Страница 3 от 181 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #31

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Lazar, по-добре след 6 год. отколкото никога.

    Аз все още чакам отговор за стойността на киловат и за първоначална инвестиция.

    (И май ще има да чакам... )

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #32

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако си ползвал 6 год. газов котел ти дават медал и нов котел .Те тия Дайкините толко им е живота даже дали и 6 години ще издеянат...

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Страхотно! Климатици на 6 години са стари, но котел на същата възраст е чистак-бърсак нов. Аре верно, да си мериме разхода след края на отоплителния сезон... Относно изплащането - при един сносен климатик е 3 - 3,5 години.
    Лазар, дай цена за интсталация на 3-стайно жилище от 100 квадрата + разходите за kW. И всеки може да си направи лесно сметката.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #34

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    По въпроса ти, Lazar:
    - комфорт - максимален според мен. Нямам оплаквания.
    - сума - от 40 лв за двата климатика през преходните месеци до 60-70 лв за двата климатика в лютата зима. Отопляват общо 35 м2.
    Въпрос - колко би ми струвало отоплението на тези 35 м2 на газ?
    deian, моите почитания, чест ти прави, цифрите са реални. С една дума 1лв/м² за преходните периоди и 2лв/м² за лютата зима, грубо.
    Вземи сега за сравнение сметките на @moxa и ще видиш, че при него излиза дори по-евтино, и аз дори това му го казах. Наистина неговите сметки са малки, има и по-големи сметки за единица площ, но много зависи от изградената инсталация и подбраните уреди - което важи и за климатиците. Та - това, което искам да кажа е, че цифрите са напълно съизмерими , а не да споря, че с климатици е по-скъпо. Напротив - може и да е по-евтино в много случаи, но няма как една инвестиция като на @moxa да се изплати за една година от икономията с срванение с газа. Желая лека вечер на всички спорещи

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #35

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Лазар, дай цена за интсталация на 3-стайно жилище от 100 квадрата + разходите за kW. И всеки може да си направи лесно сметката.
    Разходите за квадрат ги уточнихме, а оферта за инсталация съм давал и пак мога да дам, но сравнението не е в полза на климатиците, да знаеш. Почни първи ти!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    не мога да ти дам оферта, поради един-единствен факт - аз съм прост потребител и не продавам климатици. За разлика от теб, нямам финансов интерес от този спор, а единствено морален.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #37

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ами като прост потребител нали ги купуваш - кажи какво ти е жилището и колко си дал за климатиците, пък аз ще ти направя оферта за отоплителна инсталация на газ. Какъв ми е финансовия интерес от този спор - да не съм Сашо Дончев

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #38

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн г&#

    ок. Три жилища 60 + 74 + 88 квадрата. Колко би ми изляза инсталацията, респективно киловат-отоплителна?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #39

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Отоплението на газ е много скъпо!
    За човек, който е пред дилемата, какво отопление да избере и основно умува върху отоплението с газ трябва наистина добре да прецени нещата!
    Може би първо трябва да започнем с инсталацията за газ, която е доста скъпа!След това трябва да прибави и цената на газта и тогава да си зададе въпроса - струва ли си?!
    Аз за Октомври съм платил сметка за ток - 83 лв.
    С един климатик отоплявам две стаи - хол + спалня.
    В тази цена освен климатика влиза бойлер, печка,телевизор и компютър, които обикновено работят до 02-03 часа и като за накрая добавяме осветлението! Всеки може да направи една сметка горе-долу колко ток ми харчи поотделно - климатика, бойлера, печката и т.н.
    Като се има предвид, че живея на студен първи етаж!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #40

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    ок. Три жилища 60 + 74 + 88 квадрата. Колко би ми изляза инсталацията, респективно киловат-отоплителна?
    Не разбрах - колко стаи в жилище? Искаш оферта за трите накуп ли?
    Котел + газова инсталация + отоплителна инсталация + 3 радиатора + лира + топла вода, за една седмица си готов = 4000лв. Включително проект и узаконяване! Добре ли е?
    Кажи сега за 3 климатика разходите.
    Имам и друга оферта, за тези, дето обичат да отопляват с един климатик на отворени врати в жилището:
    1бр газов конвектор + газова инсталация = 800 до 1000лв
    и си в джаза

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #41

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На газ е по-скъпо, ама климатик баня в къща топли ли? А стълбище или коридор?
    Комфорта си има цена. Ако е казано да избутаме зимата, ще се нагньетем 5 човека в стая 15 кв и няма ни газ, ни мас
    И двете си имат своите предимства и недостатъци, като климатика води с ефективност. Комфорта го отнася инсталация на газ.
    Двете се съчетават (ефективност и комфорт) при термопомпите - парно с климатик
    Скъпа инвестиция, с евтина поддръжка и уникален комфорт.
    angel

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #42

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Не разбрах - колко стаи в жилище? Искаш оферта за трите накуп ли?
    Котел + газова инсталация + отоплителна инсталация + 3 радиатора + лира + топла вода, за една седмица си готов = 4000лв. Включително проект и узаконяване! Добре ли е?
    Кажи сега за 3 климатика разходите.
    Имам и друга оферта, за тези, дето обичат да отопляват с един климатик на отворени врати в жилището:
    1бр газов конвектор + газова инсталация = 800 до 1000лв
    и си в джаза
    Е това се искаше. После започвате да плащате по 10 ст. на киловат(упс, издадох тайната) нооо... до нова година. От там нататък повечко.

    Набутвацията наистина е пълна, но все пак е друго специалист да ти я потвърди.


  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #43

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    no one, след твоя смислен и мъдър пост нищо друго не мога да кажа, освен "Лека вечер"

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #44

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Lazar, след твоя детайлен и изчерпателен отговор колко ни излиза киловата, нищо друго не мога да кажа, освен "Благодаря"

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #45

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нека поясня за разходите. Газовата инсталация ми струва 11000 лева с проекта. Климатиците 6900 лв с монтажа. По 150 лв за монтаж на климатик. Пропуснах да посоча разхода за монтажа в предните си постове. Така че по 1150 лв на климатик. Мисля да поставя още един климатик в сутерена където е малко по хладно и където са работни помещения. Така че общият разход за климатици ще е 8050 лв и ще по нисък с 3000 лв от тоя за газовата система.

    Що се отнася до комфорта - не виждам съществена разлика от отоплението на газ. Дори за разлика от газта отоплението е по гъвкаво и може да се настройва локално. При газта имам един датчик в едно от помещенията където е регулаторът и температурата в цялата къща се води по това помещение. В баните и в коридорите също е толкова топло колкото и в другите помещения.

    Аз самият съм много учуден от голямата разлика в ефективността на газта и климатиците. Мисля че цената на газта в момента е неоправдано висока и повечето мислещи хора ще се преориентират към климатиците. Но всичко е относително. Утре е възможно токът да стане по скъп. Както и да е - в момента климатиците печелят неоспоримо. Поне за мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 181 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе