Страница 141 от 181 ПърваПърва ... 91131139140141142143151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,101 до 2,115 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2101

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    5 излишни изречения и нищо съществено на моя въпрос за цената на климатиците.
    Писах, изтрих го, понеже не е по темата. Проявяваш се същи Тутманик, като мене.
    Само за теб и само сега, понеже показваш, че освен друго, и разузнаването ти куца.
    Дайкин сенсира- 950.
    Мицу Хеви 2200.
    Тури и 400 грубо за монтаж! Още малко съм похарчил за екстри.
    Сенсирата е "избита" още този сезон. Комфорта за охлаждане е бонус.
    Момко, харча за комфорт, харча (страдам) и поради характер.

    Излишни за теб.

    След като желанието на Лошото момче е удовлетворено, моля Модераторът да забърше!
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 25-02-22 в 21:34.
    justify одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2102

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не че нещо, ама на кръстника му искаха 2000лв. да влезе тръбата за газ у тях. -10-12м.
    Щото и цената на останалата газовата инсталация, не съм чувал да е без пари.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2103

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това много ли е? Щото на мен преди 15 години ВиК ми взеха 4000лв за да ме включат в уличната канализация - 15м

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2104

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    много е .. дебелите цени на монополистите правеха газта скъпо удоволствие още преди да се вдигнат тройно цените .. а в момента ако изкарваш парите си с труд газта не е за ползване

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2105

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не че нещо, ама на кръстника му искаха 2000лв. да влезе тръбата за газ у тях. -10-12м.
    Щото и цената на останалата газовата инсталация, не съм чувал да е без пари.
    Защо 2000? Помня, че платих малко под 600лв,, есента на 19та.
    Естествено, че няма без пари, но който го слушат ръцете, може да си спести от инсталация.
    В Другият Форум, едно момче си направи всичко сам. При мен на 90% е мое дело, дори 95, мисля. Поисках от монтажниците да монтират един радиатор, по съществуващо трасе и да захранят монтиран, но от друг кръг.
    Газовото трасе се изгражда само от избраната фирма, както монтажа и пуска на котела.
    Надзора ме пропусна 2020та, а миналата година платих 25пари.
    Не съм се отказал от газта, просто не ползвам. Удобство си е, бих ползвал при нормална цена. Не виждам как може това да се случи скоро, но да се надяваме!

    Спомням си, че на надзора също се плаща, преди да се пусне инсталацията в експлоатация. Около 150лв сякаш, но не съм много сигурен- не ми се рови в документите.
    Общо под 750 се събират, от такси, които платих кажи -речи с радост и нетърпение, та колкото може по скоро потече синята шир и при мен.

    Газовото трасе е скъпо.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 26-02-22 в 08:35.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2106

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Защо 2000? Помня, че платих малко под 600лв,, есента на 19та.
    .......
    Общо под 750 се събират, от такси, които платих кажи -речи с радост и нетърпение, та колкото може по скоро потече синята шир и при мен.
    ......
    Газовото трасе е скъпо.
    А защо не смяташ инвестицията за домашната газова инсталация - за куненските уреди, за бойлера и затоплянето на банята през преходните сезони, когато котела не работи, за цялата система за автоматизация и безопасност? Колко излиза тя?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #2107

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .. а в момента ако изкарваш парите си с труд газта не е за ползване

    Напротив, изкарвам си парите с доста труд и не бих се отказал за сега от газта - Вие си използвайте прехвалените духалки. Не мога да разбера...голямо хвалене и мерене на мъжественост в една проста тема за отопление
    lazarus18, loshiat, atanasov и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2108

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А защо не смяташ инвестицията за домашната газова инсталация - за куненските уреди, за бойлера и затоплянето на банята през преходните сезони, когато котела не работи, за цялата система за автоматизация и безопасност? Колко излиза тя?
    Глупости. Двуконтурният котел топли радиаторите и дава БГВ ако искаш. Само се връзва към ВиК тръбите. Не ползвам готвене на газ. Всичко през 2008г. ми струваше 3200лв. със заем "енергийна ефективност", който погасих веднага. В това влизат - такса присъединяване 500лв. тогава, газовата инсталация от оградата на двора до вътре в къщата (30-на м)., котел, комин, газсигнализатор, добавяне на 2 радиатора и лира към вече съществуваща ОИ и връзване на котела към ВиК на къщата. И щом имам нужда от топлене на банята, значи имам нужда и за стаите. Така че котелът си работи.
    Няма нужда за пореден път да си мерим климатици, котли и т.н. Имам чувство, че това е безкраен цикъл да идват климаджиите в газовите теми и да обясняват какви са тарикати, а ние на газ балъци. Това се повтаря от над 10г. вече. Нормален човек може спокойно да си прочете в различните раздели и теми (има предостатъчно във форума за всички видове отопление) и да се запознае кое колко излиза, какви предимства и недостатъци има. И да се оправя според възможности и предпочитания.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-02-22 в 16:47.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2109

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А защо не смяташ инвестицията за домашната газова инсталация - за куненските уреди, за бойлера и затоплянето на банята през преходните сезони, когато котела не работи, за цялата система за автоматизация и безопасност? Колко излиза тя?
    Баси хората!!!
    Лу, всичко смятам.
    Както вече писах, но кой да чете, инсталацията сам си я правих преди това. Четох много и изградих перфектна отоплителна инсталация, с буферен съд и пелети. Бойлери и т.н джиджаФки, вече си работеха, а газовата инсталация просто бе добавена.
    За нея доплатих около 6000.
    Към пелетната собственоръчно интегрирах и обикновена печка с водна риза, също преди газта. Просто перфектно.
    Който си е помислил, че набутани пари се избиват и си прави сметката по този начин...........ами за мен е грешно.
    За кой път да повторя- не е проблем да платя близо двата лева за 10,5 киловата.
    Проблемът, за мен е, че смятам цената за спекулативна.
    Днес си купих бутилка алкохол за 10лв, намалена от 20!!!!! На загуба ми я продадоха, защото изтича срокът на годност, или???!!! Спекула, това е.

    Ван, теб те чета в този форум, от времето когато реших да се газифицирам.
    Смятам капацитетът ти за добър.
    В случая обаче, изопачаваш и преекспонираш нещата.
    Ако няма какво да добавиш, ако вече не се чувстваш полезен тук, просто спирай, това е!
    И още нещо- ако грешно съм разбрал последните изречения, от последният ти пост, моля да ме извиниш!
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 26-02-22 в 13:49.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2110

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ами да споделя и аз моите 5 стинки към темата. Бях писал преди време, не знам в тази тема или друга, че лани единия ми електромер го зачислиха на промишлен ток, щото съм го писал "Офис", а не "Гараж" или "Маза". С този електромер захранвам всичко освен жилището - гараж, котелно, склад, офис, като към котелното е вързана и термопомпата, с която си топля жилишето, а тя е най-големия консуматор. И понеже съм го писал Офис, без да ме уведомят е станал промишлен и понеже не знам - не съм подписвал договор с доставчик на енергия и съм на последна инстанция, на най-скъпия ток. След анализ на ситуацията, стигнах до извода, че имам 2 варианта - единият е да сключа спешно договор с някой от доставчиците, но вече на много неизгодни условия, отколкото пролет'21, а другият вариант е да захраня всички обекти от битовия електромер. Реших да сменям доставчик и после да пусна един кабел от битовия до термопомпата, пък другите консуматори са малки, да си останат на промишления. И така от 01.02.2022г съм на друг доставчик. Междувременно наблюдавам как се движат сметките на промишления, където е ТП, щото нали чакаме и битовия ток да му се освободи цената, та да знам какви ще са сумите за отопление с ТП и климатици, като/ако дойде свободния пазар. И тъй за октомври 200лв (без компенсациите), за ноември 200 (след приспадане на компенсациите за октомври и ноември). Викам си - то не било толкова страшно и чакам фактурата за декември, обаче тя не идва. Дойде за битовия електромер (идват по различно време) - платих го и продължавам да чакам, да чакам, да чакам. По едно време направо дошли и ми спрели битовия електромер, не знам защо, но така правят и друг път. Разтърсих се в сайтове и не мога да повярвам - фактурата е за 570лв. Тъпея, не мога да си обясня как така за декември ще имам тройно повече от ноември! Обаждам се, искам разяснения и ги получавам. Сметката ми за декември била 380лв, но не били гласувани компенсации, тъй че дължа цялата сума. Освен това обаче ми начисляват още 190лв (50% от 380лв) като предплата за следващия месец, тъй като съм превишил някакъв измислен от тях праг от 360лв, та трябвало да платя предплата. Добре, плащам ги. След няколко дни ми идва сметката до 31.01., явно защото вече съм при новия доставчик и тези ми пращат окончателната изравнителна сметка, Гръмнах се - след приспадане на компенсациите имам да доплатя 780лв, а заедно с предплатата стават 970лв за месец януари! Без компенсациите - почти 1200лв, отделно предплатата от 190лв. Та така - в интересни времена живеем! От днес съм захранил всички консуматори от битовия електромер, ще видим как ще е. Отделно ще видим и как ще е при новия доставчик, където имам 25 дни. Та тези с климатици и термопомпи да не бързат да злорадстват за газа и пелетите, защото нищо не се знае - времената наистина са интересни! Прилагам януарската фактура.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2111

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Пусни му един кабел, ако е до къщата този 'офис' и поне ТП захранвай.
    Защо се набутваш така тежко?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2112

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    ...
    Ако няма какво да добавиш, ако вече не се чувстваш полезен тук, просто спирай, това е!
    И още нещо- ако грешно съм разбрал последните изречения, от последният ти пост, моля да ме извиниш!
    С нищо и по никакъв начин не си ме засегнал, за да има нужда от каквито и да е извинения. Иначе аз избягвам да пиша ако няма с какво да допринеса за темата.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2113

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Захранил е, Рак.
    Лазаре, знаеш, че най малко (демек никога) аз мога да злорадствам.
    С пелетите откарах доволно, с газът скромно, за моя жалост.
    Не пиша тук, за да си удължавам пишката, а да споделя, че може някак и по сгодно да е, та който може да си го позволи.
    Най добре би ми било да си караме на оверлог постовете, по разход на Газът и .......нека да е Лято!
    За неразбралите- Мир да е, за всички- Благополучие и Здраве!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2114

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Знаеш ли колко много теми има за разходи на климатици, колко ток харчат, каква реална мощност имат и т.н. Както има и достатъчно теми с това какви са разходите на газ, мощностите на котлите, отоплителните инсталации, сметките, инвестициите и т.н. Всеки нормален човек (поне така предполагам) може да се запознае и да прецени. И да пита ако има нужда.
    Форумите са медия, в която организацията на информацията е групирана по теми. Това не е чат или стена, в която да се водят разговори и общуване, кой каквото му хрумне. Така е нормално да се ориентира човек. Например искам информация за сметките на газ - ще влезна в темата "сметки на газ". Искам да сравня със сметките на климатици - ще влезна в темата "сметки и разход на климатици". Просто е. Нарича се онтопик и офтопик - по и извън темата. Често е прието "извън темата" да се трие и дори наказва. За това има правила на форума, модератори, администратор, собственик.
    Сега, ако има хора, които изпитват потребност и нужда да си разговарят приятелски без значение темата, не е точно това формата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-02-22 в 17:50.
    Lazar, lazarus18, Icata69 и 1 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2115

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "Трифон Панайотов Трифоноф" Ти си дал 6000лв за газта 2019,сега си налял 3500лв за климатици.Абе ти си на страшна далавера тез три години.Голяма хвалба ,че си дал 100лв за ток.Ела стопли моя етаж с 100лв.Етаж втори от къща над мен,около мен няма никой да ме топли.Комшията под мен топли само една стая.Трябват ми най малко 3 климатика ,два от които подови.И банята ще е лед и кенефа.Около 6000лв най малко трябва да вложа за климатици и къде излиза на кирия не знам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе