Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 166 до 177 от общо 177

Какъв електрически котел за локално парно да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    5
    #166

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от adovet
    Да ви разясня за това котле и да сложа край на споровете.Преди един месец една фирма ми го монтира в къщата-2 етажа по 80м2 нова сграда с изолация от вън и от вътре ПВЦ дограма и т.н.Отопляемата кубатура е 345м3.Монтираха ми ГАЛАН 9кв.И се почнаха мъките.Вече месец тези хора идват нагласят източват, смениха го с 15кв и нищо не става-харчи като невиждало.На 9кв. му дават по 2,5кв/ч. и му дават да отоплява 340м3.Харчи по 7 кв/ч като на вън е 5 градуса а вътре съм го настроил на 22 градуса(представете си като стане -10).Та народе преди да го взема и аз четох по форумите и си мислех, че е възможно такова нещо, но НЕ.Всичко е една руска измислица.Икономията му е около 10% по малко харчи от колкото обикновено котле с нагревател.Икономията се получава от там, че като почне да грее се нагрява веднага водата а при другите трябва да се нагрее нагреватела и тогава да почне да грее водата.Това е.Няма никва тайна или нещо друго.Фирмата продължава да се опитва да го настрои но никакаква файда.Помислете малко, че ако можеше да се вложи 2кв. и да се получи 5кв. то това щеше да е перпетомобиле.Между другото някой може да каже, че не е монтирано както трябва или нещо такова.Значи няма нищо сложно-трябва само да се настрои ампеража на водата и съпротивлението и това е.Няма друго.Ако някой иска да ме пита нещо конкретно нека ми пише-ado_vet@abv.bg
    Ето това вече е точно по темата до сега изчетох доста от писаното до тук, но само тъпотии и спотове темата е какъв ЕЛ.КОТЕЛ ДА ИЗБЕРА а не кое отопление е най - изгодно някои се опитват да докаже, че с въглища или с климатици е най-евтино, то е ясно, че на дърва е по-евтино. Хора темата е друга, аз примерно не искам да мъкна дърва или въглища, не искам и климатици ще трябва да накича фасадата с тела за всички стаи ако пък е слит система е на висока цена и то за две стаи а и пак си трябва ел. боилер. Ясно е че ще плащам повече на ел.котел причината за да чета този форум е какъв да е тои?
    justify е дал пример с приятеля му и със сметки от различни години, но не казва за разликата в средна температура за месеците през различните години и за района в които живее приятеля му а и към сметката за климатика прибавил ли е и сметката за загряване на водата на боилера или не? а и тои явно също продава климатици
    Някои пък си мисли, че електролизно и електродно котле са едно и също има разлика темата е стара, но вече сме 2012г. и има хора които се топлят а и карат колите си на Баунов газ които се получава от електролиза пак са елетроди, но с постоянен ток, тук става въпрос за променлив при единия се разделя молекулата на водата а при другия само се разтяга
    И все пак още не мога да се спра на конкретно котле какви са предимствата и недостатъците на двата варианта? Солта поврежда ли ризата при електролитното е един от въпросите ми?
    Очаквам отзиви от хора които имат или са имали ОБИКНОВЕН ЕЛ.КОТЕЛ или ЕЛЕКТРОДЕН ЕЛ. КОТЕЛ, а не от такива които са с термо помпи, климатици и др. подобни.
    Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #167

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от rokomen

    justify е дал пример с приятеля му и със сметки от различни години, но не казва за разликата в средна температура за месеците през различните години и за района в които живее приятеля му а и към сметката за климатика прибавил ли е и сметката за загряване на водата на боилера или не? а и тои явно също продава климатици
    Аз съм в друга сфера... Климатиците ми бяха занимавка/хоби в свободното време и то САМО във форума...

    А на въпроса-"моят приятел" за два радиатора в 2 стаи(югозападно изложение) от по 15-17 квадрата в къща и лира в банята която пуска по негови думи за 2-3 часа преди и по време на къпане само в най-студеният период от 14 февруари до 14 март плати 814 лева сметка на ЕВН...
    Това е без БГВ-специално го попитах, системата не е свързана да топли вода за бойлер, кухня и други нужди-само за парното отопление.

    За сравнение ще кажа, че обикновенно сметките му за ток от предходни зими при отопление с духалки и ел.печки бяха до 180 лева.

    То не е за вярване, но няма никакъв смисъл да ме лъже, а и след тази сметка си изключи парното на ток и премина на духалки и електрически печки защото е по-евтино ...

    Тази тема с ел. котлета кондензни, обикновенни, електро-ядрени или каквито и да са други за мен е приключила отдавна.

    Който го е страх от газа иска да му е топло зимата и е милионер спокойно може да си купи и монтира ел.котле за отопление.ЕВН, ЕОН или ЧЕЗ много се радват на такива клиенти ...


    Моето мнение е че най-балансирано съотношение комфорт/икономичност/ ремонтопригодност дават термопомпите въздух-вода.Дори климатиците са по-назад от тях по отношение на комфорт/икономичност.


  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    5
    #168

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    При мен случая е следния апартамента е 60м2 чиста светла площ без фасадните и преградни стени височина 2,75м. Разпределението е две преходни спални по 11м2, хол 15м2, кухня 10м2, коридор 8м2, баня 4м2 и килер 1м2 в които мисля да поставя пералня, боилер и котле ако е възможно. Апартамента е вътрешен като имам само три външни стени с 60см зид плътни тухли единички с прозорци, които са изцяло южни с PVC дограма и К стъклопакети въпреки, че е противопоказно за чист юг. Сградата е строена по Руски проект не се чудете защо са такива стените с бомбоубежище в мазето , става въпрос за Димитровград града на мечтите
    В апартамента не се живее постояно сега се топлим с акомулираща печка и като се запътим натам един приятел ми я включва един ден предварително и то топли само двете спални в хола след това се пуска духалка както и ел.боилера общо 4кв + 2,5 + 3кв маи е бойлера и в кухнята нищо не грее защото даже и не готвим като сме там най - много кафемашината като работи.
    Сега го ремонтираме и ще го изолирам отвсякаде говоря за подове с XPS и тавани с камена вата и картон за съжаление нама как да изолирам външните стени от вън с EPS заради фасадата затова ще е от вътре с XPS.
    Та на въпроса трябва ми нещо което да загрява бързо ако е възможно и с SMS или НЕТ контрол. Мислил съм за климатици, но трябва да са поне 3 бр. обикновенни или един обикновен и един сплит, общо 2бр. външни тела, друг вариант е канален климатик, но трябва да е много мощен които ще е доста скъп, а и като сложа тръбите става наистина сериозно. Затова съм се спрял на ел. котел около 6кв за да се топли навсякаде еднакво + загряване на вода с приблизително същата консумация както в момента с акомулиращата + духалката и бойлера, но незнам какъв като вид на загряване, модел и марка котел да избера и колкото повече чета толкова повече се обърквам. Ако може помагаите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #169

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    6kW са ти предостатъчни.Избери котел с ел.управление/SSR релета/ и сервиз наблизо.С вграден разш. съд и помпа.В твоя случай трябва да има възможност за външно командване/дали от стаен термостат или GSM модул/

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #170

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    "приблизително същата консумация както в момента"-консумацията ти ще падне значително,благодарение на изолацията.Правилно е да е вътрешна след като живеете непостоянно там.Още може да се свали с климатици.Ако не ти харесват сложи си още една аком. печка и си ги пускай дистанционно (gsm или нет).Не се вкарвай във филмите с ел.котли.Те още не са опровергали закона за запазване на енергията.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    5
    #171

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    "приблизително същата консумация както в момента"-консумацията ти ще падне значително,благодарение на изолацията.Правилно е да е вътрешна след като живеете непостоянно там.Още може да се свали с климатици.Ако не ти харесват сложи си още една аком. печка и си ги пускай дистанционно (gsm или нет).Не се вкарвай във филмите с ел.котли.Те още не са опровергали закона за запазване на енергията.
    Заемат много място. По принцип минава и газ покраи блока, но никои от комшиите не иска затова искам да си изградя система за сега на ток а по - натам да може да севърже и на газ защото така или иначе сега е разкъртено. Въпроса е, че сега го мисля котлето и колекторите да са в килера, а за газта трябва да е до фасадата заради отдушниците поне така знам може и да бъркам. трябва да мисля и за допълнителни тръби резерва към фасадата ако съм прав.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #172

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    В такъв случай може да се помисли за газов котел,който да работи с доставен бутилиран метан (Вероятно я има услугата в града) и да се избегнат излишните упражнения.Но трябва да е ясно бъдещето на газифицирането.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339083540[/time]_________________________________________________

    И все пак някой климатик трябва да се забие нейде,иначе лятото си е мор.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #173

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    С тая изолация която се предвижда надали инвестициите в климатици и газ са оправдани.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    5
    #174

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Благодаря на всички за съветите, а накоя конкретна изпитана марка и модел ако на се счита за раклама разбира се, ако пък се счита може на лична, защото като чета и питам търговците тяхното е най - добро, но нямам праяо на проба грешка, проба грешка, проба оп а те това е.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #175

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Виж там около тебе мисля че Ерато са ти най-близо/може да се наложи сервиз/.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    5
    #176

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Може ли още два въпроса относно топлините загуби след доста четене и анализиране мисля, че съм ги изчислил горе доло, като незнам колко е коефицента за южна стена и средна скорост на вятъра на 12м височина и затова съм ги смятал като за статичен въздушен поток 1/8,7 и после ще си дам малко аванс. Та ми излезе след като сложа изолация да имам общи топлини загуби от 2736W. Въпроса ми е като съм си сметнал кубатурата която е 168m3 и я умножа по 40W за добре изолирано жилище се получава 6720W (по някаква обща формула от някои форум я видях), после трябва ли добава и точната сметка от загубите за да ми поддържа желаната температура или ако ги добава става двоина сметката? И другия въпрос е боилера ще е 3000W трябва ли и него да го предвиждам към мощноста на котела или не? Тъи като един търговец ми каза, че не било нужно тъи като не греел постояно.
    п.п мога да кача сметките и проекта които съм правил ако разбера как става де

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #177

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Ако имаш монофазна инсталация максималната мощтност на котела трябва да е 6kW в твоя случай.Бойлера отделен ли е или смяташ да топлиш водата с котела/безсмислено е /,по-добре е да си сложиш по-маломощен бойлер.Сумарното натоварване на ел.инсталацията не трябва да превишава 60А или 13kW и това е без никакъв пад на напрежението.При мен с 6см.изолация съм постигнал 30-35W/м3.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе