Страница 10 от 16 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 229
Like Tree130Одобрявам

Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #136

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    ponyasd аз уважавам твоето виждане,но защо всичко трябва да свеждаме до ''избиване''.По тази логика не трябва да вземаме хубава кола,хубав телевизор и т.н. щото нямат избиване.
    Защото тези пари ще се отгладуват.За да си осигурят някакъв комфорт 3 месеца в годината ,хората се заборчват и търпят други лишения.Правят компромис с храната,почивката,дрехите,дневните на децата,лишават се от хобито си..Тия хиляди левове дадени за изолация и техника,нали не са намерени на пътя,а ще бъдат удържани от заплатите.Всеки Българин би искал да живее в комфортна среда,зад 20 санта изолация,скъп климатик и петкамерна дограма,но не всеки може да си го позволи.България е страна с нисък жизнен стандарт,не забравяйте.
    Става дума за пари хора.Не мислете че всеки току така може да заделя от бюджета си.
    Качествената изолация струва качествени пари.Лошата изолация,направена с мижави средства ,особено ако е частична,рано или късно създава конденз и мухъл,увеличава влажността и прави въздуха нездравословен.Отгоре на всичко е и неефективна, и разликата в температурен аспект с нея или без е пренебрежимо малка.Не повече от 2-3 градуса.
    Всеки решава за себе си и според възможностите си съотнесени към момента.
    Следя интензивно раздела от месец време,с цел изграждане на мнение за покупка на климатик.Еми честно казано,колкото повече чета,толкова повече се обърквам.За едни и същи марки,половината спецове се изказват положително,а другата половина ги иронизира.
    Второ - вече писах,че ми прави впечатление,как всеки вещо и авторитетно препоръчва модели от по 1700 >>>лева ,но като задължителна гарнитура към тях слага и добрата изолация.
    Еми тия неща и аз като лаик мога да ги препоръчам.Както и баба ми също.
    На всекиму е ясно,че скъп климатик съчетан с добре изолирано помещение е най-най .Ама въпросът е,че ако ги имахме парите,въобще нямаше да си пишем тук,а ще набухаме по един нордик във всяка стая ,с 10 санта каменнта вата отвътре и още толкова стиропор отвън и ще си гледаме живота,вместо да задаваме въпроси по форумите и да си чешем пръстите.
    Та кой квото да казва,става дума за пари.
    Та дошъл съм във форума,с една единствена цел - ако мога да.... дявола ! Трябва ли да ползваш точно такива думи във форум,който се чете от всички?
    Или ако мога да хвана с трици някоя маймуна.
    Или перефразирано по друг начин - да взема най-доброто ,за оскъдният бюджет,с който разполагам,с надеждата,да ми върши ако не същата,то почти същата работа като значително по-скъпите си роднини.
    И основанието ми е,че постоянно виждам евтини стари модели климатици,Сангове,Хайери,НЕО-та и Грита,които са купени навремето за по 700-800 лева с монтажа ,как достойно се държаха и изпълниха предназначението си през последния студен месец без да създават проблеми,и осигурявайки приятна за живот температура на собствениците си.Лошото е,че вече не се намират същите модели ,и исках да видя кои са днешните им аналози.
    Този пост е редактиран от avenger; 31-01-17 в 21:43.
    tanatos, SPSt и mkukas харесват това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #137

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Аз също имах доскоро климатици за по 800-900 лв парчето. И си вършеха перфектно работата в продължение на повече от 10 години. Не са спирали да работят и при температури под -15. Иначе, е много хубаво да си купиш нещо ново и скъпо. Стига да имаш пари, обаче.
    А днес се натъкнах на тази статия:
    Цялата истина! Ето как ни цакат с тока! - SOSновини.BG
    И реших да измеря колко волта е напрежението в къщи. Ами, толкова, 209 V. А трябва да са 230 V!
    НЕДЯЛКО012 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #138

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    ponyasd щом си под наем направи вътрешна изолция на външните стени и тавана. Пароизолация и вата и гипсокартон. Ще ти излезе много по-евтина от външната, а комфорта неимоверно ще се подобри. Климатика в този случай ще смогне няма нужда да го пипаш.
    dddilian одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #139

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Аз също имах доскоро климатици за по 800-900 лв парчето. И си вършеха перфектно работата в продължение на повече от 10 години. Не са спирали да работят и при температури под -15. Иначе, е много хубаво да си купиш нещо ново и скъпо. Стига да имаш пари, обаче.
    А днес се натъкнах на тази статия:
    Цялата истина! Ето как ни цакат с тока! - SOSновини.BG
    И реших да измеря колко волта е напрежението в къщи. Ами, толкова, 209 V. А трябва да са 230 V!
    При мен е 248 волта. Според мен това няма значение, климатиците ти би трябвало да консумират едно и също при 209 и при 230 волта. Факт е обаче, че при по-високо напрежение уредите работят по-добре.
    НЕДЯЛКО012 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #140

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Колега, Караганчев, по тази статия, но в друга медия писах коментар. Повечето хора не са го гледали, но имаше репортаж в една телевизия. Статията е писана от пълен лаик, пълна е с глупости, затова и не е подписана. ЕРП-та нямат нищо общо в случая. Има разпореждане на ЦДУ за ограничаване нивата на напрежение за времето от 17.00 до 23.00 ч. Това е времето на най-голяма консумация и това е един вид ограничение за намаляване на товара. От 23 години работя в енергетиката и такова нещо не помня. Режима го помня. За това положение на енергетиката ни трябва дружно да благодарим на крадливите ни и тъпи политици. Това е положението-нямаме достатъчно производствени мощности, затова пък някои хора имат много декари фотоволтаици. Като стане въпрос за АЕЦ, спомнете си какво сте измерили в контакта.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При мен е 248 волта. Според мен това няма значение, климатиците ти би трябвало да консумират едно и също при 209 и при 230 волта. Факт е обаче, че при по-високо напрежение уредите работят по-добре.
    Пак пишеш за неща от които не разбираш /както обикновено/.
    dimkaraganchev, dddilian и НЕДЯЛКО012 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #141

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    ponyasd щом си под наем направи вътрешна изолция на външните стени и тавана. Пароизолация и вата и гипсокартон. Ще ти излезе много по-евтина от външната, а комфорта неимоверно ще се подобри. Климатика в този случай ще смогне няма нужда да го пипаш.
    Аз също подкрепям направата на вътрешни изолации, особено когато целта е с малко вложени средства да се постигне оптимален ефект. При мен климите работят без особено натоварване и сметките за тока са приемливи. Сега при тези студове разбирам, че е можело да направим по-дебели и добри изолации.
    dddilian одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #142

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Това с пониженото напрежение...Печка по табела 1600W и съпротивление на реотана 7ома ако работи 24 часа колко пари ще трябва да платиш ако ти е напрежението 200V и колко ако е 235V. Цакането е по други пътечки.
    НЕДЯЛКО012 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #143

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Колега ponyasd , напълно съм съгласен с всичко написано от теб. Въпреки, че мога да си позволя и скъп климатик, за себе си съм преценил, че не е оправдано за подобен тип електроуред да се дават неоправдано много пари. Отоплявам се с климатици от 12 г.-първо с китайски конвеционалки, а сега с инвертори за японския пазар. Подчертавам втора употреба. В хола за първи път от 24 г. тази зима, няма конденз и мухъл по външната стена. Единствената разлика от предишните години е климатикът с аспирация и плазма, които пускам за няколко часа през деня. За мен това е учудващо и радостно и оттук нататък никой не може да ме накара да си купя нов европейски климатик, след като съм видял за какъв комфорт и за какви сметки за ток става въпрос.
    Всеки има глава на раменете си и решава сам за себе си. Затова четете, консултирайте се и най-вече отсявайте брашното от плявата в този форум.
    tony34al одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #144

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    И реших да измеря колко волта е напрежението в къщи. Ами, толкова, 209 V. А трябва да са 230 V!
    Добър повод да си купиш чисто нова японска машина на 200 V

    @ ponyasd проблема е, че се получава затворен кръг от мрънкане и безпаричие, имам такива познати пари имат само за цигари и патронче а време само за мрънкане... завиждаме им на белите страни ама там хората бачкат а като не им стигат парите бачкат повече...
    mkukas одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #145

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    SPSt,
    Когато се понижи напрежението в мрежата, какво става с напрежението след трафа? Нищо не разбирам от тоци, та за това питам.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #146

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Хора,аз съм под наем и аз мисля да правя изолация,а не другия колега.Климатика е поставен в хол 21 квадрата,който е между кухня(не се отоплява)и стая,която също не се отоплява.Мислите ли,че ако направя изолация с вата на тавана(15 сантиметра)и на външната стена,която почти цялата е в ПВЦ дограма двоен стъклопакет,ще има някакъв ефект,или ще трябва да направя изолация на цялата стая(стени и таван)
    Каквото и да правя не мога да постигна температура от 23 градуса,които са зададени от дистанционното,защото винаги ми бягат два градуса спрямо термометъра в стаята,който показва 21.При тази разлика от два градуса,климатикът се форсира и гони тези 23 и оттам се качва разхода на ток.
    Дано да сте ме разбрали.Тавана е 21 квадрата и външната стена я слагам грубо 8 и все си мисля,че ако извикам майстор не би трябвало да ме одере с повече от 700-800 лева с материалите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #147

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Понижава се също. Трафа има постоянен коефициент на трансформация.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #148

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Трафа има коефициент на трансформация, който не зависи от напрвжението на първичната намотка. Понижи ли се то, понижава се и това на вторичната.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #149

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    Хора,аз съм под наем и аз мисля да правя изолация,а не другия колега.Климатика е поставен в хол 21 квадрата,който е между кухня(не се отоплява)и стая,която също не се отоплява.Мислите ли,че ако направя изолация с вата на тавана(15 сантиметра)и на външната стена,която почти цялата е в ПВЦ дограма двоен стъклопакет,ще има някакъв ефект,или ще трябва да направя изолация на цялата стая(стени и таван)
    Каквото и да правя не мога да постигна температура от 23 градуса,които са зададени от дистанционното,защото винаги ми бягат два градуса спрямо термометъра в стаята,който показва 21.При тази разлика от два градуса,климатикът се форсира и гони тези 23 и оттам се качва разхода на ток.
    Дано да сте ме разбрали.Тавана е 21 квадрата и външната стена я слагам грубо 8 и все си мисля,че ако извикам майстор не би трябвало да ме одере с повече от 700-800 лева с материалите.
    Човеко, къде пише, че колкото задаваш на ДУ, толкова трябва да ти показва термометъра? Това зависи от страшно много условия. Просто вдигай температурата от ДУ, докато ти стане комфортно. Уверявам те, ако не си с отворени врати и прозорци, няма да се отрази на сметката ти.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #150

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Мерси, момчета!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 16 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  4. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37
  5. Странна зависимост-HDD и overclock !!!
    От mitaka2 във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 17-11-03, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе