Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 74

Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice Аватара на ivanvanovv
    Тук е от
    Feb 2006
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    8
    #1

    Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Често срещан израз във форума без конкретна формулировка или цялостно обяснение.Имам следните въпроси.

    1.Въпросният режим се проявява само при отопление,когато минимумът е по-голям от топлозагубите?
    2.В какви интервали? Работи 5 минути и спира за толкова? Работи до зададените и спира за 30 минути или за час?
    3.Когато е оф спира ли да духа вътрешното?
    4.Зависи ли от марка/модел?
    5.В какво се изразява дискомфортът?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    т.1 И при охлаждане, като спре компресора турбината продължава да се върти с много ниска скорост и изпарява конденза между ламелките на топлообменника и в резултат в стаята се усеща въздуха влажен и спарен. Има режим обезвлажняване при който някои модели спират и турбината като изключи компресора, други не.
    т.2 Зависи от модела климатик и от особеностите на помещението. Може би по-често срещано е 5..10мин работи, 10...15 почива.
    т.3 Мисля, че повечето модели не спират напълно турбината. Намаляват и оборотите така че да не се усеща духането.
    т.4 Май зависи
    т.5 При всяко тръгване и спиране има нагряване и охлаждане на пластмасите и вероятността да се чуват леки припуквания е голяма.
    Много зависи и от самият модел, накои като излизат от off форсират леко турбината. За дневна не би трябвало да се усеща дискомфорт.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Bъзмoжнo ли e мaшинa дa paбoти oн/oфф пopaди нaмaлялo ĸoличecтвo фpeoн? Коментирано ли е някъде във форума.
    Моля да не се намесват цени , пари и други финансови тарикатлъци с които да се измества темата както става обикновенно !

    Блaгoдapя пpeдвapитeлнo.
    Този пост е редактиран от Mig82; 07-03-18 в 12:20.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #4

    Re: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Моя като беше намалял фреона , работеше на по нисък минимум от колкото нормално си работи, по ниско налягане , по малко натоварване на компресора.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #5

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Ако е така ще дойде ли някой да ми източи малко фреон, зощото само това е минуса на грий, високия минимум

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #6

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Според мен намалял под определен минимум фреон води до чест он/офф. Става въпрос за монтиран преди 7-8г. климатик който други години при топло време сваляше на минимум и продължаваше да работи на 160w. но сега откакто се стопли започна да бичи он/офф и не пада под 320w. Ще стане ясно и обещавам да пиша в темата.

    Сега друг въпрос , климатик монтиран на стена с югоизточно изложение. Днес когато го напече слънцето започна да бичи он/офф. Измеих темп. на корпуса/ламарините -38°С , темп. на въздуха 17-18°. След малко се заоблачи и слънцето се скри. При същите темп. 16-17° си сваля на 200w и качва до 320 без да спира , и да е спирал мн. рядко.

    Въпроса е възможно ли е Темп. на външното тяло от близо 40° да лъже датчика че навън е доста по-топло и затова да минава в режим он/офф ? Като цяло климатика работи по различен начин на отопление при облачно време в сравнение с слънчево като днес. Сега някой ще каже при тези външни темп. защо го мъча на отопление , но детето ми спи на обяд в спалнята и без отопление става хладно за малкия.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #7

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    И при те,я от подписа съм го забелязал, над 15° външна минимума се вдига. На хевито става 450W, на тошибата не съм сигурен точно, около 300W.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #8

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    И тази тема ще бъде ........ като много други

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И при те,я от подписа съм го забелязал, над 15° външна минимума се вдига. На хевито става 450W, на тошибата не съм сигурен точно, около 300W.
    Нещо ми убягва логиката да се вдига минимума. От 5гр. надолу се вдига стъпаловидно, но при повишаване на температурата нещо не ми се вярва. Моята Тошиба си работеше нормално, като я видях по едно време на 75W.
    Имаш ли някакво обяснение за това, което пишеш?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Нямам. Когато идваха да гледат хевито исках да демонстрирам тракането като падне на 300W, не можах. Какво ли не пробвах под 450 не падна. А в 6:00 часа (няколко часа преди да дойдат) си слизаше до 300W и подрънкваше. Но това при 15°външна. При 12° си слизат на 300 и 170.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Много странно! Според мен е време вече да започнеш да правиш по-старателно четки на Иван-сещай се защо.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #12

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Някой с климатик на 220V в стая 15..20кв.м. без да отваря прозорци и врати, и климатика да работи без да изключва? (Един on/off на два-три часа го приемам, че все едно работи непрекъснато.)

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #13

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Някой с климатик на 220V в стая 15..20кв.м. без да отваря прозорци и врати, и климатика да работи без да изключва? (Един on/off на два-три часа го приемам, че все едно работи непрекъснато.)
    Аз ,но си бачка он/оф ,при отворена врата към коридора.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    [emoji41] Знаеш отговора.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #15

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Миланов май пак се вкарал в някакъв филм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой режим на работа е по- добър ?
    От rumen59 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 31-07-20, 19:34
  2. режим на работа
    От branko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-12, 20:43
  3. Daikin FTX50GV - режим на работа ?
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 23-11-11, 20:50
  4. Тих режим на работа
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 30
    Последно: 19-11-11, 15:17
  5. Икономичен режим на работа при Midea
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 25-07-07, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе