Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 177

Какъв електрически котел за локално парно да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #151

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    apeiron (Божидаре),
    аз мога да ти твърдя, че моята кола гори 2 литра газ на 100км и можем да спорим до утре, ама това са приказки за женския пазар. Предполагам, че някъде може и да минават, ама щом си дошъл да спориш в този технически форум, трябва да знаеш поне формулата, по която се изчислява топлината и да я приложиш в двата случая, та тъй да ни доказваш. С трици тук не става.

    Освен това прочете ли правилата:
    чл. 20. Забранена е рекламата и популяризирането на Уеб страници както в теми, така и чрез добавяне в подписа. Свържете се с модератор/администратор за разрешение за рекламиране на конкретен сайт.
    Редактирай си подписа, нищо че в момента не работи!

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #152

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Дали 10 киловата мощност се консумира в продължение на 1 час, или 1 киловат в продължение на 10 часа, 10 киловатчаса, са си 10 киловатчаса. Другото оставете, ами я ни кажете оценката си по физика в началното училище.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #153

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    apeiron (Божидаре),
    аз мога да ти твърдя, че моята кола гори 2 литра газ на 100км и можем да спорим до утре, ама това са приказки за женския пазар. Предполагам, че някъде може и да минават, ама щом си дошъл да спориш в този технически форум, трябва да знаеш поне формулата, по която се изчислява топлината и да я приложиш в двата случая, та тъй да ни доказваш. С трици тук не става.

    Освен това прочете ли правилата:Редактирай си подписа, нищо че в момента не работи!
    Извинявам се за подписа, изтрих го. Не бях влизал тук от 2 години, а преди май нямаше проблем. ......

    Вече не се занимавам с тия неща и нямам намерение да екламирам нищо и никой. Но наблюденията са ми такива, каквито ги описах в предишния пост. Докато се занимавах с тия неща сме заменили много електрически котли(както и всякакви други) с електролизни и ефекта винаги е бил очеваден. За съжаление, не мога да ви докажа в момента с цифри, за това спирам.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #154

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Извинявам се за подписа, изтрих го. Не бях влизал тук от 2 години, а преди май нямаше проблем. ......

    Вече не се занимавам с тия неща и нямам намерение да екламирам нищо и никой. Но наблюденията са ми такива, каквито ги описах в предишния пост. Докато се занимавах с тия неща сме заменили много електрически котли(както и всякакви други) с електролизни и ефекта винаги е бил очеваден. За съжаление, не мога да ви докажа в момента с цифри, за това спирам.
    Привет и от мен,
    Ако си убеден в правотата си, заповядай да настроиш моя (в София). Ако успее да тръгне, ще публикувам коректната статистика и ще поднеса публично извинения на всички монтиращи и занимаващи се с електродни (електролизни) котли. Въпреки, че не ми е зор, тъй като вече се отоплявам с термопомпа въздух-вода.
    Поздрави,
    Димо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #155

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от DimoNRB
    Привет и от мен,
    Ако си убеден в правотата си, заповядай да настроиш моя (в София). Ако успее да тръгне, ще публикувам коректната статистика и ще поднеса публично извинения на всички монтиращи и занимаващи се с електродни (електролизни) котли. Въпреки, че не ми е зор, тъй като вече се отоплявам с термопомпа въздух-вода.
    Поздрави,
    Димо
    Не се занимава вече, но ако толкова настояваш, мога да ти препоръчам човек който може да помогне. Но пък зависи и какъв ти е електролизния котел, ако не е оразмерен правилно няма спасение ....
    Между другото термо помпа въздух-вода 2бр по 55кВ сме заменили с два електролизни котела 40 и 50кВ в един хотел няма да казвам къде. Сега термопомпата я използват само за охлаждане през лятото. Както и 350кВ нафта, който се включва само когато хотела е фул и има много големи консумации, за да наблъска. През останалото време си е с електролизните. Отопляемата площ му е около 2000 м2. Другото е, че въпросните термопомпи при ниски отрицателни темеператури отказват.....
    Разхода е в пъти по малък от преди.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #156

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    ..... Сега за икономията. Първо няма общо с тези с нагревателите. Там загряването става от съпротивлението на материала от който е направен. При електролизните също, но в електролита протичат процеси които са свързани с отделяне на топлина. Разтягат се междумулекулярни връзки, трият се молекули. След прекъсване на напрежението продължава да дига тепература точно поради тез процеси. Има енерция. Започва да вдига мощноста с покачване на температурата, т.е. 10кВ котел при 20 градуса на електролита започва от 2-3кВ и изключва при 10. .......
    Дано сте ме разбрали.
    Разбрахме разбира се - че нищо не разбираш от физика
    Горките молекули и хотелиери .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #157

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Разбрахме разбира се - че нищо не разбираш от физика
    Горките молекули и хотелиери .
    Дай да видиме твоята теория колега. Щом разбираш от физика. .... Аз казвам каквото съм чул от физици, химици и топлотехници.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #158

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr
    Дали 10 киловата мощност се консумира в продължение на 1 час, или 1 киловат в продължение на 10 часа, 10 киловатчаса, са си 10 киловатчаса. Другото оставете, ами я ни кажете оценката си по физика в началното училище.
    Няма да е лошо да кажеш и твоята оценка по физика в началното училище...това което си написал е пълна глупост говорейки за консумирана мощност при отопление ...изхождайки от примера ти (надявам се хипотетичен),да разбираме ли ,че за теб няма разлика дали отоплителният ти уред ще косумира 10 киловата мощност за 1 час или 10 киловата за 10 часа

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #159

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Не разбирам какъв е въпроса ти. Но на на електромера му е все едно

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #160

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Не се занимава вече, но ако толкова настояваш, мога да ти препоръчам човек който може да помогне. Но пък зависи и какъв ти е електролизния котел, ако не е оразмерен правилно няма спасение ....
    Между другото термо помпа въздух-вода 2бр по 55кВ сме заменили с два електролизни котела 40 и 50кВ в един хотел няма да казвам къде. Сега термопомпата я използват само за охлаждане през лятото. Както и 350кВ нафта, който се включва само когато хотела е фул и има много големи консумации, за да наблъска. През останалото време си е с електролизните. Отопляемата площ му е около 2000 м2. Другото е, че въпросните термопомпи при ниски отрицателни темеператури отказват.....
    Разхода е в пъти по малък от преди.
    Тая легенда за хотела в Рибарица съм я слушал
    За нещастие само легенди не топлят и го изпитах на гърба си. Относно оразмеряването на моя смея да твърдя, че е оразмерен както трябва и наистина стопля доста бързо, единствения му кусур са сметките за тока...
    Относно термопомпата за сега си работи без грижи (до -13 тествано, по-студено не е ставало), сметка за предишен месец около 120лв + 80 лева фонов разход, като имам съмнения относно правилното позициониране на датчиците. До 4-5 дена ще излезне и декемврийската и ще имам по меродавна информация относно как харчи в студовете.
    Ако някой дойде и ми го настрои така, че да работи на лелеяните 70% икономия (т.е сметка до 150 лева + 80лв. фонови) - евала, всички ще разберат колко съм доволен, обаче ако пак ми изхарчи 400 лева само за отопление настройчика да ми плати сметката за тока. Парите за настройването дето ще му ги дам нека си ги задържи
    Ако приемате условията съм съгласен, иначе не ми се връзва логически хем да давам пари за настройка, хем да плащам повече ток
    Котела е Галан 9 кВ, помещението е добре изолиран етаж от къща 85 квадратни метра с К стъкла и т.н. За сравнение в момента го топля с Daikin 71 GV или 12кв. макс отдадена мощност

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #161

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от DimoNRB
    Тая легенда за хотела в Рибарица съм я слушал
    За нещастие само легенди не топлят и го изпитах на гърба си. Относно оразмеряването на моя смея да твърдя, че е оразмерен както трябва и наистина стопля доста бързо, единствения му кусур са сметките за тока...
    Относно термопомпата за сега си работи без грижи (до -13 тествано, по-студено не е ставало), сметка за предишен месец около 120лв + 80 лева фонов разход, като имам съмнения относно правилното позициониране на датчиците. До 4-5 дена ще излезне и декемврийската и ще имам по меродавна информация относно как харчи в студовете.
    Ако някой дойде и ми го настрои така, че да работи на лелеяните 70% икономия (т.е сметка до 150 лева + 80лв. фонови) - евала, всички ще разберат колко съм доволен, обаче ако пак ми изхарчи 400 лева само за отопление настройчика да ми плати сметката за тока. Парите за настройването дето ще му ги дам нека си ги задържи
    Ако приемате условията съм съгласен, иначе не ми се връзва логически хем да давам пари за настройка, хем да плащам повече ток
    Котела е Галан 9 кВ, помещението е добре изолиран етаж от къща 85 квадратни метра с К стъкла и т.н. За сравнение в момента го топля с Daikin 71 GV или 12кв. макс отдадена мощност
    Може би отоплителната инсталация не е оразмерен правилно. В апартамента 90 м2 от които използвах 70м2 живеех преди 3 години се отоплявах с електролизен котел 9кВ. Спомням си че за януари(беше най студения месец) тогава платих общо 240лв. Това включва освен отоплението и топлата вода и всички домакински електроуреди, които се използваха вски ден като във всеки един дом, баня двама по два пъти на ден. Апартамента беше със стара дограма която духаше и без никаква изолация. Температурата в стаите 20-21 градуса. Обитаваше се от двама човека......

    И не говоря за хотела в Рибарица, за който и аз знам , а за друго място....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #162

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Няма да е лошо да кажеш и твоята оценка по физика в началното училище...това което си написал е пълна глупост говорейки за консумирана мощност при отопление ...изхождайки от примера ти (надявам се хипотетичен),да разбираме ли ,че за теб няма разлика дали отоплителният ти уред ще косумира 10 киловата мощност за 1 час или 10 киловата за 10 часа
    Конане вгледай се поне за малко в това което си написал след fbr и ако не проумеш грешката си се обади да организираме неделно училище.
    Откакто пишеш по темета непрекъснато показваш, че не отбираш що е енергия и мощност. Те са пряко свързани чрез времето, но не са едно и също

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #163

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Може би отоплителната инсталация не е оразмерен правилно. В апартамента 90 м2 от които използвах 70м2 живеех преди 3 години се отоплявах с електролизен котел 9кВ. Спомням си че за януари(беше най студения месец) тогава платих общо 240лв. Това включва освен отоплението и топлата вода и всички домакински електроуреди, които се използваха вски ден като във всеки един дом, баня двама по два пъти на ден. Апартамента беше със стара дограма която духаше и без никаква изолация. Температурата в стаите 20-21 градуса. Обитаваше се от двама човека......

    И не говоря за хотела в Рибарица, за който и аз знам , а за друго място....
    Явно е добре оразмерена, щом и в най студените дни се топля с между 38 и 40 градуса на водата захранваща радиаторите. Смятам че и 9кВ Галан не може да се оплаче от липса на мощност при описания етаж (6кВ се падаше по изчисления, но взех 9-ка защото като пуснеш само 2-та електрода от общо 3-те прави точно 6), и с 6 кВ го пробвах известно време и пак работеше добре и пак сметките ми бяха "добри". Офертата ми още е валидна. Нека дойде този, който иска да се наеме да изчисти името на електродните котли. Ако успее да го направи със сметка до 150лв. получава публично извинение във всяка пожелана от него медия, ако ли не да си ми плаща тока.
    Поздрави,
    Димо

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1
    #164

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Здравейте, знаещи! Живея в къща със сутерен и два етажа по 70 кв.м. Отоплявам се с котле на твърдо гориво, но за икономия включих камина с водна риза към системата. С камината отоплявам двата етажа при температури около и малко под 0 гр. При t под -7 гр. има опаснот от замръзване в сутерена. Котлето протече и го закърпих , но е временно. Предложиха ми йонен котел Берил и по този повод прочетох коментарите, след което се отказах от Берила. Идеята ми е да поставя на мястото на котлето електрически котел да "помага" на камината при много студено време. Докато се ровех ми попадна друга /индукционна/ "нова" технология на Тесла. Молбата ми е като капацитети по въпроса да дадете съвет дали си струва инвестицията или е поредния рекламен балон с който се опитват да ни омаят.
    http://sato.prom.ua/
    http://akoil-teplo.ru/price.html

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #165

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от poloki
    поредния рекламен балон с който се опитват да ни омаят
    Сам си отговорил.
    Вземи си нов котел на твърдо гориво вместо да хвърляш грешни пари за ел. котел.
    За мен ел. котела има приложение само като резервен вариант на нещо друго.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе