Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 177

Какъв електрически котел за локално парно да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #121

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от Sted
    Защо смятате че електролизното нагряване не върши работа?
    Кой е казал, че не върши работа? Само казваме, че не е по-икономично от котел с ел.нагревател. И докато котелът с ел. нагревател не създава никакви проблеми, при електролизния постоянно си зависим от някакви концентрации, някакви шамански заклинания за да се достигне до нормално загряване на водата. Лично аз не се сещам за нито една причина, поради която да бъде избран електролизен котел пред стандартен ел. котел. Сещам се само за един куп недостатъци.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #122

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    @Sted
    Повярвай на @DimoNRB, ако не ни вярваш на нас.
    А на онези тарикати им кажи, че си прочел „Закона за запазване на енергията”, но може и да не са чували за него затова ти давам и още един жокер поговорката „От пръдня боя не става”

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    3
    #123

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg
    @Sted
    Повярвай на @DimoNRB, ако не ни вярваш на нас.
    А на онези тарикати им кажи, че си прочел „Закона за запазване на енергията”, но може и да не са чували за него затова ти давам и още един жокер поговорката „От пръдня боя не става”
    Не мога да повярвам, все пак хората затова са измислили електролизните котли на ток за да се пести енергия, както се пести и при климатиците. Просто принципа е друг, но ме уверяваха че отоплението ще ми гълта поне 2-3 пъти по-малко ток отколкото на конвенционално електрическо отопление, точно заради електролизата. В по-горния случан на DimoNRB може би има проблем с котлето, или е от значение друг фактор, като живеенето в къща например.
    Както и да е, аз съм си капарирал с 500лв. инсталацията, проекта е готов, така че вече нямам варианти освен да се топля на котле. Надявам се наистина да се икономисва от електролизата, както ми го обясняваха.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #124

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Не се икономисва, няма откъде да дойде икономията, енергия не се създава. Топлината или се преобразува от ел. енергия, както при ел.котлите (пиролизни или реотанови) или се пренася от едно място на друго, както е при термопомпите ( в т.ч. климатиците). Електролизата е процес на протичане на ток през електролит, при което се отделя топлина. Протича ток - има топлина, не протича ток - няма топлина, както през реотана. Няма как тази топлина да се умножи - колкото получаваш, толкова плащаш.

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #125

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от Sted
    Не мога да повярвам, все пак хората затова са измислили електролизните котли на ток за да се пести енергия, както се пести и при климатиците.
    Нищо не са измислили. Няма физичен закон, по който отделената топлинна енергия при протичане на електрически ток през електролит , да е повече от вложената електрическа (това го знае всяко хлапе).
    Просто това котле е космодиска на отоплението. При климатика нямаш получавне на топлинна енергия в резултат на протичане на електрически ток, а пренасяне на топлинна енергия от външното тяло на климатика към вътрешното, или обратното през лятото. Нещото което "носи" топлината е фреона, а електрическата енергия движи фреона.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #126

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Съжалявам Sted няма как човек да разбира от всичко и точно на това залагат шарлатаните. Затова и по-горе съм питал дали може да се оплаче човек някъде. Нещо като подвеждаща реклама или не знам какво си. Публикували са го на сайта все пак може и да не става аз примерно в тази област съм много зле и някой адвокат ако ми прочете въпроса ще ми отговори …… (това го знае всяко хлапе).

    п.п и да не ми е съобщението изцяло offtoping това, че са ти проектирали инсталацията по този начин не пречи след време като се убедиш сам, че са те подвели и имаш повечко пари да направиш следното. Система на директно изпарение (климатик)- На мястото на котела се слага хидро-модул който се свързва с фреонови тръби към външен агрегат на директно изпарение (климатик). Няма сега да ти посочвам конкретни модели и фирми.

    п.п2 не знам още колко пъти ще си редактирам съобщението, но колко пари струват котела и разтвора и колко киловата е този котел?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #127

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Sled, жалко че си дал аванс. Няма шанс това, което ти говорят да е истина. По-горе Lazar и Bobivg ти обясниха защо. Повечето фирми предлагащи котлето спряха да пишат за КПД 1 към 4 (?????) и дадоха реалната му стойност 98%. Това означава, че при вложен 1 kW електроенергия получаваш 0,98 kW топлина и я плащаш по цената на електроенергията 0,17 лв./kW. Това е най-скъпият начин на отопление! Виж постинга на zz_stefanov от 4 май 2010 (на 6-ти лист от тази тема). Там има 5 фирми и 2 форума – от 5-те фирми на 2 страниците им вече не се отварят. Другите 3 все още се отварят, но не са актуализирани от момента на създаването им. Сам си направи извода колко са надеждни тези фирми.
    Ако няма как да се откажеш и да си върнеш парите от тях, ще те посъветвам да не плащаш последната сметка на тези шарлатани без да ти докажат, че са ти продали това, което са рекламирали, а именно поне 2-пъти по-малко ток от стандартно отопление с електрически нагреватели. Можеш да се отопляваш една седмица със стандартни вентилаторни конвектори (евтините струват по 25-30 лв. за 2 kW), маслени радиатори или електрически лъчисти печки и следващата седмица да е с тяхното чудо. Сравняваш показанията на електромера и отчиташ консумацията. Малко е субективно, понеже зависи от външната температура и подържаната вътрешна, но ако 2-те седмици са с приблизително еднакви външни температури и топлиш стаите до една и съща температура ще получиш почти еднакви сметки. Бъди ларш, нека те да изберат коя седмица ще е с техния котел и коя с другите ел. уреди. Резултата ще е плачевен за тях! Не се съгласявай на замерване за 2-3 часа. Най-късото време, което може да се даде реален резултат е 1 ден, но за да е неоспорим трябва повече време.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #128

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Аз си мислех за следния вариант.
    Предполагам няма да платиш предврително на 100%, та под предлог, че имаш някакви строителни работи там където трябва да монтират котела да не го слагат за сега а да си изпълнят инсталацията. Актувате си инсталацията или част от нея която са изпълнили приспадаш си капарото и оставяте за следващ етап котела като не им се обаждаш повече или им казваш след известно време, че си свършил парите и остават така нещата до следващия сезон (тука вече варианти много важното е да обърнеш нещата така, че да не ти държат те пари, а дори обратно ако успееш).
    п.п питах за цената на котела та поне ако ще се топлиш на ток да е с по евтин котел
    п.п2 Кажи все пак какво си решил да правиш да не си трошим клавиатурите напразно.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #129

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от Sted
    Не мога да повярвам, все пак хората затова са измислили електролизните котли на ток за да се пести енергия, както се пести и при климатиците. Просто принципа е друг, но ме уверяваха че отоплението ще ми гълта поне 2-3 пъти по-малко ток отколкото на конвенционално електрическо отопление, точно заради електролизата. В по-горния случан на DimoNRB може би има проблем с котлето, или е от значение друг фактор, като живеенето в къща например.
    Както и да е, аз съм си капарирал с 500лв. инсталацията, проекта е готов, така че вече нямам варианти освен да се топля на котле. Надявам се наистина да се икономисва от електролизата, както ми го обясняваха.
    Sted, проблем няма с котлето просто то така си работи. И ако си го сложиш в началото ще ти се струва, че има някакъв проблем с него или в сметката за тока, но после ще свикнеш или ще търсиш алтернативи. Но едно ще ти кажа, ако очакваш да е евтино - не е!!! Ако са ти правили приблизителни калкулации за това колко ще плащаш на месец, умножи ги по 4 и ще получиш горе-долу реална представа. При мен беше точно така, по прогнозни сметки в най-студените месеци трябваше да плащам по 130лв, а платих 520. Само да ти кажа и за цената на Галан 9-ка, аз си го донесох сам от Киев и струваше 380 Евро заедно с електрониката преди 4 години, не знам на теб за колко са ти го калкулирали.
    Това е от мен и дано да съм ти дал реална представа.
    Поздрави,
    Димо

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #130

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    @Sted ако загубиш това капаро ще си по на сметка от експлоатацията на това чудо. Дори и да останеш на отопление с електричество с отделни уреди с терморегулатор за всяка от стаите, заради това, че няма да топлиш навсякъде и постоянно както и заради по ниската инертност, пак ще ти излезе по тънко.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #131

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Само да кажа и аз, че мой познат се набута с електролизно котле като замени парното на дърва с него.За месец януари 2010г. плати сметка 1070 лв. за 115 м2 етаж от кооперация с 8 см. външна изолация и 5 камерна PVC дограма като е поддържал 25гр..Сега още се разправят с фирмата монтирала му "икономичното" котле.
    П.С. БЕГАЙ ДАЛЕЧЕ ОТ ТОЗИ ВИД ОТОПЛЕНИЕ ОСВЕН АКО НЯМАШ ЕЛЕКТРОЦЕНТРАЛА ИЛИ НЕ КРАДЕШ ТОК.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #132

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    и аз миналата година се набутах с такова котле 9 кв, и се сцепих от плащане за 80 кв.м януари плащах по 700 лв. ток за критичните 19 градуса - повече неможеше да направи, 2 пъти ми топи бушоните стоплихме се март месец

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #133

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от dobrinov
    и аз миналата година се набутах с такова котле 9 кв, и се сцепих от плащане за 80 кв.м януари плащах по 700 лв. ток за критичните 19 градуса - повече неможеше да направи, 2 пъти ми топи бушоните стоплихме се март месец
    СПАМ:
    Аз си мислех, че съм най-прецакания ама явно имало и по-зле от мен. То излиза, че моето си е работило екстра, даже много бързо ми загряваше . Ама пустия му ток мноооого скъп А пустото му котле направо го изсмуква

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #134

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Момци, вие в казарма не сте ли ходили ве. За войнишки бързовар не сте ли чували. Две лъжици с една дъсчица за изолация между тях и фазата и нулата вързани на тях. За електролит се ползва водата. Чини ми се това чудо на руското котлостроене ще е нещо подобно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #135

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    а на всичкото отгоре ми изтече електролита през циркулационната помпа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе