Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 229
Like Tree130Одобрявам

Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #31

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ти, като просветен в тайнството на материята, можеш ли да ни обясниш как се получава видокия COP при номинал на дайсейкай, без да духа хладно, а топло, към горещо? Аз формула не съм цитирал, но ако издухам кондензатора с еднокиловатова турбина какво ще стане?
    Като изключително добре посветен в това тайнство ще ти кажа.Записвай си защото това е азбучна истина.
    В хладилната машина основния обект на регулиране е именно кондензатора.По високата температура на кондензация е значително влошаване работата на хл.машина.Човек, който не е наясно с това, няма нищо общо, ама абсолютно нищо общо с хладилната техника.
    Прощавай, но твоите аргументи са тип заклинания.Висок СОР при номинал може да се получи и при средна степен на вентилатора, но по-висок е той когато вентилатора е на макс.Преохлаждането на парите в този случай е по-голямо, а от това най-вече зависи студопроизводството.Във всеки учебник по-хладилна техника го пише.
    С еднокиловатова турбина не можеш да издухаш кондензатор на климатик.Просто няма такива за битови нужди.
    Турбините на климатиците имат различна консумация в степените около десетина вата.А компресора има поне 20-пъти по-голяма мощност.Естествено, че при влошаване на СОР ще получиш по-голяма консумация.
    И последно мерил съм консумацията при различните степени много пъти.И на инвертори, и на конвенкционални.И в момента единия ми климатик е включен през уред измерващ консумацията.
    dodo_pv, bobovo, justify и 4 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #32

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Много съжалявам за дискусията, малко омесихме понятията. Нямаме спор, само недоразумения. Въпросът беше, кога машината харчи по-малко и това е, при ниска скорост на турбината, tзададена=const. Хубава вечер на всички участници и весел уикенд!

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #33

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Изключително безсмислена тема. Преместете се в дъра-бъра.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #34

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Изключително безсмислена тема. Преместете се в дъра-бъра.
    Щом колега от форума е пуснал темата ,като въпрос, значи поне за един човек темата не е безмислена! Естествено всеки има право да я прочете, както и да не я прочете!
    И по темата: с висока скорост на турбината, компресорът работи в по-ниски обороти! Което в сравнение на консумацията от моторът на турбината е като цяло- по-нисък разход на електроенергия
    zdravko одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #35

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Слага се нещо такова:

    примерно от тук "цък" и според модела на климатика, размерите и предназначението на помещението и така на татък и така на татък всеки сам за себе си може да прецени кога климатика харчи повече - при по-слаба или по-висока степен на вентилатора на вътрешното тяло.
    В моят конкретен случай примерно при зададена 23 градуса и климатика се е кротнал на 250-260W с вентилатор на auto /работещ в случая на 2-ра или 3-та степен под първа, като най-малката ръчно задавана е първа/,
    ако го сложа примерно на 2-ра степен консумацията слиза на 220W. Ako се е кротнал на 320W слиза примерно на 280W. За месец да направи икономия 5kw/h нека да са 10. Не си струва виелицата за 2лв. По-висока степен на вентилатора при мене е удачна ако се отваря вратата на стаята и се цели стопляне малко и на коридора.
    Максималната ефективност т.н. COP все го дават при максимален вентилатор, но в стая широка 3,5 метра на макс. вентилатор ще ми свали тапетите от стената.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    zdravko, Mega и XOPMOH харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #36

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Така стоят нещата, когато имаме монтирана нокрия в кенеф. При правилно изчислена машина за помещението, то изстива при ниска скорост на турбината и t зададена=const. Кондензаторът се загрява повече и ограничава компресора. От там пада потреблението, като цяло. Мисля, че badr е съгласен с това. Който не вярва, да си остави машината за 10 часа на минимална турбина и да премери общия разход на еленергия през 11-тия час. Само за през него. След това да смени скоростта на макс и да сметне еленергията за целия 12-ти час. Аз съм го правил. При корекнно избрана за помещението машина.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #37

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Абе хора, я се спрете. Как с вентилатора ще промените сметката за ток, невъзможно е. Каквато и степен да изберете, машината е длъжна да поддържа избраната температура на входа на вътрешното. И това става с точно определено количество пренесена топлина, която няма как да е различна при различните степени на вента.
    estqwerty одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #38

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Пренесеното количество топлина е еднакво, разликата идва от останалата част от формулата:

    Q=m*Cp*dT

    При висок вентилатор, трябва по-ниска Т на кондензация, което намалява работата на компресора. Ето пример:

    Q=10*1*1=10

    При нисък вентилатор трябва по-висока Т на кондензация, която увеличава работата на компресора. Ето пример:

    Q=1*1*10=10

    Пронципно трябва да ти го напиша с уравнение за енталпия, за да се добие най-точна предтава, но така е по-лесно за широката публика.
    zdravko и badr харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #39

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Пренесеното количество топлина е еднакво...
    Пренесеното количество топлина няма да е еднакво, защото при ниска скорост на турбината помещението не може да се темперира. Малка или по-голяма част от него, около машината се темперира според заданието. Далеч от машината става студено и като цяло, в помещението влиза по-малко топлина. Като усилиш турбината, става топло навсякъде, според заданието. Вкарва се повече топлина, компенсираща по-големите загуби на помещението.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #40

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Значи всъщност теорията е, че климатикът е по-икономичен, защото ще топли образно казано 2 вместо 20 квадрата?!

    Не говорим ли принципно при еднакви останали условия или сравняваме кон с кокошка?
    djenev одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #41

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Мисля, че badr е съгласен с това. Който не вярва, .
    Обаче badr e меко казано несъгласен, но невиждам смисъл да споря повече.Ти посочваш странни изсквания, но и те не подкрепят написаното от теб, а тъкмо обратно. Според мен, ти имаш някакви свои виждания за процесите на топлообмен.Разбира се възможно е аз да греша.Бъди жив и здрав и всичко добро, а останалото ще го наредим.Както виждам AC_From_Hell ти го е обяснил съвсем правилно, така че няма какво да добавя повече освен факта, че многократно и аз съм мерил консумацията и то със същия уред като този на горната снимка.
    zdravko, Kasap, justify и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #42

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Както и да се обясни, от ИскърО по-дълбоко нЕма.
    Този пост е редактиран от Mega; 16-01-16 в 22:24.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #43

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Моля някой специалист с 100 процентова категоричност да си направи труда да отговори на следните въпроси :

    Как влияе усилването на вентилатора на :
    1. Консумация на ток
    2. Количество вкарана топлина
    3. Обороти на компресора
    4. Температура на изпарение във външно тяло
    5. Обороти на външен вентилатор

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #44

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Както е решил да влияят писателя на софтуера на машината - така влияят
    Този пост е редактиран от avenger; 18-01-16 в 16:36.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #45

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Мдааа, като духа слабо случва се да харчи по-малко защото топли себе си и тавана, както казаха топли 2 кубика.
    Я помислете защо СОР-а е даден при вентилатор на максимум?
    Приемаме, че СОР (икономията) ще е по-голям при по-слаб вентилатор. И аз, като производител на климатици ще дам по-малкият СОР в каталога???
    Защо по дяволите ще му слагам по-силен вентилатор, който да ми срива СОР-а ???
    Ще се хваля наред, че хем не шуми, хем не духа, а колкото духа е само горещо, и СОР-а му клони към 10. - нали това искат всички - без да духа да топли. - Да, да - ама НЕ.
    За външният вентилатор - същите въпроси.
    Шибвам им по един вентилатор 10W колкото да се върти нещо, софтуерно им задавам три степени под първата и СОР отиде в небесата. Обикновено са около 30W вътрешният и 40W външният.
    Пийте си винцето, обличайте се по-дебело, намалете градусите на климатика, вентилатора на най-високата степен която не ви пречи, че студ иде, ще почнат и дефростите по време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  4. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37
  5. Странна зависимост-HDD и overclock !!!
    От mitaka2 във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 17-11-03, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе