Страница 131 от 181 ПърваПърва ... 81121129130131132133141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,951 до 1,965 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1951

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А кой ни ръчкаше да се откажем от дългосрочните договори с обещание за евтин компресиран газ? Защо не можем (или по-скоро не искаме) да се диверсифицираме чрез газовата връзка с Гърция? 140км не можем да изградим за 7 години - това не е ли съмнително за диверсия?

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1952

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Азербайджан
    Почети малко за цените на газа в Турция. Ще ти е от полза да охладиш малко ентусиазма. Турция има възможност да диверсифицира с азербайджански, ирански, руски. Азербайджан ще пусне малко захранка евтин газ, за да направим интерконектора, и после всичко ще си отиде на борсови цени. Забрави го това, борсова стока, да ти я дават евтино, щото Радев ош-беш с Азербайджан. Лазар е прав, че с двустранни договори, можеха да се постигат по-ниски цени, но нали миналата година взехме по пет лева, щото сме осъдили Газпром за двустранните договори. Сега ще си ядем тоягите.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1953

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Турция е в много шибана ситуация с газта сега (и те имат много "умен" президент). Всичките им газови договори изтекоха декември и само един е подновен - с Азербайджан. И те купуват на пазарни цени в момента въпреки че имат доставки от поне 4 източника. От 3 месеца се договорят с руснаците, но спогодба няма. ***** иска много пари.
    Току що прочетох тази статия относно цените на газта и тока в ЕС. Много интересно четиво. Използвайте гугъл транаслейт
    http://www.euronews.com/2021/10/27/u...ar-stand-still

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1954

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Нормален тристаен, неголям, с радиатори и бгв е 59лв за газ. Днес ми показа сметката човекът. Защо 110м2 да не са 190лв ?
    В апартамент надявам се не забравяш, че имаш и комшии, за разлика от къща
    ПП Днес разбрах, че съседният, отново некраен апартамент е с около 200лв сметка. Та явно си има значение оборудване, начин на използване и други навици. Знам само, че котлите са еднакви.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #1955

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И аз от над 5 години сметка над 120лв не бях имал. За този декември - 230лв.
    Става дума за 90квм апартамент в София.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1956

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    И аз от над 5 години сметка над 120лв не бях имал. За този декември - 230лв.
    Става дума за 90квм апартамент в София.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    И пак е добре, макар с почти 100% горница- 91.6666666666666 в период.
    "Удряй гъзъ в тавана и си трай"!
    Горното е цялото в кавички, понеже за мнозина е в пъти нагоре- нямат тоя късмет да се топлят като овцете.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #1957

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако се вгледаме по-добре и над 100% ще дойде, а хем Декември беше топъл месец.

    Sent from my DN2103 using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    19
    #1958

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,
    След като получих сметката си за газ този месец сериозно се замислих дали да не сменя старият котел(immergas eolo mini) с нов кондензен.
    Насочих се към Condens 2300 IW с безжичен регулатор CT200. Единственият въпрос е дали точно в момента на тези цени си заслужава инвестицията.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1959

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от daKity Виж публикацията
    Здравейте,
    ...Единственият въпрос е дали точно в момента на тези цени си заслужава инвестицията.
    "Газирах" се есента на 2019. За онзи сезон имам изгорени 47 кубика газ. Не помня цената, може да се провери. Бях подготвен с друго гориво, та затова толкова малко го ползвах.
    Миналият сезон го отпочнах по това врече- началото на Януари. Горих остатъци от предни години- дърва, пелети.
    Общо е почти един сезон, да речем, при перфектна цена и кеф (комфорт му викали) на корем.
    Този сезон съм забравил за газта. Врътнах кранчето. Живея в къща, работя върху изолацията ѝ, Котлето е Конденз 2500 със СТ 200. Много яко, но сега само краси стената.
    Основната разлика не я прави котлето. Цената куца, цената на Газът.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 06-01-22 в 09:20.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #1960

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    84m² апартамент,с външна изолация стиропор 8 см,октомври-68лв.,ноември-130 лв., декември-204 лв.Подържана температура 24°С,котел на Bosh 2300i, термостат Honeywell, one-off режим.От Силистра съм.


    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #1961

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Добро утро,
    София, тристаен апартамент - 100м2 (270m3), краен с големи "френски" прозорци, 10см изолация, 23°С в помещенията.
    Газ за декември 2021 - 136m3 = 231лв
    Газ за декември 2020 - 133m3 = 98лв

    Явно тази зима ще се плаща яко

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1962

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от daKity Виж публикацията
    Здравейте,
    След като получих сметката си за газ този месец сериозно се замислих дали да не сменя старият котел(immergas eolo mini) с нов кондензен.
    Насочих се към Condens 2300 IW с безжичен регулатор CT200. Единственият въпрос е дали точно в момента на тези цени си заслужава инвестицията.
    По принцип ако беше за дългосрочно - да. И аз бях пред същата дилема. Да сменя 12г. Имергаз ЕолоМини с нов модел на Имергаз. Но грешиш ако мислиш, че ще получиш чак толкова сериозна разлика в сегашните сметки. В момента сме в небивал връх в цената на природния газ, която надмина всички пикове от 2009г., когато започнах да се отоплявам с природен газ до сега. Ако сметката ми в студени месеци е до 300лв. винаги съм се радвал. Сега ми отрязаха главата за декември със сметка, която е абсурдно висока, заради огромното поскъпване в цената на природния газ. Като м3 газ съм изгорил по-малко от миналия декември, но сметката е 2.5 пъти отгоре. Ако не бях в стара еднофамилна къща щях да спра котела. Както е тръгнало ще трябва да продам къщата с двора в града и на някое село да си построя една нова, възможно най-малка модерна къщичка с термопомпа с подово и безбожно голяма изолация. В апартамент затворен не мога да живея след цял живот в къща с двор. Само това, че нощем и на празници имам извънредни дежурства на разположение, когато ме викат на работа ме спира за сега. На редовната смяна ще пътувам, но нощем няма как бързо да се придвижа и после връщам.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1963

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


    Хич не го мисли, имам доста колеги, които се изнесоха по селата и си пътуват и по нощите и празниците (на повикване).
    Дали със собствен, дали със служебен транспорт - както решиш.Имаш 40 минути по правилник да стигнеш.Ако си избрал служебен и закъснее - не е твой проблем.
    Селата са на около +/- 20км.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #1964

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз пък имам доста по-различно наблюдение при смяната на котела.
    При смяната на обикновен Ariston с мощност 12/24kW с кондензен Bosch 2500W разхода на газ ми спадна с около 20% надолу.
    Същите наблюдения имат и съседи.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 06-01-22 в 11:28.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1965

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Октомври - 36м3 (60лв)
    Ноември - 38м3 (63лв)
    Декември - 111м3 (190лв)


    Топлата вода ми варира между 20 и 25м3.


    Около 110м2 отопляема площ, апартамент, София, подово, едноконтурен с бойлер, Между 23.5 и 25 градуса се поддържат в зависимост от стаята. Нощем не работи отопление (22 градуса, до които не пада). Октомври са ползвани и климатици за няколко дена, Ноември не.
    Понеже наемам двустаен в същата сграда, споделям и неговите сметки. 50м2 (над два пъти по-малък), липсва вътрешна изолация, северен, подово с двуконтурен котел (3,7-24kW), on/off механични термостати. Според мен абсурдна конфигурация, защото това подово на 50м2 е сигурно не повече от 2кВ. Резултатите са шокиращи за двойно по-малък апартамент в същата сграда и същата дограма, изолация и съседи.

    Ноември - 87м3 (150лв)
    Декември - 91м3 (159лв) (една седмица не е обитаван и всичко беше изключено)

    За мен лично изводите са, че изложението и правилно подбраната инсталация са почти толкова важни колкото и изолацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе