Страница 136 от 181 ПърваПърва ... 86126134135136137138146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,026 до 2,040 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2026

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Защото искам детето ми, което прекарва целият си ден на пода, да му е топло и приятно. Имам висок клас климатици във всяка стая, но продължаваме да ползваме газ. Аз понеже съм по-спестовен, ако живеех сам за 100лв/месец може би щях да карам на климатиците, защото и те са ок като отопление, но си носят и доста недостатъци. Все едно да имам луксозна и евтина кола и да карам евтината, защото харчи по-малко.
    Ясно, но не е по темата, според някое от Модитата.
    Иначе;
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ...
    ...говоря за рационалналността на избора
    Явно, за теб, рационалният избор е Газът, въпреки Алтернативата. Защото можеш да си го позволиш.
    Много могат, но не са така......обременени, да го река- не са длъжни да се съобразяват с дечица и т.н., както и аз.
    Вече и известни Люде "пищят" в пространството. Колега с 500+, друг с 600, инфо от медиите за 800.....Как да го свържем (обвържем) с размерът на средната заплата?
    Е, такава е конюнктурата, в момента. Принципно, винаги е била и винаги ще бъде такава.
    Държавата се впрегна да помага. Около 30%. Браво, но до кога?!
    Благодаря, аз няма да се включа! Все още не, въпреки похарченото съвсем наскоро.
    Скоро ще похарча още, за да имам алтернатива. Още една, поредната- Газ, Мас, Пирони,......

    Просто искам да имам избор, коя от луксозните си коли да карам.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 13-01-22 в 19:10.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2027

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    хайде прочети ми началото на поста и после се върни към своето заключение кой избор за кого е рационален!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2028

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    хайде прочети ми началото на поста и после се върни към своето заключение кой избор за кого е рационален!
    Прочетох го отново.
    Сега малко се успокой! Утрото е по мъдро от ............сега.

    Съвсем случайно и ти си Модератор. Дано това те ориентира!

  5. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2029

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колко е в момента 1Мвч енергия от газ всичко с ддс, пренос и там добавени нещица, че в интернет се пишат едни 133 лв/Мвч, но това мисля не е окончателната сума.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2030

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Колко е в момента 1Мвч енергия от газ всичко с ддс, пренос и там добавени нещица, че в интернет се пишат едни 133 лв/Мвч, но това мисля не е окончателната сума.
    София - Overgas - 128 лв за MWh без ДДС. Отделно 7 лева фиксирани такси.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2031

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това и при мен за Декември е така, само фиксираната такса е 4 кинта. За януари трябва да се прибави още 30лв

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2032

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цената е различна за различните райони на страната. Различни доставчици и дори различни цени за един доставчик, но за различни населени места.
    АресГаз Район Мизия - от сайта им:
    195.80лв. - цена за крайни потребители* лева/MWh с ДДС
    В цените не е включен акциз.
    * Цените за крайни потребители включват цена за разпределение и цена за снабдяване на газоразпределителното дружество, цена на природния газ при продажба от „Булгаргаз“ ЕАД, съгласно Решение Реш.№ Ц – 1/01.01.2022 г.
    В цените за крайните потребители не са включени цена за достъп и пренос на природен газ през газопреносните мрежи, собственост на „Булгартрансгаз“ ЕАД.
    Цена за пренос за I-во тримесечие на 2022 г.: 0,6963 лв./MWh без ДДС.
    Прогнозна цена за достъп за I-во тримесечие на 2022 г.: 3,7408 лв./MWh без ДДС.
    Цена за неутралност при балансиране I-во тримесечие 2022: 0,0049 лв./MWh без ДДС.

    За Декември като смятах по фактура ми излезе крайна 163.30лв. с всичките му добавки и ДДС.
    espace одобрява това.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2033

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Що се изказваш неподготвен?
    Дoбpe дe, пoпитax aз, имa мнoгo aпapтaмeнтчeтa, ĸoитo пpoeĸтaнтът e ĸpъcтил "oфиc" или "aтeлиe", зaщoтo липcвa пpимepнo мaзa, ĸилep или тepaca, в ĸoитo cи живeят xopa и в пoвeчeтo cлyчaи oт нaй-бeднитe, зaщoтo ca нямaли възмoжнocт нa тoзи eтaп дa cи ĸyпят пълнopaзмepнo жилищe
    Горното написано от теб показва, че не си наясно.Никой не може "да си кръсти" помещението както му е "на сърце".
    За "офис", "ателие" и т.н. си има изисквания написани в наредба която специално посочва какво представлява "ателие", "офис" и т.н.

    Има нормативни изисквания и в какво УПИ могат да се строят сгради с такива помещения.Ако впоследствие е променен статута на УПИ или отделно помещение това е отделен въпрос, но дори и тогава тази промяна трябва да съответства на нормативните изисквания.

    В крайна сметка и това което си написал си има решение на проблема.

    Но си прав - "не поискан съвет не се дава" и това е най-големия грях.

    Успех.

    Цитат Първоначално публикувано от реtеr`ѕ Виж публикацията
    Aĸo имaш фaĸтypи пpeд тeб пoглeдни ги, нaй вepoятнo пoĸaзвaт зa oĸтoмвpи пpимepнo 0.4 мeгaвaтa пo 110= 44лв, тaĸa и зa нoeмвpи. Πoглeдни пo нaгope и виж чe тoвa cъбитиe e cлeд ддc-тo.

    Πocтa ми нe бeшe диpeĸтнo ĸъм тeб, aмa видяx чe ти oбcъждaшe пapтидитe и дa мнoгo oт нeщaтa ги cмeниxa и тo caмo зa пpoмишлeнния тoĸ, вceĸи peвe oт cĸъп тoĸ, нo eлeĸтopaтa тpябвaшe дa излeзнe зaeднo c фиpмeния нa пaзapa oт 1.7.21 нo гo cпpяxa, пocлe щeшe дa e oт 1.1.22 и пocлeднo e ocтaвeн зa 1.7.22. Haли ce ceщaш чe пpи днeвнa 73cт и 60cт нoщнa eлeĸтopaтът щeшe дa cъбopи пapлaмeнтa. Ceгa тe гo cлaгaт нa фиpмитe a фиpмитe гo cлaгaт нa eлeĸтopaтът, пo тoзи нaчин Б.Б e c чиcти pъцe, тoй нa eлeĸтopaтът нe e вдигaл нищo(гaдни фиpмaджии). Гaзът и пeлeтитe и дъpвaтa вcичĸo e мaзaлo в мoмeнтa, нo тoвa e нaпpaвeнo и ce знaeшe oщe пo вpeмeтo нa Б.Б. нa влacт.


    Абсолютно съм съгласен. Същата "врътка" БатБ направи преди около 4 години с горивата - дизелът беше с около 10-15 стотинки по евтин от бензина - започнаха едни протести, хората от малки и средно големи села и паланки наизлизаха в събота/неделя с колите и правиха "поход против цените на бензина" и няма и 1 седмица след това цената на дизеловото гориво се вдигна, а на бензина падна - БатБ "свика" онея от "Петролната и газовата асоциация" и те просто вдигнаха дизела=вкараха го на фирмите и намалиха бензина...
    По това време в цяла Европа и в ЕС дизела беше по-евтин от бензина, та дори и 2 години след това продължаваше да е така, само в България от цяла Европа дизела беше по-скъп от литър бензин Е95...
    Този пост е редактиран от justify; 14-01-22 в 16:01.
    peter`s одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2034

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Горното написано от теб показва, че не си наясно.Никой не може "да си кръсти" помещението както му е "на сърце".
    За "офис", "ателие" и т.н. си има изисквания написани в наредба която специално посочва какво представлява "ателие", "офис" и т.н.

    Има нормативни изисквания и в какво УПИ могат да се строят сгради с такива помещения.Ако впоследствие е променен статута на УПИ или отделно помещение това е отделен въпрос, но дори и тогава тази промяна трябва да съответства на нормативните изисквания.

    В крайна сметка и това което си написал си има решение на проблема.

    Но си прав - "не поискан съвет не се дава" и това е най-големия грях.

    Успех.
    Наясно съм колко си наясно и нямам намерение да споря с теб

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2035

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Бихте ли споделяли коректна и достоверна, сдъвкана информация.
    От фактурата: изразходвана газ в м3(не се отчита в MW), платено толкова.
    И цената за кубик реална, последна с всичко вътре е платено делено на изразходваните м3.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2036

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ми умножи сметката на Лазарус18 или моята по колкото искаш MWh и после по 1,20 заради ДДС
    MWh към м3 е писано не знам колко пъти как се смята...Горе долу е 10,5 коеф. 1 MWh /10.5 ~ 95m3
    Надявам се, че можеш вече да сметнеш първото изречение / 95 колко е

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #2037

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При мен за декември са 217кубика/2.413 MWh, а сметката 386.96лв или 1.78лв за кубик газ след такси и ДДС. Отоплявам 90кв къща с радиатори. След повишението за месец януари очаквам около 2.15-2.20лв за кубик газ.
    zxc0 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2038

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Бихте ли споделяли коректна и достоверна, сдъвкана информация.
    От фактурата: изразходвана газ в м3(не се отчита в MW), платено толкова.
    И цената за кубик реална, последна с всичко вътре е платено делено на изразходваните м3.
    Аз съм дал точно информация от декемврийската си фактура. И фактурата не се изчислява за м3, а за MWh. Отчетеното количество по газомер се приравнява чрез коефициент (променлив между другото) към MWh. И сумата във фактурата се изчислява според пресметнатите MWh.
    Имам засечени за декември по газомер 345м3, което се приравнява за текущия момент до 3.6360 MWh . Крайната сума, която дължа за тези MWh е 593.75лв. 1.72лв. за м3 или 163.30лв. за MWh.
    Това важи само за моя район на моя доставчик - доставчик АресГаз и вътрешно район Мизия се водя.
    zxc0 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2039

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Бихте ли споделяли коректна и достоверна, сдъвкана информация.
    От фактурата: изразходвана газ в м3(не се отчита в MW), платено толкова.
    И цената за кубик реална, последна с всичко вътре е платено делено на изразходваните м3.
    Стара е, но като за показно, че още има въпроси кое, какво, колко....
    Не вярвам на твоята фактура да е по постно, но се надявам по моята да се ориентираш. Чети отгоре до долу!
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2040

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Как успяхте да осерете и тази тема. Бращолевенията ви са интересни но са за отделна тема.
    Влизам тук да си сверя часовника само.

    И не по темата : и аз съм на промишлен ток.с клими... Ми кефа не е като на пелети... Жалко че няма газ наоколо като им гледам сметките на момчетата тук, на кантар ще е всичко с парите ако искаш топло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе