Страница 137 от 181 ПърваПърва ... 87127135136137138139147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,041 до 2,055 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2041

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ето така се прави диверсификацията на енергийните източници.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2042

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На целия зор с цената на газта, сега и вероятност за война в Украйна.Смятай, руснаците рекат ли да влезнат в Украйна, първата им работа ще е да врътнат кранчето на газта.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2043

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    На целия зор с цената на газта, сега и вероятност за война в Украйна.Смятай, руснаците рекат ли да влезнат в Украйна, първата им работа ще е да врътнат кранчето на газта.
    Интересно има ли нормален човек, който да мисли, че руснаците ще влязат в Украйна? Та там половината са пак руснаци.
    Това може да се случи само при масово навлизане на НАТО-вски войски там.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2044

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Интересно има ли нормален човек, който да мисли, че руснаците ще влязат в Украйна? Та там половината са пак руснаци.
    Това може да се случи само при масово навлизане на НАТО-вски войски там.
    https://fakti.bg/bulgaria/647208-sol...hlue-v-ukraina

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2045

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Газа е най-мощното и ефикасно оръжие на руснаците срещу ЕС, след като той демонстративно си смъкна гащите и започна спиране на АЕЦ и добив на ел.енергия от въглища. А с настояването да го купуват през борсите, а не с гарантиращите стабилни цени и регулярни доставки дългосрочни договори направо се и надупиха.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2046

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Някой да сподели за обещаните "компенсации"! Има ли такова животно на наша почва?

    Днес и съсед изрева- 500+!!! В 8.50 седеше на улицата и чакаше "едни да ми сложат е такива....???" (два климатика). Другият, до него- бе има някаква грешка бе.........

    Лично аз, чакам да мине Марта, та да видим накъде сме с енергоносителите. От към газ, тъй или иначе, прекаран съм, както и неколцина още.
    С Токът е интересно, че там сме всички.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2047

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Днес бях при двама съседи в една и съща кооперация, ново строителство, по над 120 квадрата, и двата с подово. Единият със сметка 700+лв, другият с 250, а де! Да де, ама тоя с голямата сметка сложил в една северна стая 20м2 един кръг подово, не знам колко метра е тръбата, ама отгоре 2см мокет. Холът южен, с големи витрини, докато пекне и СТ200 изключва котела. Жена му реве, че спалнята студена, ама не ще да маха мокета, иска да местим СТ200 в спалнята. Макар, че се инатих и исках да им налея акъл, човекът настоява и го сторихме. Сега холът е със задвижки, а котелът се напъва да бачка цял месец за една спалня (цък-цък, цък-цък....) и накрая - 700лв. В цялата кооперация подовото го прави друга фирма, не знам как стая 20м2 може да се топли с един кръг подово, дори и без килима, ама с килима съвсем не ми е ясно. Изводите ги оставям, "секи сам си преценя"

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #2048

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Жената само като нареди прането върху радиаторите в къщи идват пингвини, какво остава да ги покриеш с дебел мокет.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2049

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не съм се оплаквал от големи сметки, Лазар- знаеш ми "парното", но и аз както Секи, прецених още есента, че скъп Газ няма да ползвам.
    Не му зная инсталацията на съседа. До този сезон само се е хвалил от удобство и нормални сметки. На едната ограда сме.
    Признавам- последните няколко седмици съм изкушен да размажа телефона. Липсва ми топлината на радиатора, топлата вода на корем...

    Днес съобщават за смяна борда на директорите на Булгаргаз.
    Не вярвам старият да е причина за високата цена, но...

  12. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #2050

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Днес съобщават за смяна борда на директорите на Булгаргаз.
    .
    Съобщиха също, че ще раздават парите от чекмеджето на Бойко,

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2051

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    . Липсва ми ..., топлата вода на корем....
    Не виждам никакъв проблем да се ползва котела само за БГВ на газ. Разходът е доста малък. За разлика от отоплението, при БГВ сметката дори и при тази цена на природния газ ще е напълно конкурентна на БГВ от бойлер, а удобството е много по-голямо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2052

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не виждам никакъв проблем да се ползва котела само за БГВ на газ. Разходът е доста малък. За разлика от отоплението, при БГВ сметката дори и при тази цена на природния газ ще е напълно конкурентна на БГВ от бойлер, а удобството е много по-голямо.
    "Проблемът" за мен е принципен. Спокойно мога да си позволя разходът. Просто реших, че не е нормално повишаването на цената и си наложих Вето.
    Имам БГВ от Слънцето, която осигурява санитарният ми минимум. Липсва ми охолството, което си забраних. Смятам да похарча още, сал зарад едната "независимост"....ХиХи. Такъв е живота- "Да го д.... бедните!", както са рекли мъдрите.
    Миналата есен, при коментар по темата, колега ехидно ми рече- " е ко та бърка?!" (цената).
    Същият изрева в началото на Новата година и пусна климатика, който обаче е само един на 120м2....
    Съвсем преднамерено и обмислено похарчих 3700 за клими, с които пари бих могъл да си харча Газ поне......бе 2 години са много, но да речем.
    Няма да се чувствам глупаво и да продължавам да плащам, само защото вече съм "инвестирал". След няколко дни ще имам резултат от съседската смяна на котле. Старото бе конвенционално, купувано от Коми. Въпреки плахо изречените ми съмнения, съседите си го монтираха, но не е то причината, за високите сметки.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2053

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    E, щом си от слънцето, така да. Но, наистина БГВ на природен газ все още е много добра опция, извън слънцето.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2054

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Съвсем преднамерено и обмислено похарчих 3700 за клими, с които пари бих могъл да си харча Газ поне......бе 2 години са много, но да речем.
    Няма да се чувствам глупаво и да продължавам да плащам, само защото вече съм "инвестирал". След няколко дни ще имам резултат от съседската смяна на котле. Старото бе конвенционално, купувано от Коми. Въпреки плахо изречените ми съмнения, съседите си го монтираха, но не е то причината, за високите сметки.
    Ако ще и без пари да се 'грееш' при температурите достигнали до -23, -21 градуса при нас последните дни близки роднини на климатици са умряли от студ, друг приятел с термопопа е ходил да купува печки на ток за да помагат на 'парното'. Разхода е едно, стоплянето е друго. Спри си отплението и хептен ще си без пари.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2055

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Ако ще и без пари да се 'грееш' при температурите достигнали до -23, -21 градуса при нас последните дни близки роднини на климатици са умряли от студ, друг приятел с термопопа е ходил да купува печки на ток за да помагат на 'парното'. Разхода е едно, стоплянето е друго. Спри си отплението и хептен ще си без пари.
    Аха! Мигар разбрал си смисълът?!
    Мисля, ясно написах- не е проблем да плащам сметките. Друг е проблемът.
    Далеч над цитираните -21-23 градуса, клими е ТП започват да куцат, макар сметката да остава на тяхна страна (дневна.....оффф, само нощна тарифа). Пък и колко е тя зимата, в този ѝ вид?!! Съвсем сериозно. Дали има общо седмица, десет дни?!!
    За бягане до магазина и дума да не става- кеф ми Газ, кеф кюмюр, дърва, пелети, а акумулиращата печка е от времето на.....едно време. Направил съм си хесапа, не ме мисли!
    Друг е въпросът, друг е проблемът.
    Дай Боже цената на Газът да стане поносима, преди да свърши!
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 29-01-22 в 21:23.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе