Страница 168 от 181 ПърваПърва ... 118158166167168169170178 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,506 до 2,520 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #2506

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това не променя факта, че е меко казано странно да се прогнозира цена на газа за два месеца напред, при положение, че цените на борсите може много бързо да бъдат различни

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2507

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Около 130 лв ще е за февруари, без ддс, такси и тн.

    С тях кубикът отива към 1,90 лв.

    Или около 17 стотинки за киловат.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2508

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Февруари ще пробвам през деня на газ,а вечерта на климатици.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2509

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Докато газта не падне под 10ст. на киловат, а външните температури не паднат под -10гр., ще се плаща значително повече за отопление на газ, спрямо климатици.
    Просто КОП-ът си казва думата, при газта е 1:1, при климите 1:3-4, при температури около 0та, +- 3гр.

  6. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2510

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колкото иска да струва газта,след вчерашното предателство на Делян Добрев ,взех окончателното решение да минавам на климатици.Това след 12 години отопление на газ.Прекалиха този път.Сметката ми на газ е между 500 и 600 лв, с климатици ще е по 70-80 лв на климатик .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #2511

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Имай предвид,че регулираната цена на тока за битови потребители може да падне по всяко време и затова е добре да си прецениш инвестицията за колко време ще ти се избие. 100% битовите отиваме на свободния пазар, въпроса е кога.

    Отделно тренда на цената на газта е надолу и смятам, че в рамките на 2 месеца ще поевтинее с поне още 30%.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #2512

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    …смятам, че в рамките на 2 месеца ще поевтинее с поне още 30%
    Ахъ, тъкмо зимата като свърши…
    Иначе с климатиците ще си диверсифициран - по-малка вероятност да останеш на студено при проблем с котел/инсталация.
    Всъщност една от причините да ги наслагам беше тая - аварии и липса на кадърни техници в града.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2513

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Колкото иска да струва газта,след вчерашното предателство на Делян Добрев ,взех окончателното решение да минавам на климатици.Това след 12 години отопление на газ.Прекалиха този път.Сметката ми на газ е между 500 и 600 лв, с климатици ще е по 70-80 лв на климатик .
    Стига с това мислене за избиване.Такова чудо няма.Важното е комфорта.Не може да си дал едни пари за газ и сега си купил климатици и си мислиш че си надалавера.Дал си примерно 8000лв за газ ,ами това няма избиване,сега като мен дадох 4000 за два климатика,това беше още лятото .И да си мисля сега че като давам поне наполовина за отопление отколкото на газ съм на далавера.Няма такова нещо.Просто се подсигурих за зимата ,ако стане нещо с газта.Както беше станала по 4лв м3 нямаше как да се топлим на газ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2514

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    13,5 кубика за 24 часа.

    2,55 е този месец кубика.

    Жива дискриминация си е това.

    Бутат те към енергийната мафия, да купуваш духалки, за да се гори кюмюр и да се тровим.
    После спретват протести с миньори в София.

    Няма такава мафия.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    397
    #2515

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров Виж публикацията
    13,5 кубика за 24 часа.

    2,55 е този месец кубика.

    Жива дискриминация си е това.

    Бутат те към енергийната мафия, да купуваш духалки, за да се гори кюмюр и да се тровим.
    После спретват протести с миньори в София.

    Няма такава мафия.
    И това е при сравнително високите за месеца температури.С оглед на прогнозите следващите седмици застудяването ще е значително (максимални около 0-та,минимални -7,8) и разходите наистина ще превърнат този вид отопление в "ЛУКСОЗЕН", както го наричат определени хора във форума(нищо, че както на Запад, така и на Изток това е преобладаващото отопление на така наречената "Средна класа" - ако изобщо може да говорим за такова понятие където и да е по света).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2516

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Абсолютно съгласен.

    Дърпат ни към средновековието, тези мафиоти.

    Искат да се греем на кюмюр, дърва и всякакви неща, които тровят въздуха.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    397
    #2517

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров Виж публикацията
    Абсолютно съгласен.

    Дърпат ни към средновековието, тези мафиоти.

    Искат да се греем на кюмюр, дърва и всякакви неща, които тровят въздуха.
    Боклука "Made in Italy" е най-калоричен, не бива да се пренебрегва от експертите

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #2518

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Че мафия има и възползващи се от ситуацията има, го вярваме всички, но все пак да не забравяме,че на 400 км от границите ни се води война, която няма изгледи да свършва скоро.

    И петролът падна с 50% от върховете си миналата година, но по бензиностанциите не виждаме от 3.50 да е станал 1.75. И това е в цяла Европа.

    Механизмът за определяне на цената на основните енергийни източници е комплексен и не се формира от днес за утре. Докато трае войната, ще е така, за съжаление.

  17. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2519

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам, аз писах по горе ,че ще вземам климатици.В действителност при мен работата започна да става бедствена.От известно време,десетина дни,имам проблеми с котела.Дава;е грешка F28 и спира.Виках техник на вайлант,който смени газов клапан за 500 лв и 130 лв за труд .Това беше в понеделник.Днес котела ми отново полудя,редува F28 с F29.Мисля си,както сме останали малко потребители на газ,в нашия град Асеновград,даже затвориха офиса,дали не набивам едни пари в котела ,а проблема да е в налягането на газта.Може и от време на време изцяло да пада, за минути да речем.Това е луда работа,сега седя и си мисля да продължа ли да давам пари за котела или същите пари да ги дам за още един климатик.На маймуни ни направиха.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #2520

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Като за начало викни техника и му го набий в главата този клапан. Да не опреш до техници, майстори и шамани в днешно време. Аман!

    Не го оставяй, докато ти оправи проблема или не ти върне парите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе