Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

Парно с тела на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #31

    Re: Парно със тела на климатици

    Разрови се в нета и ще ти излязат цени

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #32

    Re: Парно със тела на климатици

    Добре. Ще проверя. Благодаря за съвета. Но по въпроса за системата какъв съвет ще дадеш.Ако не нека да не спамим.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #33

    Re: Парно със тела на климатици

    Системата е термопомпа въздух/вода,много подходяща за нашите географски ширини.Това,което отличава Алтермата е че е инвертор.В най-скоро време и Fujitsu ще пуснат в Б-я подобна система.Иначе има голямо предлагане на други термопомпи с он/оф управление и различни топлоизточници-земята,голям водоизточник,сондаж и др.Принципът е един и същ.Климатика в момента е най-евтината термопомпа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re: Парно със тела на климатици

    grimny-по-доброто решение ще е пластинчатия да не е на" пътя на фреона", а с тетка да го разклониш,както е при мултитата с един компресор.Тогава проблема с '" оттичането на течния фреон" отпада.
    Цената на Алтермата само за двата агрегата(без вътр.тела) е около 8 000 лв за 6 Квт отопл.мощност.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #35

    Re: Парно със тела на климатици

    И това е вариант даже така по лесно ще се преустройва системата за охлаждане без да се дренира топлообменника.Но как да се гарантира,че фреона е кондензирал напълно при топлообмена с водата.Защото първоначално да кажем се изчисли топлообмена при дадени изходни температури и се оразмери топлообменника.Но в последствие при определени условия се акумулира температура в системата близка до тази на кондензация.В този случай няма да се кондензира фреона и компресора ще си го върти без принос към коп-па

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #36

    Re: Парно със тела на климатици

    Оразмеряваш си вътр.тела да работят на 50 гр и така ще има кондензация винаги.И можеш да направиш управление по температура на изх.вода,над 50-52 гр компресора да изключи,докато се охлади водата с няколко градуса.Така е при всички ОN/OFF термопомпи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #37

    Re: Парно със тела на климатици

    Ще ми се без особенни доработки и разходи по серийния климатик да постигна, това което съм наумил. Това с разклонението на два кръга става идеално, но ще трябва да купя магнит вентил и термо-реле или още по скъпия вариант регулируем сверичен кран. Ще ми трябват сигурно и пресостати на изход от топлобменика,за да съм сигурен, че регулирам потока до няк'ва степен. Щеше ми се да поставя пластинчатия топлообменник преди конвектора. Основно фреона да кондензира при топлообмена с водата а фабричния конвектор да е само за осигуряване сигналите към външното тяло и за кондензация в случая, когато водата в системата е достигнала 40-45 оС и да се вместя до 1000лв за 6кВт. Проблем очаквам с транспортирането на фреона от пластинчатия към конвектора.Ще трябва да определя по някакъв начин с колко да стесня тръбата, така че да се осигури напълно преминаване на фреона по системата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #38

    Re: Парно със тела на климатици

    Успех с експеримента и ако има резултати,да пишеш.Аз в момента правя нещо като твоята идея,само че първо прекарвам нагретия фреон през серпентина в бойлера,за да стопли вода за битовите нужди,и после отива във вътр.тяло.Така не ме бърка степента на кондензиране в бойлера.А с ел.клапани и байпаси мога да елиминирам бойлера напълно,ако има зор в стаята.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #39

    Re: Парно със тела на климатици

    А как си с денивелацията на топлообмениците и външното тяло? Каква тръба използваш от бойлера към конвектора? Добавял ли си фреон към фабрично заредения?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #40

    Re: Парно със тела на климатици

    Външното и бойлера са на едно ниво( на сутерена) ,а вътр.тяло е по-високо с 2 м.Тръбата си е като оригиналната 16 мм,с фреона не съм експериментирал ,още не работи с-мата,че имам зор с пропуск във външното тяло и не ми се разправя в тоя студ.Но според мен ще добавя ресивър+ повече фреон.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    3
    #41

    Re: Парно със тела на климатици

    Абе Хора......в кой век живее те??
    Още малко ще измислите Паорното котле!!
    Това чудо съществува от както е измислен Хладилникът и после климатикът!
    Цената му е от 12000 до 15000лв в зависимуст от квадратурата на апартамента!
    Харчи ток колкото 4-ри фризера за да ходиш по гащетки и потник!
    Пожелах да ми дадети информация,къде да си го поръчам,а не да измисляте нов вид климатик!
    Точно не зная как се казва тази система.....,но си е Парно по системата на Хладилникът и Климатикът ....с Фреонче в ситемата ,а не топла вода или антифриз!!!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #42

    Re: Парно със тела на климатици

    Ние всички,коментиращи тук,живеем в 21 век. А ти,като претендент за 21 в-ако беше прочел коментара ми и този на jori след твоя въпрос и беше написал " VRV " във Гугито,отдавна да си намерил информацията,която те интересува.
    Няколко разяснения,щот май не си в час изобщо:
    1. Това чудо -хладилника е патентован от Дженерал електрик през 1927г
    2.Другото чудо за теб-климатика е горе-долу пак там,от Уилям Кериър
    3.Третото чудо VRV е измислено от Дайкин 1982г-само 55 г по-късно.В Европа е въведено 1987 г за сефте .
    4.Цената му започва от 5-6 х. за миниVRV до доста повече от 15 х.
    5.ИЗОБЩО не харчи колкото 4 фризера,освен ако не говориш за професионални фризери по 1000-2000 л.
    6.Изобщо не виждам в поста ти да молиш откъде да си го поръчаш
    7.Когато ние си чешем клавиатурите да си измисляме нещо,на теб какво ти пречим
    8.Как можеш ( и не само ти ) на всичко,което топли с радиатори,да казваш Парно.Ебати инерцията от 20ия век
    9.И да си оправиш правописа

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Re: Парно със тела на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от mvm20
    Ч.Н.Г. на всички! Виждам,че има големи спецове от вас и ще помоля някой да ме светне за една информациика!
    Някой да знае нещото,което се прави и в България по Австрииски патент и то е Парно на фреон????????
    Ами я се опитай да обясниш по-подробно що за животно е това преди да се ежиш! Защото "нещото,което се прави и в България по Австрииски патент" на мен ми звучи като "Нещо, някакво таковата..."

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3
    #44

    Re:Парно с тела на климатици

    много умувате,чожека ви пита нещо.става или не.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #45

    Re:Парно с тела на климатици

    Здравеите, да ви попитам понеже всички преполагам се занимавате и с климатици,как може да се пусне вентилатор от климатик без платката понеже явно или в платката има дефект или поради липсата на външно тяло работи 30 сек и спира а когато задържиш едно копченце вътре работи около 2 мин.тялото е закачено към парно на дърва като цяло духа доста горещо. Тялото е от 9-ка и понеже е по малко и съответно покъса траба вътре работата се получава .Вентилатора е със 6 кабела,и дали може дасе зака4и за тази схема http://www.silpbg.com/documents/pasp...lenietr300.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам вътрешни тела за климатици
    От ivan74 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-13, 09:01
  2. Парно с тела от климатик
    От Toshimoto във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 30-03-12, 14:11
  3. Отговори: 4
    Последно: 03-03-12, 18:17
  4. Сравнение на тавите на външните тела на климатици
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 89
    Последно: 17-02-12, 16:16
  5. Търся вътрешни тела от климатици
    От hrisinta във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-10-09, 16:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе