Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 74
Like Tree95Одобрявам

Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #16

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Опитва се хевито zm-s да ме изнерви. То бива щракане ама през 5 мин. му идва в повече на човек...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #17

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Опитва се хевито zm-s да ме изнерви. То бива щракане ама през 5 мин. му идва в повече на човек...
    Пускай го в Olx-са.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Миланов, това при какви температури питаш, щото в тази жега машините ми си стоят на 16 градуса и само лъхват чат, пат.Иначе и трите ми машини си работят с часове без он оф при по-студено време.III серия е в помещение около 20 квадрата, денем е с настройки 22 градуса и си бачка без спиране.Хитачи-то също, то е в северно помещение.ЛДС не знам колко може да работи без он оф, понеже постоянно е настроен на 18 градуса, там където работи, денем често няма хора, а нощем се занимавам с други работи и хич не го знам какви ги върши.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #19

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    В сегашното време, през деня 12-13градуса, нощем пада до 3..4. Не знам, при тръгване надува компресора като че ли кой знае какъв студ е. Почва се едно припукване...

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #20

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    В сегашното време, през деня 12-13градуса, нощем пада до 3..4. Не знам, при тръгване надува компресора като че ли кой знае какъв студ е. Почва се едно припукване...
    Остави машината да си работи,прекалено много внимание им обръщаш.
    ruuni9 и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #21

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Моя FD прави он/офф през 3 минути и духа по 20-30 секунди. Мадува компресора до 850W преди да започне да духа. Клапите съм ги настроил максимално нагоре така, че не ги мести. Няма пукане и е незабележим. Харчи по 4kW на денонощие.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #22

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Моя последните дни го държа на 20 градуса и е постоянен офф. Чат пат вечер като се прибере жената и ако е намръзнала го пуска на 24 за към час.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #23

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Някой с климатик на 220V в стая 15..20кв.м. без да отваря прозорци и врати, и климатика да работи без да изключва? (Един on/off на два-три часа го приемам, че все едно работи непрекъснато.)
    при мен в 12 кв стая дайкин 35 боп при сегашните температури на вън, работи с часове на 150-160вата настроен на 23 градуса като в стаята е 25, рядко изключва, по сервизно го дават с минимум 290 вата , а слиза на половина много интересно, ако не са честите му дефрости при отрицателни темпертури мисля че е идеален, предполагам и при по хубавите серии на дайкин е така с минимумите и с он-офф-а , ако са по добре с дефростите си мисля че наистина дайкин превъзхождат другите, поне относно разход е така за 66 часа консумацията му е 10,6 кВт/ч, имал съм хеви 20-ка в подобна стая при такива температури консумира двойно , че и повече и е он-офф винаги
    necata2, zxc0 и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #24

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Много добре. То повече едва ли може да се иска в преходните сезони.
    Колко е тръбния път на Дайкина ?
    Стаята изолирана ли е ?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #25

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    с вътрешна изолация на външната стена и на тавана с картон и вата, тръбния път е под 3м но е там някъде
    Mig82 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #26

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Да де, ама години наред се препоръчваше за спалня точно zm-s. Или последната година нещо са променили по климатика, но такъв начин на работа определено не е за спалня.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #27

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    milanov , мерил ли си за времето в онн , с колко градуса се вдига темп. при датчика на вътрешното тяло ?
    Този пост е редактиран от Mig82; 17-03-18 в 16:54.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #28

    Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Да се включа и аз малко по темата. Първо, на въпросът, дали зависи от модела и марката - да, определено. На някои машини е описано в сервизните (МХИ), на други не е (МЕ). Коментирам само за машините, които притежавам. МЕ-то в спалнята, се случва да работи 5/5, 5/10, 15/5, по-точно не съм видял да има нямаква закономерност. Зависи от външната температура и загубите. При МХИ е точно така, както е описано в сервизното (това ми харесва, всичко са си написали, няма "скрито, покрито" като при повечето други производители). Примерно за големите модели на МХИ (50-ка и 60-ка) е дадена графика, при каква темп. и с колко оборота вдига минимума на компресора. При температури над 13гр., при 50,60-ка, минимумът се покачва леко (не зная защо). От 13 до 4 минимумът е най-нисък (не се покачва) и машината без проблем седи на степен Ulo, духа хладно и може да поддържа и 22, без да изключва изобщо (минимумът е 180w консумирана и 0.6kw отдавана мощност). Машината се държи точно както е описано в сервизното. Подмине ли 13, веднага вдига оборотите на турбината и струята става по-топла. Същото е като падне под +4. Това покачване на минимумите, може би е единственото нещо, което не ми харесва. Конкретно тези от 13 нагоре и от +4 надолу. От +1 надолу, загубите нарастват и машината не влиза в офф, въпреки че покачва степенчато минимума. Както съм казвал и преди, работи он/офф, при температури от +1 до +4 и от +13 нагоре (тогава не го и ползвам много, защото темп. в стаята трудно пада под 22гр.). Също така, има строго определено минимално време, което машината може да е в рецим on и off. Минималното време, което може да работи е 10мин., а времето, което да е изключил - 3мин. Всичко това си е написано и в сервизното. Иначе пък он/офф е доста тих и незабележим, не дразни изобщо, даже понякога трябва да видя положението на клапите, за да разбера дали е изключил или не. Надявам се да съм бил полезен. Мога да споделя повече и за МЕ sf35, който е с висок минимум и спим под него вече 3-та година, работи почти постоянно он/офф, но въпреки това, е доста комфортна машина, а сметките са ток са повече от приятни.
    Viking72 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #29

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Намерих сондата. Първо си мислех, че е това -

    Обаче като го нагрея с запалка температурата не се вдига. Гледам я през телефона, имам wifi контролер. След това го намерих, намира се под бутона за ръчно включване/изключване на климатика, там и има решетка в пластмасата.







    Явно е това кръглото черно, което обаче е вградено в платката и кабелите водят до една от двете букси в платката, не разбрах коя точно.


    Според вас може ли да се удължи с 2-3 метра?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #30

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Бих ти дал съвет да не си бъзикаш машината.

    Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 17-03-18 в 20:47.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой режим на работа е по- добър ?
    От rumen59 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 31-07-20, 18:34
  2. режим на работа
    От branko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-12, 19:43
  3. Daikin FTX50GV - режим на работа ?
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 23-11-11, 19:50
  4. Тих режим на работа
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 30
    Последно: 19-11-11, 14:17
  5. Икономичен режим на работа при Midea
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 25-07-07, 18:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе