Страница 142 от 181 ПърваПърва ... 92132140141142143144152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,116 до 2,130 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2116

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    @Трифонов си е направил диверсификация, друг е въппросът на каква цена и как му излиза сметката. Просто тази зима се кефи, че не плаща скъп газ...
    Но това са различни системи и аз не съм навит. По-скоро винаги съм си мислел, че трябва да направя успоредна на газовият котел система, която да може да се включи към подовото в случая и бойлера. Хайде, бойлерът ми има ел.нагревател и да кажем, без него. Обаче още се мотая, а сега щеше да е удобен момент за ползване

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2117

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Като гледам как върви месец март, ще приключа отоплителния сезон с 800 лева сметка за газ за 6 месеца. Като махна разхода за вопла вода и готвене остават средно 115-120 лева на месец само за отоплението.
    За сравнение с миналата година увеличението е двойно /61 лв излиза аритметиката/.
    Двойно звучи неприятно, но пък 120 лева е съвсем приемлива сума. Плащам 40-50 лева ток за лампи, хладилник и фурна.
    Lazar и podredko харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2118

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Смяташ, че зимата свършва март

    Иначе при мен върви "по план" 2,3-2,5 пъти нагоре, без за махам вода и готвене

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2119

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Досега Април не съм плащал висока сметка, но пък сме на ръба на ядрена зима, така че може и да се удължи с 10-15 хиляди години.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2120

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Като гледам как върви месец март, ще приключа отоплителния сезон с 800 лева сметка за газ за 6 месеца. Като махна разхода за вопла вода и готвене остават средно 115-120 лева на месец само за отоплението.
    За сравнение с миналата година увеличението е двойно /61 лв излиза аритметиката/.
    Двойно звучи неприятно, но пък 120 лева е съвсем приемлива сума. Плащам 40-50 лева ток за лампи, хладилник и фурна.
    Ти на подово ли си ,че имаш толкова малко газ.Или те топлят отвсякъде и просто не работи парното или седиш на студено.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2121

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Досега Април не съм плащал висока сметка, но пък сме на ръба на ядрена зима, така че може и да се удължи с 10-15 хиляди години.
    Уви при мен април обикновенно е с едва 25% по-малък разход на газ от март

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2122

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Ти на подово ли си ,че имаш толкова малко газ.Или те топлят отвсякъде и просто не работи парното или седиш на студено.
    С радиатори съм. Имам съседи под мен, но не живеят постоянно.
    Държа нагласено 22-23* целодневно като в половината жилище става и над 24*.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2123

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    и колко е това жилище ? колеги дето имам на газ с по 110-15 кв апартаменти ,газта им е 350-400 лв

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2124

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и колко е това жилище ? колеги дето имам на газ с по 110-15 кв апартаменти ,газта им е 350-400 лв
    3-стаен с около 90 кв. чиста площ.
    Аз не сравнявам с други жилища. Всякo е с различно изградена система за отопление и специфика.
    Сравнявам колко е увеличението при мен, със същия котел и същия начин на ползване.

    Ето извадка от фактурите като в сумите не са отразени компенсациите за трите месеца.

    В моя вход имам съсед, който е в 70 кв. апартамент. От тази година си смени котела със същия като моя и плаща почти двойно.
    Сто пъти му казах да си сложи програматор и да си увеличи радиаторите. Сега му работи с вода на 70-80* в он-офф режим.
    При мен водата е на 55*.
    Той държи и 1-2 градуса по-топло.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2125

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    С радиатори съм. Имам съседи под мен, но не живеят постоянно.
    Държа нагласено 22-23* целодневно като в половината жилище става и над 24*.
    Явно ти е топъл апартамента и да са живи и здрави и комшиите ти.На тези градуси толкова малки сметки на тази цена на газта,значи ,че много рядко се включва газовият котел.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2126

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много са ми интересни изказвания от сорта "да са живи и здрави комшиите". Нали това е апартамент, най-нормалното нещо на света е да имаш комшии и освен ако не е краен и последен етаж нормално е те да се отопляват и да ти намалят загубите. Мога да имам специални благодарности към комшиите ако ми пуснат от тяхната топла вода или кабел от техния електромер да си пусна радиаторче. Или да поддържат 35 градуса у тях та да топлят и моето жилище.
    lazarus18 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2127

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нормално е съседите, изложението да влияят на разходите за отопление. Конкретно съм го избирал така - да е среден, да е южен, да имам нормално жилище под мен.
    Преди две седмици ме нямаше 4 дни. Бях намалил термостата на 19*. Имам онлайн достъп до термометър в стаята и тази температура беше постигната чак на третия през нощта като външната стана под 0.
    Напоследък навън е доста студено, но слънчево. Като огрее стаите до 12-13 часА котела не се включва изобщо.
    Това при положение, че и дограмата и изолацията са смотани.
    Хората масово подценяват този аспект при избора на жилищата си. Като гледам какви северозападни и крайни дупки се купуват.... После защо плащали по 300 лева.
    bobivg одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2128

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Моите съседи уж всички се отопляват добре, ефект никакъв в къщата
    oldgraf, atanasov и komisar харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #2129

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Много са ми интересни изказвания от сорта "да са живи и здрави комшиите". Нали това е апартамент, най-нормалното нещо на света е да имаш комшии и освен ако не е краен и последен етаж нормално е те да се отопляват и да ти намалят загубите. Мога да имам специални благодарности към комшиите ако ми пуснат от тяхната топла вода или .........
    Абе друга песен ще пееш, ако си заобиколен с празни, необитаеми апартаменти. При мен случая е такъв, независимо от южното изложение
    espace и vanz харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2130

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Абе друга песен ще пееш, ако си заобиколен с празни, необитаеми апартаменти. При мен случая е такъв, независимо от южното изложение
    Разбирам го това, но по-скоро твоята ситуация е необичайна според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе