 height=600]http://media.snimka.bg/9776/025807063-big.jpg?r=0[/img]

    Тръбите за бойлера излизат отстрани на тялото през дупка в ламарината


  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #28

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    ще си позволя и аз да изкажа някои мнения по темата:
    -респект към хората, които не престават да експериментират...
    -според мен обаче е излишен лукс да се похабяват относително скъпи инверторни климатици за такива термопомпи, които успешно могат да бъдат задвижвани от неинверторни външни тела;
    -не разбирам също защо трябва да се интервенира вътре в климатика, след като той си има вентили и се работи в режим отопление;
    -аз напоследък в така наречената криза все повече взех да обръщам внимание на втора употреба и рециклиране и в тази връзка искам да кажа, че съм пълен с работещи външни тела втора употреба, чиито вътрешни като платмаси и корпус буквално са се разпаднали по различни причини и паралелно с piron45 стартирах един подобен експеримент със старо външно тяло на самсунг 24-ка, в който се включи и cooler да помага с свързването на електрониката в София, но поради липса на някои компоненти от електрониката спряхме към момента. като пуснем машината с друга електроника ще дам инфо какво е станало, защото виждам, че темата предизвиква интерес

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #29

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    -според мен обаче е излишен лукс да се похабяват относително скъпи инверторни климатици за такива термопомпи, които успешно могат да бъдат задвижвани от неинверторни външни тела;
    -не разбирам също защо трябва да се интервенира вътре в климатика, след като той си има вентили и се работи в режим отопление;
    При он-оф се търси обемна вода/буфер/ докато при инвертора не.
    Така дефроста не влияе на бойлера, но е добре да има клапан.
    При мен топля по желание от 10 до 45 литра вода с инвентор и е по-добре от он/оф-ка.

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #30

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Едно е да топлиш въздух Друго е вода с обем от 80 до 200 литра Разликата е огромна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Mitsubishi Electric - някой ползва ли "нискотемпературен кит" ?
    От imegogo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 05-09-10, 00:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе