Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 184

Газ мания

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #76

    Re: Газ мания

    Тук грешката е на вносителя, който е задължен да си сертифицира стоката, преди да започне да я продава, а не да прехвърля работата на клиента. Ако се разрови въпросния клиент в законодателството, може да се окаже, че е незаконно да му я продават въобще...
    Така е поне в комуникациите и КРС следи за това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #77

    Re: Газ мания

    Газът за бита без данък
    Спешно приемат нов закон за акциза заради ангажименти към ЕС

    Няма да плащаме акциз върху газа за готварските печки от януари 2006 г. Това гласи новият закон за акцизите, внесен в парламента от предишния кабинет. Но приемането му ще бъде сред първите задачи и на новоизбраните депутати заради поетите ангажименти към Евросъюза. Това стана ясно на последното заседание на бюджетната комисия. Със закона се въвежда система от акцизни складове. Цигари, алкохол и горива ще се произвеждат само в лицензирани складове. Акцизът ще се плаща, след като стоката излезе от склада, за да се продава в магазините. Ако депутатите приемат закона до декември, цената на газа за бита може да падне с 20 ст. на кг. Със закона се предлагат по-ниски налози и за горивата, използвани за отопление и в селското стопанство.
    Източник в-к Стандарт
    http://www.standartnews.com/archive/...omic/index.htm

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #78

    Re: Газ мания

    Да, обаче, до колкото разбрах от статията става въпрос за LPG, а не за Метан......

  5. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #79

    Re: Газ мания

    Съвсем скоро комшия ни раздаде едни заявленийца от овъргаз за евентуална газификация. В тези заявления беше включена и опцията "камина газова". То може и нищо да не значи, но да ви кажа все пак. Относно икономията ми е ясно едно, че зада искаш максимална такава, то трябва и максимално да неикономисаш - т.е. да се набуташ - няма начин, това е като по закон! Спор няма, че топлофикация е мръсен монополист /като всички останали/, но ако те ми бяха дали заявленийце, а не да нямат никакво становище и да си "траят" по е-майл-а, щях да попълня първо тяхното.
    Знам, че при газта имало някои особености, като това, че топлата вода веднага идвала гореща и т.н., но то с хубавото се свиква... Иначе светът се развива, а ние не за съжаление, което е основния проблем, понеже развитието е свързано с пари и пак пари. До скоро се отоплявах на "твърдо гориво" с локално парно - не мисля, че съм избил парите, след което включих и маркови климатици, стано още по-добре, но пак не съм избил инвестицията. Един ден може и да сме газифицирани или нещо друго..., с което ще стане даже още по-добре за обитаване - живеене, но отново не мисля, че инвестицията ще се избие! И така извода: инвестирайте за по-добър и скъп живот на момента, защото явно

  6. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #80

    Re: Газ мания

    нещо натиснах - съжалявам! та да довърша, защото явно, че момента е по-важен от какво - незнам, но така се получава като живееш!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #81

    Re: Газ мания

    Здравейте газ маниаци! Имам един проблем и много ще съм ви благодарен ако някой ми помогне да го разреша.
    Преди около година си взег газов бойлер на дипломат, но имам проблеми с налягането на водата а той пущината така се управлява и понякога не работи нормално. какво мога да направя по въпроса с налягането хидрофорна помпа ще реши ли проблема и каква по точно или може би има и друго решение на проблема.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #82

    Re: Газ мания

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Здравейте газ маниаци! Имам един проблем и много ще съм ви благодарен ако някой ми помогне да го разреша.
    Преди около година си взег газов бойлер на дипломат, но имам проблеми с налягането на водата а той пущината така се управлява и понякога не работи нормално. какво мога да направя по въпроса с налягането хидрофорна помпа ще реши ли проблема и каква по точно или може би има и друго решение на проблема.
    Проблемът може да бъде решен наистина с хидрофорна уредба. За съжаление, ттова не включва само помпа ами още мембранен разширителен съд и пресостатен вентил. Трябва да видиш какво е защитното минимално налягане на газовия бойлер и да настроиш пресостата да включва помпата малко над него.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    64
    #83

    Re: Газ мания

    Едромащабната когенерация с първичен енергоносител природен газ определено няма алтернатива /особено съчетана с абсорпционна хладилна машина/. Малките установки /за еднофамилни жилища, дори за някои от днешните по-малки 'ромскобарокови кооперации'/ в обозримо бъдеще няма да вземат процент, който си струва да се коментира.
    Срещал съм сайтове защитаващи пр-вото на ел.ен-я в АЕЦ; привеждат се дори доказателства, че това е по-"чиста" технология дори и от слънчевите колектори. Не бързайте да се смеете прекалено много.
    Енергетиката е многоаспектно 'нещо' най-общо казано. Със сигурност може да се твърди само едно - необходим е баланс и последователна държавна, подчертавам - държавна политика, а не поединично спасяване; за съжаление, доколкото имам представа от законите и дейците ;) на този фронт, няма кой да я провежда.
    А центализираното топлофициране на големите градове беше едно от хубавите наследства от соц.периода; за съжаление - както и селското стопанство - умишлено го оставиха да стигне до задънена улица.
    Разсъжденията ми вече съвсем се изместиха в историко-политическия аспект на темата, за което се извинявам.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #84

    Re: Газ мания

    Цитат Първоначално публикувано от stalker
    Едромащабната когенерация с първичен енергоносител природен газ определено няма алтернатива /особено съчетана с абсорпционна хладилна машина/. Малките установки /за еднофамилни жилища, дори за някои от днешните по-малки 'ромскобарокови кооперации'/ в обозримо бъдеще няма да вземат процент, който си струва да се коментира.
    Срещал съм сайтове защитаващи пр-вото на ел.ен-я в АЕЦ; привеждат се дори доказателства, че това е по-"чиста" технология дори и от слънчевите колектори. Не бързайте да се смеете прекалено много.
    Енергетиката е многоаспектно 'нещо' най-общо казано. Със сигурност може да се твърди само едно - необходим е баланс и последователна държавна, подчертавам - държавна политика, а не поединично спасяване; за съжаление, доколкото имам представа от законите и дейците на този фронт, няма кой да я провежда.
    А центализираното топлофициране на големите градове беше едно от хубавите наследства от соц.периода; за съжаление - както и селското стопанство - умишлено го оставиха да стигне до задънена улица.
    Разсъжденията ми вече съвсем се изместиха в историко-политическия аспект на темата, за което се извинявам.
    Аз съм фен на ко-генерацията. Не от гледна точка на икономическия ефект, а от гледна точка на свободата. До гуша ми е дошло от безчинствата на монополистите от Електроразпределение. Наистина удоволствието е безумно скъпо, но историята помни и случаи, когато хората са си давали и живота в името на независимостта :coolsmiley:

    Колкото до абсорбционните машини - вече се внасят китайски изпълнения, които са на сносна цена за такъв клас оборудване. Който се интересува - марката е BROD, вносителя - AirTradeCentre - София (уф, прозвучах като рекламен агент)

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #85

    Re: Газ мания

    Абсолютната свобода е като абсолютната истина - според философията (на шопа )"те такова животно нема".

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #86

    Re: Газ мания

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Абсолютната свобода е като абсолютната истина - според философията (на шопа )"те такова животно нема".
    Еееее, нека да не абсолютизираме нещата.... На този свят няма чисто черно и чисто бяло.* Всичко е отенъци на сивото.* Мисълта ми беше, че коккото по-малко монополисти ти бъркат в джоба, толкова по-добре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    64
    #87

    Re: Газ мания

    Ограниченията на личната свобода и данъците са цената да живеем в цивилизовано общество, ако позволите така да разширя известната максима. Друг е въпросът, че обществото, както у нас, така и по света е далече от цивилизоваността, особено когато тон в хора дават хора (хе-хе) получили ролята благодарение на двестагодишна експлоатация на ближния и последваща на околната си среда. Абсолютно свободен в днешно време е рибарят някъде из Полинезийските острови, или един ловец в тайгата, но ние просто няма как да сме като тях ... освен вечер, закратко на балкона, с поглед зареян някъде в звездите... а новия Папа искал да обединява католицизма с православието ... не че не им е стара мечта, но наистина се оляха последните 30-40 години
    ОК, обещавам - без повече офтопик
    ---
    А бъдещето на енергетиката, голямата енергетика, си остават ядрените електроцентрали и в по-малка степен пр.газ. ... не ги гледайте гърците и австрийците ... едните купуват от нас, другите от Германия, и после си позволяват да размахват пръст, по дяволите .. ок, стига толкова

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #88

    Re: Газ мания

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    през зимата, от 100 м2 апартамент, отоплявам половината на ток (акумулаторна печка), топлата ми вода идва от бойлер (пак на ток), хладилник, фризер, готв. печка и т.н. дреболии не ги слагам в сметката. поддържам 21-22 градуса и сметката през зимата не е надскочила 70лв.
    Цитат Първоначално публикувано от mxkolev
    аз се топля на локално парно горя 10м3 дърва /по малко около МАХ 8/ х 30лв= 300 лв за целия сезон и като плащам за ток около 40лв месе4но /100м2/ като при това у дома ба4кат нонстоп 2 ТВ 4 5 6 крушки хладилник фризер бойлер/нощно време/..... ! за да се стопли 1м3 са нужни ~75w независимо какъв изто4ник 4е ги отдаде и ВЕРВАЙТЕ МИ измислили са ни и от какъвто изто4ник да се произведът цената им е по4ти една и съща.........
    Е как става това. Имам бойлер, 2 хладилника малки клас АА, печка готварска, 3 тв, рс, 90% от крушките ми са енергоспестяващи, През лятото и то след като махнах фризера и почнах да готвя на газово котлонче в къща 100кв.м. едва свалих сметката за ток от 100лв. на 82лв. за август, с новите електромери на енергото, а за зимата да не говорим. Тъста в неговия апратамент топли 2 стаи само и плаща по 170-200лв. парно. Вие хора, факири ли сте с тия сметки... Електромерите ли ви са стари, не знам.... С най-голямо удоволствие бих минал на природен газ. Не знам за другите, но от 3г. съм пробвал 2 различни котлета на твърдо гориво, сега съм на чешко Дакон на локалното парно и въобще не ми се мисли ако трябва да се отърва от подобна хамалогия. Преди на старото котле на дърва ми трябваха минимум 13-15 куб.м. - х35лв. поне в Плевен са толкова, сега с Дакон-а ми трябват 4-5 тона донбаски калибрирани въглища - х160лв. тона. Е, правете сметката. Да не говорим колко е носене на дърва и въглища, прибиране, чистене, примъкване, палене... Миризми, пушеци, запушване на комини.... Купих и 2 климатика, но както вече се писа, стават само за преходните сезони, в Плевен зимата си е порядъчно студена, също не могат да ми топлят всяка стая и банята - особено важна при къпане и наличие на деца, а парите им хич не са малко, а сметката за ток ще нарастне пропорционално. На жена ми и дъщеря ми един бойлер не им стига да се окъпят. :knuppel2: Поне на газ ще са доволни от топлата вода. Въпросът с изплащането винаги ми е бил малко спорен. То не може всичко да се изплаща. Яденето в тоалетната ли го изплащате. Дрехи, жилище, битови уреди. Взимам нещо сега, защото ще ми е по-удобно и ще ми е по-лесно да го плащам с текущите ми доходи, които хич не са големи.
    С две ръце съм за природен газ, ма си изхарчих всичките събрани пари досега за котлета, климатици и прочие глупости......

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK

    В момента и аз съм на дърва, но нямам търпение да дойде газта и до нашия тараф, та да се отърва от пушаци и пепелаци, цепене и мъкнене......Но заради хора, дето не сакат на тях да им е добре, ами на Вуте да му е зле май ще си почакам още доста време......



  17. SAGE
    Guest
    #89

    Re: Газ мания

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Е как става това. Имам бойлер, 2 хладилника малки клас АА, печка готварска, 3 тв, рс, 90% от крушките ми са енергоспестяващи, През лятото и то след като махнах фризера и почнах да готвя на газово котлонче в къща 100кв.м. едва свалих сметката за ток от 100лв. на 82лв. за август, с новите електромери на енергото, а за зимата да не говорим. Тъста в неговия апратамент топли 2 стаи само и плаща по 170-200лв. парно. Вие хора, факири ли сте с тия сметки... Електромерите ли ви са стари, не знам.... С най-голямо удоволствие бих минал на природен газ.
    .......................................
    Явно е от новите електромери, защото и аз съм като теб, т.е. за около 100 м2 апартамент през зимата сметките за ел. енергия бяха около 500лв./месец. Отоплявам се с ел. котле и Al радиатори.
    През лятото плащам около 100..120 лв./месец, като имам 1 хладилник и 1 телевизор, но пък компютъра работи денонощно.

    И аз с най-голямо удоволствие бих минал на природен газ, но май няма да е скоро.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #90

    Re: Газ мания

    Цитат Първоначално публикувано от SAGE
    Явно е от новите електромери, защото и аз съм като теб, т.е. за около 100 м2 апартамент през зимата сметките за ел. енергия бяха около 500лв./месец. Отоплявам се с ел. котле и Al радиатори.
    През лятото плащам около 100..120 лв./месец, като имам 1 хладилник и 1 телевизор, но пък компютъра работи денонощно.

    И аз с най-голямо удоволствие бих минал на природен газ, но май няма да е скоро.
    офтопик
    зачетох се тук случайно, и се изненадах от сметките на някои - значи при мен за малко над 90 кв панелен апартамент с обикновени прозорци - фризер, хладилник, 2 тв работещи почти непрекъснато, ПС, работещо почти непрекъснато, неикономична ел. печка, е, лампите са енергоспестяващи, плащам не повече от 35-37 лв месечно за ток - с нов електромер

    плюс 80-90 лв за парно, разбира се :sex:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Списание "DVD Мания" - Впечатления?
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-05, 21:56
  2. Метал мания
    От BlackBLOOD във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 109
    Последно: 06-11-03, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе