Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55
Like Tree97Одобрявам

Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #31

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Енергията от избата се черпи само чрез вино и луканки

    Попадал съм на чишит с монтирани 2 външни тела в остъклена тераса. Човека беше убеден че климите му дават икономия щото стъклата били като лупи и топлели терасата. Като му казах че е огромна глупост ме изгледа пренебрежително . Луда работа , климатиците бяха хубави МЕ.
    Този пост е редактиран от Mig82; 21-06-18 в 13:27.
    rosswen и stainway харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #32

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Necata 2, блаодаря за отговора. Тоест казваш или да ги намаля като бройка и или изобщо навън,остана варианта горе на покривната тераса близо до щранговете и да слизат надолу. Тогава деневилацията ще е обратна за последния етаж 1м и следователно 3,5м и 6м, това е като разлика в нивата без да се взема напредвит хоризонталния който ще е поне още 4-7 метра+ масленните трапове. Кофтито в момента е че трябва да ги заложа сега тъй като ще са вътре в конструкция тип куфар барабар с другите тръби и натъпкан с минерална вата, та затова ми трябва решение с което да тръгна. ако оставя само първинадпартерен с 2 климатика в избето ще има ли проблем. КУбатурата ще е около 200-220 спрямо тези в избата които са 370. В момента в избата е 16 градуса а няма врати към партера, ако имаше щеше да е на 12 градуса, на първия етаж балконските са затворени и няма външна ТИ но има 12см вътрешна с 3-ен стъклопакет и там темпа е около 24-25 градуса в момента а навън е тоста топло днес, тоест аз се боря за 2-4 градуса през лятото. Зимата не знам как ще е тъй като не съм затворил още

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #33

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Избата е за винарна.
    Различните вина се съхраняват от 8°С до 18°С.
    Така,че не се занимавай с нещо,което е обречено!
    Дано да вземеш правилното решение,иначе левчета хвърлени на вятъра.
    Успех!
    Mega и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #34

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Тоест казваш или да ги намаля като бройка
    Казват ти, че и едно тяло не може да сложиш и даже са ти го и сметнали, но пак не си го разбрал .
    rosswen одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #35

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Още не съм заложил тръбите,ако е така всичко отива на обратно, горе на терасата, там как седят нещата, просто нова сграда е не ми се иска да е надупчена като сирене, не че не е опция ама. поне тези откъм улицата да не се виждат, нещо се замаза идеята. Долу в избата наистина е за винце. Ако знаете какъв хлад е там в момента. Одеве оставих термометъра за по сигурно и измери 18гр на метър височина, а навън е поне 30 днес, само за бели вина или биричка с дебело мезе и якенце. помагайте да го изумуваме, да не стане най накрая нормален монтаж. Купил съм вече тръбите( 9,52/0.8 и 12,7/0.8) и изолациите за тях. За северната където е към пътя да пусна от горе а от другата страна съм осигурил оттичане в канализацията. Горе на терасата имам линейни сифони но не мога да преценя слизането надолу тъй като външните тела ще са по високо в случая при 4 клими ще е 9,5м после 6,7м, 4м, 1м-това е към външните тела под тях.
    Да не заиграе най накрая перфоратора бургиите за бетон и студена бира

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #36

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Като е нова сграда-какъв е проблемът да се пробива с перфоратор??

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #37

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Поредната тема отиде в ... друга посока ....
    bobi161, Genadi80 и stainway харесват това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #38

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Сефте....
    stainway одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #39

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Здравейте, темата беше да изпаткам поне 6 от 10-те клими в избата. Климите не са ми силата и затова се допитвам, като не става не става, искаше ми се да стане, ама да не хварчат платки дето вика нецата. Тъй като не искам загрозяване от към улицата остава темата да се доразвие от към покривната тераса с външни тела на стойки на пода и оттичане към линейните сифони. Пътя надолу ще трябва да е през трапове и сега и огъвачка май трябва да вземам. За пробиването немам грижи ама с Тези тухли Форати си е е..ло мамата а да нацелиш разтвор между тях не знам трудна работа. За южните имам опция евентуално шпилки през плочата и да остане под терасата но висящ. Ако имате идеи и може да доразвием темата казвайте, въпросът е че трябва да са независими клими. За сега съм на етап питане, не ми е станало професия още, давайте акъл.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #40

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Човек , отвори си една нова твоя тема - "Как се топли 5 етажна къща с 10 климатика и енергия от избата". Сигурен съм че ще получи бързо развитие , просто тази тема е за друго ... прочети заглавието ! Благодаря
    dodo_pv, bobivg и stainway харесват това.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #41

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Фактор на мощността

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4...82%D1%82%D0%B0
    - - - - - - - - - -

    На практика :
    1)при конвенционални климатици PF е приблизително 0.9
    2)при инверторни зависи от "товара"
    -при PWM управления може да падне до 0.8 при минимален коефициент на запълване
    -при PAM управления може да падне до 0.6
    3)правилно е да се добави схемотехника, която да компенсира PF до около поне 0.9
    -например нещо такова:
    https://www.renesas.com/en-eu/produc...nditioner.html
    4)битовите електромери го отчитат (по-точно всички го отчитат, въпроса е, че го използват в "сметката") - с други думи плащаме само активната енергия, с още по-други думи - ако климатика не прави корекция на PF ще плащаме по-малко

    - - - - - - - - - -

    Кога климатика харчи повече или по-малко ?!?

    1)В режим отопление климатиците харчат по-малко когато вътрешната турбина се настрои на по-висока степен
    -причината : външното тяло е изпарител, вътрешното кондензатор, когато вътрешната турбина работи на висока степен по-голямо количество вече изпарен фреон се втечнява; това намалява налягането след кондензатора и компресора работи по-леко

    1)В режим охлаждане климатиците харчат по-малко когато вътрешната турбина се настрои на по-ниска степен
    -причината : вътрешното тяло е изпарител, външното кондензатор, когато вътрешната турбина работи на по-ниска степен по-малко количество фреон се изпарява и компресора работи по-леко
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 15-07-18 в 19:16.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #42

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Фактор на мощността


    - - - - - - - - - -

    На практика :
    1)при конвенционални климатици PF е приблизително 0.9
    2)при инверторни зависи от "товара"
    -при PWM управления може да падне до 0.8 при минимален коефициент на запълване
    -при PAM управления може да падне до 0.6

    Не съм съгласен. Не трябва ли да е на обратното?

    Инверторен климатик без PWM управление не познавам. Поне битов. Пък с PAM да има най-нисъм PF...

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #43

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Кое по-точно ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #44

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    .....
    Този пост е редактиран от necata2; 15-07-18 в 21:25.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #45

    Отговор: Климатици - основни принципи, теория, практика, технически въпроси и линкове

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    .....
    Да, така е:
    https://www.chegg.com/homework-help/...rant-f-q838808
    Имах впредвид друго, че налягането на течността след кондензатор обдухван от турбина с голям дебит на флуид е по-ниско от това, с по-ниско обдухване.
    Оттам и след дроселирането налягането също е по-ниско и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици - линкове (връзки)
    От dmt във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 118
    Последно: 20-12-23, 19:13
  2. Полезни линкове с информация за климатици Panasonic
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-18, 16:08
  3. Отговори: 19
    Последно: 13-01-13, 05:47
  4. Въпроси свързани със сервиза на климатици!
    От VD във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 05-08-12, 08:52
  5. Мнение за рисийвър и разни технически въпроси
    От tougherty във форум Аудиотехника
    Отговори: 13
    Последно: 08-06-11, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе