Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Странен проблем с газов котел BAXI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #31

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Да, налягането нараства постоянно и се натрупва въздух по радиаторите (най-вече лирата в банята, понеже е най-високо, но и по останалите има) без да е отваряна системата. Няма други кранове за пълнене, само този на котела - и проблема започна като смених радиаторите (пълно източване на системата). След това смених и допирните точки на външната вода с вътрешния кръг - БГВ тополообменник и кран за пълене (е, има вариант и тези които сложих да са дефектни, но това е дълбока конспирация), не може да се разбере вече какво става. Иначе налягането не е падало до 0 (или дори до стойността, от която е пусната системата) - погледнахме и компенсаторниа съд, изглеждаше празен)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #32

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Този въздух май е голямата неизвестна - нямам обяснение.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #33

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    И аз ще кажа като шопа пред клетката на жирафа - "Те такова животно нема". Няма откъде да дойде въздух под налягане в системата, и то безкрайно. Нещо друго ми дойде наум - разширителния съд трябва да е напомпен с въздух за да работи. Ако мембраната му е спукана, въздухът отива в системата, а той се пълни с вода и престава да работи - т.е. да компенсира налягането. Така с повишаване на температурата на водата, налягането се повишава осезателно и обратно - при понижаване на температурата, налягането в системата пада. Сега котелът работи ли на отопление или само за БГВ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #34

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Още след първото обезвъздушаване ако е така щяха да се появят признаците за пробит разширителен съд. А това продължава вече твърде дълго.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #35

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Разширителния съд не изглежда развален - като сменяхма крана за пълнене техника го погленда, изглеждаше празен според него, т.е. наред. Котела работи на отопление и БВГ. Иначе и аз си помислих да не е имало някаде забит въздух, който в последствие при работата на котела да се мести - друго не се сещам (освен да продължава да пропуска крана за пълнене и вав външната вода да има много въздух). Друго - помпата може да създава налягане, чудех се дали може да смуче въздух през клапана й за обезвъздушаване.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #36

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Помпата не създава налягане, тя е циркулационна. Досега колко пъти си изпускал налягане?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #37

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Откакто миналия петък , 30.10, източихме котела за да сменим крана за пълнене и след това обезвъздушихме - веднъж в неделя (само от лирата в банята) и веднъж вчера (вторник) от всички радиатори (50 глидера общо + лира). Изпускал съм само въздух (няколко капки вода само) - вчера като изпуснах въздуха налягането падна почти с 0.4 бара. Сега го следя да видя как ще се държи - обикновено трябва да минат 2-3 дни за да определя тренда на налягането

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #38

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Hello, току-що изкочи нова хипотеза откаде се повишава налягането и се появява въздух в системата - понеже проблема започна със смяната на радиаторите, можело да се окаже че някой глидер (или всички?) са от некачествена сплав и в контата с водата (загрята вода) се получава химическа реакция и отделяне на газ. Според специaлиста, който направи това предположение, не е срещал подобен проблем с този модел радиатори (TUTTOTONDO ON - купих ги за "много по-хубави" от предишните, за това ги и смених) но можело и при тях да се е получило. Не знам това как може да се установи точно - ако има такъв проблем едва ли е само в 1 глидер за да хванем кой е радиатора, по-вероятно ми изглежда да е цяла партида. От друга страна имало вариант за наливане в системата на препарат, които химически "да запечата" алуминия - но се чудя дали това въобще е решение, дали не в резултат на тази химическа реакция не може да се повиши реактивността на водата в системата и да разяде котела или тръбите (!!).

    Някой срещал ли е подобен случай?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #39

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Още оня ден си мислих за подобно нещо, но понеже нито ми се е случвало нито съм чувал го отхвърлих. Каква ще е тази реакция на вода с нещо друго дето да отделя газ. И този газ ще да е водород. Пробвай дали гори от обезвъздушителя. Несериозно е това, поне според мен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #40

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Явно този, който го е предположил вече го е срещал това - иначе интересен въпрос за това какъв газ се отделя, остава да се взриви системата и това ще е върхът !!! Дори и "workaround" имало с някакъв препарат - значи трябва да е ясно каква е реакцията (но не на мен (((((()

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #41

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    На мен също ми мина през ума, но и аз го отхвърлих като несериозно, не знам

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #42

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Търсих в интернет - ако се пусне например "hydrogen radiator" излизат статии в които пише че можело да се отделя водород при контакта на нагрята вода с алуминия или стоманата в затворена система. За съжаление не намерих повече за последствията, освен че можело да се наложи обезвъздушаване и че за да се избегне трябвало да се сложи анти-корозионнен препарат в системата. Не знам може ли този водород да се взриви или да реагира по-нататък с водата до образуване на киселина и да увреди тръбите или котела.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #43

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Че то става перпетум момиле бе - загряваш вода в котела, пускаш я в радиаторите, отделя се водород, пращаш го в котела, изгаря и пак наново . Майтап, несериозно е

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #44

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Абе не ми е до майтап хич... Но след последното обезвъздушаване във вторник май почти налягането не се е увличило (преди за толкова време около 0.4-0.5 бара се вдигаше, по 0.1 на ден) - нищо друго не е правено по системата. Да не би процеса на окисление да е намалял поради натрупване на окис по повърхността на алуминия - ще видим в следващите дни (макар че сега е топло и температурата на водата в радиаторите да е 30-40 градуса макс., като вдигне 60-70 градуса и нагоре в студеното време може пак да започне да окислява силно). Щеше да е супер ако някои се беше сблъсквал професионално с този феномен, да ми каже какво трябва да се направи - чудя се дали не е най-добре все пак да сложа в системата от този препарат за запечатване на алуминии

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #45

    Re:Странен проблем с Газов Котел BAXI

    Съмнява ме разширителния съд. Ако можеш да изключиш котела да видим дали няма да падне налягането.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  2. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  3. Газов котел и водно отопление - проблем!
    От ivodivo във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 19-01-14, 23:39
  4. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  5. Котел BAXI - търся инструкция за употреба
    От dms2005 във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-07, 16:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе