Страница 158 от 181 ПърваПърва ... 108148156157158159160168 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,356 до 2,370 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #2356

    Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров Виж публикацията
    Този термостат, който сте взели вдига над зададената температура, след което се включва, чак когато температурата започена да пада много, тоест стаята изстива.
    При коректно зададен хистерезис (0.2-0.4) няма да има такава голяма разлика в топло-студено. От няколко години ползвам PID - дори учи инерцията на системата с on/off котел. Температура на водата е 75 градуса.

    Още не съм започнал отоплителния сезон, а разхода за месец Октомври е:
    45 кубика - 143.40

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от sevastaki; 08-11-22 в 20:23.

  2.  
     
  3. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2357

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Засега съм много доволен от салуса, направил съм му чувствутелността 0,1 градуса и държи в стаята между 21,9 и 22,1,поне на мястото на което е сложен(на един шкаф). Иначе имам стенен часовник темометър, според който е малко повече 22,3-22,4.Но още не е станало истински студено де, тогава ще е бойното кръщение.Но за икономия с термостата е хиляди пъти по добре, по рано котела и при затворени термоглави се включваше на всеки 15 минути за по 5 минути и въртеше през лирата в банята, която е постоянно отворена. Сега в периодите, когато трябва да е 18 градуса котела изобщо не работи, все едно е изключен. Жената много не харесва това понеже по рано лирата беше постоянно топла и си сушеше изпраните дрехи на нея, а сега е чисто студена, но както казах за икономии е топ положението.
    sevastaki одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2358

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    https://business.dir.bg/energien-paz...az-za-dekemvri
    Май ще трябва да се правят нови сметки за декември
    Но януари ще е по-интересен.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2359

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    https://business.dir.bg/energien-paz...az-za-dekemvri
    Май ще трябва да се правят нови сметки за декември
    Но януари ще е по-интересен.
    Ефекта на махалото!

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2360

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    По-скоро на лъжливото овчарче. Преди седмица-две се говореше, че зимните месеци се очаква да падне дори още малко...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2361

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Айде преди да почнете да сипете безпочвени обвинения пак към не знам си кой, поне се образовайте малко и прочетете как се образува цената на газта и как тя се е променила през последните две седмици на холандската борса. По-лесно е да се сипят тъпотии обаче, нали?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2362

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Щото явно съм тъп я ми кажи кои държави в европа плащат битов газ по борсови цени, разбирай по краткосрочни договори и сметката варира всеки месец? Защото и за ток и за газ цените са различни за дългосрочните и краткосрочните 'договори', знам по кои плащат тока нашите фирми. И интересно след като се цитира, че плащаме газ на половин цена от европа, защо не го виждам в тези графики ? Не ми се търси за сегашния период от годинита.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2363

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Айде преди да почнете да сипете безпочвени обвинения пак към не знам си кой, поне се образовайте малко и прочетете как се образува цената на газта и как тя се е променила през последните две седмици на холандската борса. По-лесно е да се сипят тъпотии обаче, нали?
    Вземи и препрочети този пост от камбанарийката на твоето образование:
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    "Ха дано, ама надали..." казала циганката на Манго.
    Има нещо силно смущаващо в тия резки скове. Хранилищата на Европа се напълниха и това да не се окажат някои пълни танкери, блуждаещи по моретата и търсещи да се отърват от товара на всяка цена. Без дългосрочен договор всичко е игра на покер.
    Просто пазара започва да се нормализира след края на паниката и презапасяването.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2364

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Големи хвалби,направо ни надуха главите по тв за намалението от 40%, после стана 47% и ко стана сега от 3.11лв м3. за октомври сега за ноември звъннах в Арес газ 1.84лв за м3.Изобщо не са 47%.И хоп почнаха да ни приготвят тихо мълком за декември,че се очаква пак да скочи с 20%.Само лаладжии ,компенсации няма ли да има като миналата зима.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2365

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Докато не се сключат дългосрочни договори, цената ще е месец за месец.
    Напълно резонно е при тези обстоятелства и застудяването цените да вървят нагоре, така че аз въобще не съм изненадан.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2366

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Щото явно съм тъп я ми кажи кои държави в европа плащат битов газ по борсови цени, разбирай по краткосрочни договори и сметката варира всеки месец? Защото и за ток и за газ цените са различни за дългосрочните и краткосрочните 'договори', знам по кои плащат тока нашите фирми. И интересно след като се цитира, че плащаме газ на половин цена от европа, защо не го виждам в тези графики ? Не ми се търси за сегашния период от годинита.
    Дори и в дългосрочните договори има част, която се променя според борсите и други фактори.
    Мислиш ли, че някой ще ти продаде нещо за години напред?
    Когато две години плащахме евтино заради ниските цени на борсите защо не се оплаквахте?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2367

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз евтина газ не съм ползвал, защото съм на газ от година и нещо и никой не говори за години напред. Краткосрочните договори са за спекулантите, всички сериозни договори са дългосрочни и след като не се знае каква ще е цената следващия месец да не се правят лъжливи изказвания от уж компетентни лица, защото ги прави или лъжци или некомпетентни.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2368

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Изтрито

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2369

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Дори и в дългосрочните договори има част, която се променя според борсите и други фактори.
    Мислиш ли, че някой ще ти продаде нещо за години напред?
    Когато две години плащахме евтино заради ниските цени на борсите защо не се оплаквахте?
    Би ли дал отговор на въпроса:
    "Защо цената на азерския газ е по-ниска от тази на борсовите цени?"

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2370

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Би ли дал отговор на въпроса:
    "Защо цената на азерския газ е по-ниска от тази на борсовите цени?"
    Защото сега настъпват в Европа и зарибяват клиенти.
    Между другото, прекалено се разчита на тяхната газ, а те имат сериозни договорки с *****, част от капацитета им е изкупен от Газпром и не е ясно кога ще се намесят и по това направление.
    Борсовата цена не е цената, на която всеки в Европа купува в този момент.
    Много ясно, че има договори, но както казах и в тези договори има механизми цената да се влияе от различни показатели, включително цената на петрола.
    Я си представи, че Газпром бяха се съгласили да сключим такъв договор преди няколко месеца когато цената беше почти двойна.
    Истината е, че диверсификацията и реалната конкуренция ражда ниска цена.
    Да прекарат още няколко трасета от Африка, плюс тези от Азия и ще спре възможността за манипулиране на цените от ***** или който и да е друг играч.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе