Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 121

Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #46

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Вие не разбрахте ли, че колегата се шегува с вас?
    +1 Най-интересното щеше да е контрола на изходящия фреон.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #47

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    9ка не по малко от 89 минути
    12ка не по малко от 67 минути
    18ка не по малко от 45 минути

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #48

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    я за да не отварям нова тема ,а и е горе долу по тази - ако имам 18-ка закачена за 80 литров бойлер за колко време ще стопли водата от 8 до 50 градуса? евентуално за колко ще се справи 12-ка и 9-ка?

    За другите не знам, но при мен термопомпата от 12 до 65 градуса лятото я прави за под 50 минути. Външното е 12-ка китайче на R410. Есента и зимата я прави на 55 градуса за около 80 мин. Зимата качва още (времето) и спада температурата и така до -6 там изключва софтуерно. Бойлера ми е 150 литра.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #49

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Сигурно се бъзика излиза че има 8 вътрешни тела,1+3+4,
    Компресорите на 25-цата 35 -цата са различни.Затова и 35-цата е по тиха отвън същият компресор е и в 42- ката, докато 25-цата бая се форсира на високи обороти ако им зададеш, докато 35-цата не е така.

    Р.S. опс сега видях че е разкрит преди това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #50

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от Mega

    За другите не знам, но при мен термопомпата от 12 до 65 градуса лятото я прави за под 50 минути. Външното е 12-ка китайче на R410. Есента и зимата я прави на 55 градуса за около 80 мин. Зимата качва още (времето) и спада температурата и така до -6 там изключва софтуерно. Бойлера ми е 150 литра.
    За 150л от 12 до 65 С за 50 минути е необходим топлоизточник с мощност 11,104kW, без да отчитаме топлозагубите на бойлера. На ел.нагреватели за колко време и с каква мощност, ти се стопля бойлера?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #51

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Бойлера няма ел. нагревател. За толкова се стопля. Засичано е много пъти. При всички положения лятото е под час.
    Сега аз пиша от 12 градуса, но това е ако е изцяло празен. Обикновено след обилно къпане по данни на датчика е на 17-20 градуса, но може и да лъже датчика, защото има инертност в отчитането. Реално външното се включва след като по датчик падне с 5 градуса от зададеното. Но в общи линии лятото работи много малко за да стопли водата. Виж зимата рязко пада мощността.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #52

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    9ка не по малко от 89 минути
    12ка не по малко от 67 минути
    18ка не по малко от 45 минути
    значи за мене дали е 1.30 или малко под 1 час няма значение голямо.
    принципно мога да мина и с 9-ка значи.
    формулка има ли ?

    Мега : твоя 12-ка ли е ? толкова /11и нещо/ го е сметнал , ама пък там са 150 литра.?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #53

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Мисля и аз да пробвам да направя една такава системка за къщата на родителите ми с 80 литров бойлер.Само се колебая какво тяло да сложа,конвенционално на 22/410 или инвертор на 22/410.Имам доста работещи в склада,но всичките са 3,5-4,5 KW.Обмислям и варианта да присадя компресор 14 USB на външно тяло от 12 LCC че като гледам е с най-сериозен топлообменник.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #54

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    ... На външното тяло пише 12, разхода и е като за 12-ка, размера също. Но пък качва доста висока температура. Лятото си прави 65 градуса на водата, което ми е странно. Наистина доста бързо я качва, особено лятото. За сметка на това зимата под -2 е много зле. Под -5 минавам на 80 литра на ток, защото машината се мъчи. В това време я давам до 45 градуса за да не се мъчи, ще се опитам да снимам след малко данните.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324132380[/time]_________________________________________________

    Ето и обещаните снимки от днес. Външна температура 13 градуса. Часовника не е сверен, да се гледа само за ориентир на времето.

    ... Като някой отговори ще кача и останлите две снимки, защото има лимит.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #55

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Мисля и аз да пробвам да направя една такава системка за къщата на родителите ми с 80 литров бойлер.Само се колебая какво тяло да сложа,конвенционално на 22/410 или инвертор на 22/410.Имам доста работещи в склада,но всичките са 3,5-4,5 KW.Обмислям и варианта да присадя компресор 14 USB на външно тяло от 12 LCC че като гледам е с най-сериозен топлообменник.
    Най добре се получава с R134, загряване до 75-80 С, ако нямаш минаш на R22, загряване до 55-60С. За пластинчат топлобменник най добре R407. Конвенционалното тяло по лесно се управлява.

    Mega Температурният датчик в горната половина на бойлера ли е? Нормално е да стига до 65, но аз не бих я карал на повече от 60С максимум. Системата е със серпентина, предполагам.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #56

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от geozap

    Най добре се получава с R134, загряване до 75-80 С, ако нямаш минаш на R22, загряване до 55-60С. За пластинчат топлобменник най добре R407. Конвенционалното тяло по лесно се управлява.

    Mega Температурният датчик в горната половина на бойлера ли е? Нормално е да стига до 65, но аз не бих я карал на повече от 60С максимум. Системата е със серпентина, предполагам.
    Какво имаш предвид 407 за пластинчат?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #57

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    ... Ето и финалната снимка. Системата е със серпентина. Фреоновите тръби влизат директно в бойлера. На 65 грасуса го юркам само лятото с цел дезинфекция, а тогава и не се замисля много да ги качи. През другото време работи на 55 градуса. А по това време преди студовете е на 45 градуса.


    geozap, температурния датчик е точно в средата на бойлера. Бойлера е вертикален.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #58

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Дай те нещо правено. На купешкото нямам вяра.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #59

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    значи за мене дали е 1.30 или малко под 1 час няма значение голямо.
    принципно мога да мина и с 9-ка значи.
    формулка има ли ?
    Като съм писал не по малко от 67мин, означава че това е най благоприятния вариант, времето може да скочи двойно и тройно, зависи от външната температура. Може да се преизчисли и капилярката, иначе при по студено време, не може да се ползва.
    Формулата не е тайна и трудна, но ще ти предложа по лесна методика. Умножава се количеството вода по температурната разлика и се получава в kcal/h.
    Например 100л от 20 до 60С, се изчислява 100*(60-20)=100*40=4000kcal/h.
    Това ако го умножиш по 1,1628 получаваш в W. 4000*1,1628=4651W.
    Ако го умножиш по 3.9674 получаваш в BTU 4000*3.9674=15870BTU
    Това е за един час.
    Ако трябва да стане за три часа делиш на три или 4651/3=1550W
    15870/3=5290BTU
    Ако трябва да стане за половин час умножаваш по две или 4651*2=9302W
    15870*2=31740BTU
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324149240[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    Какво имаш предвид 407 за пластинчат?
    Ами това, че е най добрия избор на фреон за пластинчат топлообменник.




  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #60

    Re:Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".

    Цитат Първоначално публикувано от Mega

    За другите не знам, но при мен термопомпата от 12 до 65 градуса лятото я прави за под 50 минути. Външното е 12-ка китайче на R410. Есента и зимата я прави на 55 градуса за около 80 мин. Зимата качва още (времето) и спада температурата и така до -6 там изключва софтуерно. Бойлера ми е 150 литра.
    управлението заводско ли е или си го правил ? това софтуерно исключване от външното тяло ли е или контролера ти го спира?

    как да избера подходящ пластинчат топлообменик?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 18:01
  3. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 22:22
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Mitsubishi Electric - някой ползва ли "нискотемпературен кит" ?
    От imegogo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 05-09-10, 01:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе