Kaк може да си официален вносител на дадена марка и да нямаш основен консуматив като филтри например. Дори да нямаш идея от къде клиентите да го намерят.
Хубава работа, ама българска.
Kaк може да си официален вносител на дадена марка и да нямаш основен консуматив като филтри например. Дори да нямаш идея от къде клиентите да го намерят.
Хубава работа, ама българска.
Кой ти каза, че нямат? На Темпекс звънна ли? Имат за бая модели.
Малко специфичен въпрос имам. Тъй като замърсяването на въздуха в България е основно от финни прахови частици плазмените филтри и стримери разграждат ли тези частици?
Доколкото се рекламират, пише че разграждат органични съединения като бактерии и микроби, но това отнася ли се и към неорганичните?
Едва ли ги разграждат. Йоните зареждат електрически частиците във въздуха и после те се полепват*(заземяват) някъде. Плазма касетите са преди топлообменника и би трябвало йоните да се заземяват в питата. Йонизатора пък е на изхода и заредените частици би трябвало да се лепят по земя, стени и тавани.
Плазменият филтър е многофункционален, но не разгражда нищо.
С високо напрежение убива микроорганизмите които минават през него и
йонизира въздуха, разкъсва дългите ароматни молекули и обезмирисява помещението.
Отрицателно заредените фини прахови частици пък полепват по положителния електрод.
Като видим резултат, веднага след пускане на йонизатора повечето частици от въздуха полепват по повърхностите в помещението.
Йонизатори при които се отделят по-високи количества озон създават и
чувство на свежест в помещението, но при тях е възможно да се прескочи допустимата доза.
Тези частици като полепват из повърхностите на помещението, в така наречения прах ли се превръщат? Как можем да ги изчистим от помещението?
Точно прах. Почиства се с парцалче или мокри кърпички.
Второто с кварцовата тръба действа уникално. Пуша цигара , а най-върлия непушач колега седи до мен и не вярва на носа си . Пускам го за 5мин. в къщи под климатика , когато няма никой след което проветрявам. Няма друг такъв филтър за миризми. А май и убива вируси и бактерии. Въздуха става много свеж. Но с него може да се предозира ако върви дълго време и не се проветри след това понеже произвежда 2г.на час.
Това малкото също действа но е доооста доста по-слабо , може би трябва да работи дълго време. Сигурно го слагат на някои климатици.
Този пост е редактиран от Mig82; 05-05-18 в 12:54.
Кварцовата тръба има ли я във фабрично производство или трябва сам да си я прави човек.
В алиекспрес ги има готови китове само трябва да си ги сглобиш и запоиш. Ако си го поръчаш сглобено или готов продукт с търговски вид е доста по-скъпо при тази производителност 2г.на час , за България да не говорим. Само запояването е малко зор за аматьор с обикновен поялник но става.
А дали на климатиците фабричните йонизатори ,плазма клъстъри , стриймъри , вирус доктори , колд плазми и т.н. имат данни колко озон произвеждат на час ? Смисъл производителя дава ли информация ?
Този пост е редактиран от Mig82; 22-06-18 в 00:48.
На дайсейкай-6 съм го гледал написано някъде. По скоро че има ограничение да не се предозира. В началото е по силно усещането и постепенно намалява и накрая съвсем спира. За това нещо отделно търся.
Производството на озон се регулира с промяна на отстоянието на електрода от ламелите на топлообменника. Напрежението трябва да е в границите от 4,5kV до 6kV.Не е много ясно, как да се премери производството на озон. Дайсейкай 5 предозира, за етериите не е ясно, защото при обороти на турбината под 500 за минута, йонизаторът изключва. Дайсейкай 8 изобщо не е настроен, за да работи коректно и е пунтамара.
По скоро е настроен за по-висока влажност. Това пише по брошурките като количество:
"By generating more than 1 million negative ions for every square centimetre of air, the Daiseikai Ionizer will invite the freshness of nature into your personal place. In the middle of a room, up to 35,000* negative ions can be registered - more than you would find around a waterfall. *Start with a room temperature of 24°C and humidity of 80%. On dry mode, 35,000 negative air ions can be measured in 17 m2 of space, 1m up from the floor over 2 hours (temperature 24°C , humidity of 50%)."
https://news.panasonic.com/global/st...022/98017.html
Браво бе, явно им е добра технологията на Панасоник.
Досега JLR слагаха само йонизатор, но е ала-бала.