Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 184

Газ мания

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #46

    Газ мания

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Всичките ми комшии са на газ от 3 години и засега никой не се е отказал. Всички са доволни. В газификацията е бъдещето, което е настояще от 40 години за цяла западна Европа, че и за голяма част от източна. Не си мислете, че европейците са по-глупави от нас.

    <div align="right">Originally posted by fred*-*06/06/2005*:* 21:01:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Много добре знам за предимствата.Замислям се и аз за газификация ,но ще поизчакам. Поради : НИЕ НЕ СМЕ ЕВРОПА и поне още 20г няма да сме./ Поогледайте се -

    1. пътища също даже и по-добри от тези в Европа -когато вали дъжд няма дупки и пропадания, защото са пълни с вода.

    2.Данъци като Европа, ама заплати като в Китай.Погледнете колко е мин.заплата./Не говоря за моята заплата а за тази на мнозинството./

    3.Бюрокрация, подкупи , закони като Европа преди повече от 50г.

    4.Защита на потребителя , собственика никаква.

    5.Манталитета на народа никой не е в състояние да го промени скоро.



    Ами какво да говорим повече.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #47

    Газ мания

    @Pat



    Да, никой не може да ми гарантира, че цената на газта ще остане не променена. Никой не може да ми гарантира, че цините на ДЪРВАТ, ЕЛЕКТРИЧЕСТВОТО, БЕНЗИНА, НАФТАТА, ХЛЯБА, РАКИЯТА и т.н. ще останат непроменени. Живеем в пазарна икономика - цените се менят. Означава ли това, че трябва да се лишавам от комфорт?



    P.S. Чакайте да видите какво ще стане сега, като затворят още някой друг блок на АЕЦ-а ;-)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #48

    Газ мания

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ДЪРВАТ, ЕЛЕКТРИЧЕСТВОТО, БЕНЗИНА, НАФТАТА, ХЛЯБА, РАКИЯТА</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    само разликата с газта е минимум 4000лв инвестиция. при никое от останалите това го няма.

    В момента газификацията е по изгодна но само ако си в район без топлофикация.

    Предпочитам да давам 20лв за топла вода и 60-70 за отопление на парно. няма дупчене няма 6000 марки. Тръбите са поставени още при строителството на блока

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #49

    Газ мания

    @XaMaB

    Какво отопляваш на парно за 60-70 лв? Боксониера ли?

    Да не си гледал някоя сметка от миналия век?[8D]

  6. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #50

    Газ мания

    Не искам да взимам страна.

    Само ще дам сметките към топлофикация за изтеклия зимен период:

    11.2004 - 52.64 лв

    12.2004 - 67.13 лв.

    01.2005 - 71.94 лв.

    02.2005 - 72.68 лв.

    03.2005 - 64.27 лв.

    04.2005 - 42.31 лв.



    Живея в кв. Борово, стар панелен блок, на VII етаж. Апартамента е бил тристаен, но в момента едната стая е към съседната гарсониера (там живее зет ми, вследствие на преустройството се получиха два дустайни апартамента от по около 67-68 кв.м). Нямам никакви специални мерки - дограмата си е старата, дървен стъклопакет, няма топлоизолация. Семейството ми е четиричленно - жена ми, двете ми деца ( I и II клас) и аз. Не мога да кажа че стоим на студено, а и според мен се стои в банята по цели часове. За моя изненада при отчитане на показанията на топломерите се оказа че сме в икономия от близо 300 единици спрямо миналата година - тоест трябва да ни връщат пари. Може би е станала някаква грешка, но за горните данни гарантирам (мислех да сложа снимка от e-Pay, която ползвам, но се получи безмислено голям файл).

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #51

    Газ мания

    @XaMaB



    А какво ще се случи като спрат държавните дотации към Топлофикация ? Да речем след 2 години? Кюмбето и кюмура и напред в Европа!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #52

    Газ мания

    ами като ги спрат -> газ, ток и домашна шльокавица



    А влизането в европа още не е 100% сигурно.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    1
    #53

    Газ мания

    Аз съм на природен газ от миналата година. Казвам Ви хора - от това по-хубаво няма. И най-голямото предимство е, че ми се намалиха разходите за отопление, гореща вода и готвене два пъти. След около година ще ми се възвърне напълно първоначалната инвестиция. Който каквото и да казва природния газ е най-правилното решение. Не случайно го използва цял свят.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #54

    Газ мания

    Я тогава кажи колко пари си дал и за какво точно. Какво представлява апартамента ти или е къща.

  12. SAGE
    Guest
    #55

    Газ мания

    Вярвам, че ако се отоплявам на газ ще е плащам по-малко и ще ми е по-топло, но проблема е, че живея в кооперация и част от съседите искат да са към топлофикация, други искат да са на газ, трети все още не са се настанили и не се знае тяхното мнение.[]



    Искам да попитам дали е възможно само няколко апартамента да се газифицират, за да не се изгражда абонатна станция и да не се иска съгласието на всички съседи.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #56

    Газ мания

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ............

    Искам да попитам дали е възможно само няколко апартамента да се газифицират, за да не се изгражда абонатна станция и да не се иска съгласието на всички съседи.



    <div align="right">Originally posted by SAGE*-*08/06/2005*:* 20:01:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    В жилищните блокове важат правилата за етажната собственост.

    Закон за собствеността - Раздел ІV "Етажна собственост"

    Техническите параметри, на които трябва да отговаря инсталацията можеш да видиш в Наредба №6 от 25.11.2004


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #57

    Газ мания

    @SAGE



    За да се газифицираш в жилищен блок е необходимо да получиш съгласието на всички собственици на жилища във входа. Това не означава, че и те задължително трябва да се газифицират - просто трябва да са съгласни през техните идеални части или етажни собствености или както там са го кръстили да преминава газопроводната тръба. Предвид задръстените психики на масаите, мога да те уверя, че това ще бъде доста трудна задача - ще ти кажат НЕ още преди да са чули за какво става въпрос и ще си мислят, че се опитваш да ги прецакаш (казвам го от опит). Така че, трябва да намериш правилния подход, да им обясниш, че не става въпрос да дават пари, а смо да се подпишат.



    Пожелавам ти успех и ти стискам палци!!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    12
    #58

    Газ мания

    Taz

    Допускаш малка грешка. При етажна собственост се изисква съгласието на 2/3 от собствениците. Ако се изкаше съгласието на вси4ки, мисията става невъзможна

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #59

    Газ мания

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@SAGE



    За да се газифицираш в жилищен блок е необходимо да получиш съгласието на всички собственици на жилища във входа. Това не означава, че и те задължително трябва да се газифицират - просто трябва да са съгласни през техните идеални части или етажни собствености или както там са го кръстили да преминава газопроводната тръба. Предвид задръстените психики на масаите, мога да те уверя, че това ще бъде доста трудна задача - ще ти кажат НЕ още преди да са чули за какво става въпрос и ще си мислят, че се опитваш да ги прецакаш (казвам го от опит). Така че, трябва да намериш правилния подход, да им обясниш, че не става въпрос да дават пари, а смо да се подпишат.



    Пожелавам ти успех и ти стискам палци!!!!



    <div align="right">Originally posted by TazmaniaK*-*08/06/2005*:* 20:46:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Жалко, но факт! Ще се намерят поне двама-трима, които няма да подпишат от чиста злоба - било защото са ти обидени за нещо или просто от завист...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Taz

    Допускаш малка грешка. При етажна собственост се изисква съгласието на 2/3 от собствениците. Ако се изкаше съгласието на вси4ки, мисията става невъзможна



    <div align="right">Originally posted by DJ_Kranjar_KAT_UBB - 08/06/2005 : 21:00:34</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това не прави задачата по-изпълнима. За поне 1/3 от апартаментите собствениците са неизвестни (препродадени през 5 ръце) или имат по двама-трима собственици - първия живее в Канада, втория в село Горно Нанадалнище, а третия е "гушнал букета" и първите двама вече пет години не могат да си поделят неговото наследство!

  18. SAGE
    Guest
    #60

    Газ мания

    @Lupus и @TazmaniaK, благодаря ви за отговорите.



    Знаех си аз, че задачата ще е трудна, но се надявам докато започне газификацията на квартала жалаещите да станат повече.[]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Списание "DVD Мания" - Впечатления?
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-05, 21:56
  2. Метал мания
    От BlackBLOOD във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 109
    Последно: 06-11-03, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе