Страница 53 от 181 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #781

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И моята сметка за ток е повечето месеци около 45лв., но за Декември ми бе 57лв. Същата беше на колега в онази тема с 2 климатика. Там ги питах как ги постигат тези фокуси.
    Къде прочете, че пиша, че условията в Стара Загора са по-лоши от Плевен?!? Условията в Стара Загора (въобще в Южна България) с много по-добри от Плевен. Нали това казвам като една от предполагаемите причини. Но пък толкова драстични разлики в сметките да се получават. Това са 100-200%, а не 10-20%.
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #782

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сметка под 55-60 лв. за ел.енерия не съм падал минали години а от няколко месеца забелязвам плавно и прогресивно нарастване на сметките ми за ток стигайки за миналия месец 87лв. при положение, че съм газифициран! Как ги правят тези магии на ток отопление и 50-60лв. като при мен само за осветление и електроника основно навъртам повече?!?

    Иначе ето ми кубиците газ
    ноември: 107
    декември: 203
    януари 147

    Със стаен термостат програмеруем за седмица и не по високи тем. от 21-22 дори и до 19 вечер или през часовете когато ни няма... Около 80-90 кв.м. изолация и пвц дограма!

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #783

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    ....................
    Иначе ето ми кубиците газ
    ноември: 107
    декември: 203
    януари 147

    Със стаен термостат програмеруем за седмица и не по високи тем. от 21-22 дори и до 19 вечер или през часовете когато ни няма... Около 80-90 кв.м. изолация и пвц дограма!
    С какъв котел? Мин./макс. мощност на котела?
    В последната фактура за ток влиза Коледа и Нова година, покрай празниците имаше повишено потребление.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #784

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Termomax
    Повече подробности мога довечера, че не помня параметрите му!

  6. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #785

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Но пък толкова драстични разлики в сметките да се получават. Това са 100-200%, а не 10-20%.
    Извинявай, ама нещо май не се разбираме. Ти говориш за сметки на еднофамилна къща (не знам колко кв. м), а аз за вътрешен апартамент с площ 70 кв.м.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #786

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много зависи от конкретното ползване.При мене нова тухла ,85 м.кв се води чиста площ.От тях отоплявана,като махнем стени и тераси са около 66 кв.м.В момента сме 4 ма възрастни,дете и бебе.Нонстоп са си вкъщи и се топли всичко.Два климатика,настроени поне на 23 гр и лъчист конвектор в стаята с бебето,да поддържа 22-23 гр.Миялна всеки ден,пералня+сушилня всяка вечер,голям бойлер всяка вечер и тук там през деня,малък кухненски бойлер нон-стоп +готвене и изваряване на вода всеки ден.Очертават ми се към 1200 кв за февруари.Така че тези с 2 климатика и 60 лв ток,ги държат на 18-19 гр,щото иначе им било горещо и ги няма през деня .
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #787

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, аз може би не съм добър пример за сравнение. Еднофамилна къща, но не много голяма. Къщата е към 80м2., но с пристройката и банята на бащата става към 100-110м2. И той като е по цял ден там и не мога да направя, когато ни няма с жената да е студено и е 22.5гр. настроен терморегулатора. Нощем също държа 21.2 гр. Но имаше и хора от Южна България във форума с апартаменти, които също имаха потребление поне по 8-10м3. на ден, което не ми звучи толкава ненормално. Нали тази топлина трябва да дойде от изгарянето на определено количество гориво. При някои излиза, че е достатъчно топлината грубо от 4-5 електроуреда (няколко РС, хладилник и ТВ), за да се отопляват.
    Може би вече се отразяват новите котли с ниските минимални мощности. Не знам. Все си мисля, че и разлика в калоричността на газа е възможно да има. И неточно отчитащи газомери.

  10. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #788

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Честно казано за разлика в калоричността на газта не се бях замислял. За неточно отчитане - не мисля, че е възможно. Не съм сигурен, но на 2 години ми сменят разходомера. Както писах, на мен програматорът ми е в най-голямата стая 20 кв. м, но тя е южна, добре огряна от слънцето и е с остъклена тераса. Температурата, на която е настроен програматорът е 22-23 градуса от 8.00 до 23.00, след това на 20 градуса. Но тази темепература бързо се достига в тази стая и лесно се поддържа, а тогава котелът не гори.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #789

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19 Виж публикацията
    ЧКакто писах, на мен програматорът ми е в най-голямата стая 20 кв. м, но тя е южна, добре огряна от слънцето и е с остъклена тераса. .............Но тази темепература бързо се достига в тази стая и лесно се поддържа, а тогава котелът не гори.
    Мерил ли си Т в другите стаи? Денем/нощем (сутрин)?

  12. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #790

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Едната стая не се ползва за живеене, не съм мерил температурата. Другата е спалнята и общо взето там отиваме след 22.00 часа.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #791

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, това е възможна причина. Така дефакто има реално поддържана температура само в "топлата" стая. Примерно при мен в хола, който е с вътрешна (стени и таван) и външна изолация и добър прозорец в преходните месеци само като включа ТВ и НТРС-то към него и се позатопля. Терморегулатора е в друга стая и когато там достигне зададената температура в хола е видимо по-топло. Така че при мен е обратното - най-ниската температура в стаите отговаря на зададената, а в някои е по-топло.
    Това не го пиша с цел предполагаемо "заяждане". Добре си имаш ниски сметки. Това е целта за всички. Аз въобще не се оплаквах от сметките, когато се включих зимата на 2008-9г. По-топлите месеци средно по 100-120лв, по-студените към 200-250лв. Но газът поскъпна около и над 100% и сметките скочиха двойно.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #792

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Изобщо не го приемам за заяждане. Това, което обяснявам за възможно ниските ми сметки, реално е и най-големият ми проблем. Аз искам да са топли стаите ми дори и да са по-високи сметките. Тъкмо затова съм се замислил за безжичен програматор, който мога да местя от стая в стая.

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #793

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Няма нужда от безжичен програматор, ако направиш изолация поне на таваните на северните стаи и регулираш чрез секретните кранове в спалните - да ги отвориш още малко /освен, ако не са ти малко глидерите/. Тогава ще се изравнят температурите. Комфорт е топлото да е в стаята преди ти да влезеш в нея, а не да идва 5-10 минути след като ти си влязъл.
    Какъв ти е програматора - оригинален ли е?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #794

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19 Виж публикацията
    Изобщо не го приемам за заяждане. Това, което обяснявам за възможно ниските ми сметки, реално е и най-големият ми проблем. Аз искам да са топли стаите ми дори и да са по-високи сметките. Тъкмо затова съм се замислил за безжичен програматор, който мога да местя от стая в стая.
    Градски и аз бях така преди две години ,но преместих терморегулатора от хола си /южен/ в детската /северна/ стая. Преди като напечеше и в хола ми се вдигаше Т на 23-24 °С,а в другите ми 3 северни стаи Т падаха на 18°С,защото котела ми не работеше по 5-6 часа. През деня поддържам 21°C . Намерих жицата ,която минава по пода и си включих програматора в другата стая,без да купувам безжичен ! Сметката ми за м 01.2015 - 298 лв.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #795

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако случая на Ivan19 е като този на МИК66 - решението е само преместване на терморегулатора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе