Страница 142 от 146 ПърваПърва ... 92132140141142143144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,116 до 2,130 от общо 2178
Like Tree787Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Знаеш ли колко много теми има за разходи на климатици, колко ток харчат, каква реална мощност имат и т.н. Както има и достатъчно теми с това какви са разходите на газ, мощностите на котлите, отоплителните инсталации, сметките, инвестициите и т.н. Всеки нормален човек (поне така предполагам) може да се запознае и да прецени. И да пита ако има нужда.
    Форумите са медия, в която организацията на информацията е групирана по теми. Това не е чат или стена, в която да се водят разговори и общуване, кой каквото му хрумне. Така е нормално да се ориентира човек. Например искам информация за сметките на газ - ще влезна в темата "сметки на газ". Искам да сравня със сметките на климатици - ще влезна в темата "сметки и разход на климатици". Просто е. Нарича се онтопик и офтопик - по и извън темата. Често е прието "извън темата" да се трие и дори наказва. За това има правила на форума, модератори, администратор, собственик.
    Сега, ако има хора, които изпитват потребност и нужда да си разговарят приятелски без значение темата, не е точно това формата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-02-22 в 17:50.
    Lazar, lazarus18, Icata69 и 1 други харесват това.

2.  
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011

"Трифон Панайотов Трифоноф" Ти си дал 6000лв за газта 2019,сега си налял 3500лв за климатици.Абе ти си на страшна далавера тез три години.Голяма хвалба ,че си дал 100лв за ток.Ела стопли моя етаж с 100лв.Етаж втори от къща над мен,около мен няма никой да ме топли.Комшията под мен топли само една стая.Трябват ми най малко 3 климатика ,два от които подови.И банята ще е лед и кенефа.Около 6000лв най малко трябва да вложа за климатици и къде излиза на кирия не знам.

4. Member
    Тук е от
    Nov 2005

@Трифонов си е направил диверсификация, друг е въппросът на каква цена и как му излиза сметката. Просто тази зима се кефи, че не плаща скъп газ...
    Но това са различни системи и аз не съм навит. По-скоро винаги съм си мислел, че трябва да направя успоредна на газовият котел система, която да може да се включи към подовото в случая и бойлера. Хайде, бойлерът ми има ел.нагревател и да кажем, без него. Обаче още се мотая, а сега щеше да е удобен момент за ползване

5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006

Като гледам как върви месец март, ще приключа отоплителния сезон с 800 лева сметка за газ за 6 месеца. Като махна разхода за вопла вода и готвене остават средно 115-120 лева на месец само за отоплението.
    За сравнение с миналата година увеличението е двойно /61 лв излиза аритметиката/.
    Двойно звучи неприятно, но пък 120 лева е съвсем приемлива сума. Плащам 40-50 лева ток за лампи, хладилник и фурна.
    Lazar и podredko харесват това.

6. Member
    Тук е от
    Nov 2005

Смяташ, че зимата свършва март

Иначе при мен върви "по план" 2,3-2,5 пъти нагоре, без за махам вода и готвене

7.  
  8. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006

Досега Април не съм плащал висока сметка, но пък сме на ръба на ядрена зима, така че може и да се удължи с 10-15 хиляди години.

9. Member
    Тук е от
    Oct 2011

Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Като гледам как върви месец март, ще приключа отоплителния сезон с 800 лева сметка за газ за 6 месеца. Като махна разхода за вопла вода и готвене остават средно 115-120 лева на месец само за отоплението.
    За сравнение с миналата година увеличението е двойно /61 лв излиза аритметиката/.
    Двойно звучи неприятно, но пък 120 лева е съвсем приемлива сума. Плащам 40-50 лева ток за лампи, хладилник и фурна.
    Ти на подово ли си ,че имаш толкова малко газ.Или те топлят отвсякъде и просто не работи парното или седиш на студено.

10. Member
    Тук е от
    Nov 2005

Досега Април не съм плащал висока сметка, но пък сме на ръба на ядрена зима, така че може и да се удължи с 10-15 хиляди години.
    Уви при мен април обикновенно е с едва 25% по-малък разход на газ от март

11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006

Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Ти на подово ли си ,че имаш толкова малко газ.Или те топлят отвсякъде и просто не работи парното или седиш на студено.
    С радиатори съм. Имам съседи под мен, но не живеят постоянно.
    Държа нагласено 22-23* целодневно като в половината жилище става и над 24*.

12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен

и колко е това жилище ? колеги дето имам на газ с по 110-15 кв апартаменти ,газта им е 350-400 лв

13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006

Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и колко е това жилище ? колеги дето имам на газ с по 110-15 кв апартаменти ,газта им е 350-400 лв
    3-стаен с около 90 кв. чиста площ.
    Аз не сравнявам с други жилища. Всякo е с различно изградена система за отопление и специфика.
    Сравнявам колко е увеличението при мен, със същия котел и същия начин на ползване.

Ето извадка от фактурите като в сумите не са отразени компенсациите за трите месеца.

В моя вход имам съсед, който е в 70 кв. апартамент. От тази година си смени котела със същия като моя и плаща почти двойно.
    Сто пъти му казах да си сложи програматор и да си увеличи радиаторите. Сега му работи с вода на 70-80* в он-офф режим.
    При мен водата е на 55*.
    Той държи и 1-2 градуса по-топло.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

14. Member
    Тук е от
    Oct 2011

С радиатори съм. Имам съседи под мен, но не живеят постоянно.
    Държа нагласено 22-23* целодневно като в половината жилище става и над 24*.
    Явно ти е топъл апартамента и да са живи и здрави и комшиите ти.На тези градуси толкова малки сметки на тази цена на газта,значи ,че много рядко се включва газовият котел.

15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017

Много са ми интересни изказвания от сорта "да са живи и здрави комшиите". Нали това е апартамент, най-нормалното нещо на света е да имаш комшии и освен ако не е краен и последен етаж нормално е те да се отопляват и да ти намалят загубите. Мога да имам специални благодарности към комшиите ако ми пуснат от тяхната топла вода или кабел от техния електромер да си пусна радиаторче. Или да поддържат 35 градуса у тях та да топлят и моето жилище.
    lazarus18 одобрява това.

16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006

Нормално е съседите, изложението да влияят на разходите за отопление. Конкретно съм го избирал така - да е среден, да е южен, да имам нормално жилище под мен.
    Преди две седмици ме нямаше 4 дни. Бях намалил термостата на 19*. Имам онлайн достъп до термометър в стаята и тази температура беше постигната чак на третия през нощта като външната стана под 0.
    Напоследък навън е доста студено, но слънчево. Като огрее стаите до 12-13 часА котела не се включва изобщо.
    Това при положение, че и дограмата и изолацията са смотани.
    Хората масово подценяват този аспект при избора на жилищата си. Като гледам какви северозападни и крайни дупки се купуват.... После защо плащали по 300 лева.
    bobivg одобрява това.

17.  
  18. Member
    Тук е от
    Apr 2001

Моите съседи уж всички се отопляват добре, ефект никакъв в къщата
    oldgraf, atanasov и komisar харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе