Страница 157 от 181 ПърваПърва ... 107147155156157158159167 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2341

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Което все пак прави газа по на сметка спрямо тока. Да видим ще има ли корекция на пропан бутана надолу. И най вече колко време ще се задържи тази цена.....
    Зависи, ако се отопляваме на климатици/ТП и вземем предвид КОП-а, който средно е около 3, в студените месеци, то с новите цени на газа, които ще са около 20ст. за киловат, то излиза, че на газ ще ни е по-скъпо. А все пак имаме и нощна тарифа при тока.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2342

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Зависи, ако се отопляваме на климатици/ТП и вземем предвид КОП-а, който средно е около 3, в студените месеци, то с новите цени на газа, които ще са около 20ст. за киловат, то излиза, че на газ ще ни е по-скъпо. А все пак имаме и нощна тарифа при тока.
    Мисля че тази тема е за хора, които се отпляват само на природен газ.

    темата за скъпите климатици и пернишки термопомпи е другаде.

    И тези 20 стотинки, не са 20 а за Ноември са 16,5 стотинки, което е 8 стотинки, по-евтино от дневната на ЕРМ и само стотинка по-скъпо от нощната, което за един мегават енергия прави 10 лв, които съм готов да ги дам за комфорта на топлината от италиански дизайнерски радиатор.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2343

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нали коментираме колко струва отоплението на газ, е на коментираме го.
    Как точно ги изкара тези 16.5ст. при положение, че само газта е 123лв. за мегават без таксите, да не би таксите да са само 40лв.?
    Но дори и 16,5ст. да е, пак ще е по-скъпо.
    Цената на газта трябва да е под 100лв.(крайна), за да е по-изгодно от тока с ТП.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2344

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Нали коментираме колко струва отоплението на газ, е на коментираме го.
    Как точно ги изкара тези 16.5ст. при положение, че само газта е 123лв. за мегават без таксите, да не би таксите да са само 40лв.?
    Но дори и 16,5ст. да е, пак ще е по-скъпо.
    Цената на газта трябва да е под 100лв.(крайна), за да е по-изгодно от тока с ТП.
    точно заради такива коментари, нямам търпение всички битови потребители на ток, да излезнем на свободния пазар.

    Дотирания пазар на ел. енергия за битовите потребители изкривява пазара, няма друга държава в ЕС, освен Бг в която киловат ел.енергия да е по-евтин от киловат енергия от газ, за отопление, БГВ или готвене.
    estqwerty одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2345

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За октомври крайната цена в нашия град беше 3.12лв за кубик газ, ако падне с 47% ще стане 1.65лв за кубик. Миналия отоплителен сезон от седем месеца с компенсациите средната цена ми беше 1.5лв за кубик. Уж и за тая година споменаха за компенсаци, ще видим, ако не през деня ще съм на газ, през ноща на ток. Винаги може и по-добре, но поне не е на цената от миналите месеци.
    Този пост е редактиран от pip00; 01-11-22 в 19:30.
    VanDan и loshiat харесват това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2346

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров Виж публикацията
    точно заради такива коментари, нямам търпение всички битови потребители на ток, да излезнем на свободния пазар.

    Дотирания пазар на ел. енергия за битовите потребители изкривява пазара, няма друга държава в ЕС, освен Бг в която киловат ел.енергия да е по-евтин от киловат енергия от газ, за отопление, БГВ или готвене.
    Тока е дотиран защото сме най-бедни в ЕС.За съжаление.
    И понеже сме най-бедни са газифицирани само около 120 К домакинства.
    Е , утре примерно спират дотациите за тока, а газта става 100 лева. Супер.
    Ко праЙм? Ударно газифицираме 40% процента от населението - средното за ЕС …., да речем че е технически изпълнимо (според мен не е, ама айде…).
    И после ударно вдигаме и доходите…?Това как ще стане не ми е ясно.
    Или почваме да дотираме газа вместо тока .
    Бедна ни е държавата, това е, иначе и аз много работи искам.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2347

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Надявам се се, че долното няма да мине за политика, а икономика.
    Няма как да сме богати, а да плащаме евтино.
    Вземете която и да е професия. Докато продаваш труда си и продукцията от него евтино, то няма как да получаваш високия доход.

    По темата. Аз също се радвам, че цените вървят надолу. В момента, за ноември се очертава да сме на нивото от януари месец. Ако се задържат подобни цените и имаме пак обещаната компенсация, сметките ще са поносими за голямата част потребители.с други думи, апокалипсиса се отлага.
    И преди съм писал. Основния проблем с високите сметки на газ са недобре настроените и изградени системи за отопление.
    Ей го, в моя вход съсед си купи същия котел като мен. Той топли по-малко жилище от нашето, но държи с 1* по-висока стойност няма термостат и радиаторите са му с малко ребра. Водата в системата му е с доста по-висока температура. Съответно той плаща с 50% повече месечно, или двойно на кв. метър за отопление. Не спира да плюе срещу отоплението с газ. Реално изхвърля енергията през комина.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2348

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    За октомври крайната цена в нашия град беше 3.12лв за кубик газ, ако падне с 47% ще стане 1.65лв за кубик. Миналия отоплителен сезон от седем месеца с компенсациите средната цена ми беше 1.5лв за кубик. Уж и за тая година споменаха за компенсаци, ще видим, ако не през деня ще съм на газ, през ноща на ток. Винаги може и по-добре, но поне не е на цената от миналите месеци.
    Същата е цената и в нашият град.Мисля да правя като теб.През деня на газ и през нощта на ток.Но го мисля от декември ,ако не стане нещо фрапантно с газа.Сега двата климатика стоплят всичките стаи,само в банята е студено.Но ще му мислим в движение как да се процедира.
    pip00 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2349

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Надявам се се, че долното няма да мине за политика, а икономика.
    Няма как да сме богати, а да плащаме евтино.
    Вземете която и да е професия. Докато продаваш труда си и продукцията от него евтино, то няма как да получаваш високия доход.

    По темата. Аз също се радвам, че цените вървят надолу. В момента, за ноември се очертава да сме на нивото от януари месец. Ако се задържат подобни цените и имаме пак обещаната компенсация, сметките ще са поносими за голямата част потребители.с други думи, апокалипсиса се отлага.
    И преди съм писал. Основния проблем с високите сметки на газ са недобре настроените и изградени системи за отопление.
    Ей го, в моя вход съсед си купи същия котел като мен. Той топли по-малко жилище от нашето, но държи с 1* по-висока стойност няма термостат и радиаторите са му с малко ребра. Водата в системата му е с доста по-висока температура. Съответно той плаща с 50% повече месечно, или двойно на кв. метър за отопление. Не спира да плюе срещу отоплението с газ. Реално изхвърля енергията през комина.
    Точно така е.

    При мен разхода спадна драстично, чрез промяна на температурата на отопление.

    Слагаш го на 55 градуса и забравяваш.

    Разбира се трябва да имаш адекватно оразмерени радиатори, няма как с 6 ребра по 40 см да топлиш 30 квадрата.
    Разбира се това не е само в БГ, навскъде има хора, които са готови да спесят 5 лв, без да разбират че по-този евтин начин, си пречат в дългосрочен план, ако не беше заварено положение щях да сложа още повече ребра, за да сваля градуса на отопление още.

    Това което е важно за газовия котел е:

    1. Външен термометър със сонда, а не чрез приложение от интернет.
    2. Open therm. Honeywell го измислят още през 1997 година.
    3. Термостатичи глави.
    4. Адекватно оразмерини отоплителни тела.
    5. Изолацията не е толкова голям фактор предвид, много сериозната инвестиция. Разбира се добре е да запушат дупките в дорамата, ако е стара.

    Това е.

    Вкъщи най-големият плюс е, че имаме топла вода безкрай, от уред с размерите на голямо нощно шкафче. Ако не беше на проточен принцип, директно едно помещение (малка тоалетна), заминаваше за бойлер 150 литра, който за мен е много компромисен вариант, особено зимата, когато водата е ледена в тръбите.

    Както и да е.

    Природния газ е най-доброто решение за отолпление, БГВ и готвене, ако не беше, нямаше цяла Западна Европа да е газифицирана.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2350

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Спор няма за комфорт и удобство. Просто е супер за локално парно, а за БГВ е може би от най-добрите решения. Има варианти и за комбинирано решение с ТП и автоматично да минава от едното на другото. Но парите не са малко. Иначе аз съм настроил седмичния стаен термостат по ден и час за определена стайна температура и друго не се е налагало от години да пипам. Сега можеше с парите за 2-та нови климатика да купя нов котел да сменя стария, но просто при тази ситуация нямаше как.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2351

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Фактура за месец Октомври Овергаз.


    32 кубика газ.
    0,341440 mwh

    102,98 лв.

    в началото на месеца беше студено, 20 градуса през сутрин, обед, вечер. 18 градуса докато спим.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Спор няма за комфорт и удобство. Просто е супер за локално парно, а за БГВ е може би от най-добрите решения. Има варианти и за комбинирано решение с ТП и автоматично да минава от едното на другото. Но парите не са малко. Иначе аз съм настроил седмичния стаен термостат по ден и час за определена стайна температура и друго не се е налагало от години да пипам. Сега можеше с парите за 2-та нови климатика да купя нов котел да сменя стария, но просто при тази ситуация нямаше как.
    Много са скъпи термопомпите, отделно при хибридни системи под 5 градуса, започва да се пали газовия котел, а под минус 10 ТП изобщо не се пуска.
    Не разбирам за какво да давам торби с пари, за нещо което ще ме топли над 5 градуса.

    Лятото като стане много жега, айран с анасон и се ядва.

  14.  
     
  15. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2352

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колеги каква е крайната цена на мегават и куб.метър газ за ноември?Иначе и аз се оборудвах с термостат и се кефя, досега(близо 10г) карах с логиката на котела и чрез лирата в банята съм топлел атмосферата, ама на тези цени вече няма начин. Термостата ми е Salus без оупън терм(мисля темп на водата да си я задавам аз). Имам и друго въпросче, в тези стаи, които не се контролират от термостата какво да направя с термоглавите за да държи 18 градуса, иначе термостата е настроен на 18-22.Да ги сложа на 2 или да ги отворя нацяло като другите?

  16. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #2353

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Колеги каква е крайната цена на мегават и куб.метър газ за ноември?
    Във фактурата от октоммври замени коефицента за преобразуване на показанията на разходомера с 1.07 и актуализирай новата цена и ще разбереш това, което питаш. Колкото до температурите в стаите, където искаш да е 18градуса, с термоглавите, но е голяма опасноста да спъваш котела и той да тактува и разхода ти на газ вместо да падне да се вдигне. Аз бих те посъветвал всичко термо глави на МАХ
    lazarus18 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2354

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Колеги каква е крайната цена на мегават и куб.метър газ за ноември?Иначе и аз се оборудвах с термостат и се кефя, досега(близо 10г) карах с логиката на котела и чрез лирата в банята съм топлел атмосферата, ама на тези цени вече няма начин. Термостата ми е Salus без оупън терм(мисля темп на водата да си я задавам аз). Имам и друго въпросче, в тези стаи, които не се контролират от термостата какво да направя с термоглавите за да държи 18 градуса, иначе термостата е настроен на 18-22.Да ги сложа на 2 или да ги отворя нацяло като другите?
    Няма да има голяма разлика между двата варианта.

    Този термостат, който сте взели вдига над зададената температура, след което се включва, чак когато температурата започена да пада много, тоест стаята изстива.

    При open therm термостатите това го няма, там амплитудата е много по-малка и при коректно инсталирани отоплителни тела, комфорта наистина е на много високо ниво, заедно с икономиите.

    Родителеите ми са с такъв термостат на салюс, и сметките им не са ОК.

    В това видео се обяснява всичко.

    Полезно е.

    Колкото до цената.
    Просто вземете една фактура от минали месеци и си изчислете за 1 кубик газ изразходван каква сметка ще ви дойде.

    При Овергаз за месец Ноември е следното.

    1/1000*120,31 (цена от Булгаргаз)*1,09 (ДДС)*10,67(коефициент за преобразуване)
    +
    1/1000*25,84(цена подръжка от Овергаз)*1,20(ДДС0*(10,67(коефициент за преобразуване)
    =цена за кубик за Ноември.


  18. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2355

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Николай Киров, толкова ли не можа да напишеш колко струва, а трябваше цяла лекция да изнасяш и кой знае дали ти излиза сметката. Цената при нас е 1.82лв на кубик, без значение как го смятат, това е цената, макар аз да очаквах по-ниска.
    kod и Ulfhedinn харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе