Страница 37 от 181 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #541

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И в допълнение - аз се оплаквам от "преоразмеряване" в случая, макар и да не е точният проблем /може би това е поради отвесните тръби/щрангове на ТЕЦа/. Но съм до оплакване, НЕ РЕВА, щото не боли в сравнение, ако ти избягат няколко хиляди кубика ГАЗ през комина/портфейла

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    64
    #542

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Тръбите, тръгващи от котела ф16 ли са или ф20. Дори и ф20 да са пак са тънки - котелът ти е обречен да работи винаги на минимална мощност, затова бавно стопля и работи по-продължително време. Колко квадрата беше жилището?

    а какъв размер би трябвало да са тръбите от котела до колекторите?
    моите са ф20 от котела до колекторите и ф16 от колекторите към радиаторите, апартамента е 90кв чиста площ

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #543

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от mitakazxc Виж публикацията
    а какъв размер би трябвало да са тръбите от котела до колекторите?
    моите са ф20 от котела до колекторите и ф16 от колекторите към радиаторите, апартамента е 90кв чиста площ
    Поне 10 човека съм попитал за размера на тръбите и на всички е това размера - никъде не видях по-големи!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #544

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Щото маат конфекция по новото стрителство. Моите са 40 от котела до колектора.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #545

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Гого, все едно да кажеш, че си питал 10 човека и всички карат с летни гуми през зимата - значи това е нормалното. Не важно какво пише по книгите, ами как е при комшията.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #546

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Гого, все едно да кажеш, че си питал 10 човека и всички карат с летни гуми през зимата - значи това е нормалното. Не важно какво пише по книгите, ами как е при комшията.
    Нищо не съм казал - просто констатирах, че масово хората са с тези размери, а и на майсторите в Овергаз, а и на други, като им казвам тези неща и се смеят и бъзикат! Не знам и аз на кого да вярвам - бая инсталации са им минали през ръцете! А сравнението за гумите не е подходящо в случая - още никой не ми е казал, че е правилно да се кара зимата с летни гуми!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    64
    #547

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    и все пак не разбрах какви трябва да бъдат?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #548

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Овергаз са търговци на газ, а не проектанти на отоплителни инсталации. Ама ти си свободен да се доверяваш на когото си искаш. Ето ти част от чеклиста на фирма, която наистина има интерес ти да си доволен:
    01 ОТОПЛИТЕЛНА ИНСТАЛАЦИЯ


    03-01 Монтиран ли е уредът на стената съгласно указанията от инструкцията за инсталиране? Под уреда трябва да се предвиди свободно отстояние от минимум 50cм и максимум 150.
    03-02 Спазени ли са минималните странични отстояния на уреда от съседни шкафове или обзавеждане – съгласно приложението?
    03-03 Вграден ли е филтър с диаметър ¾“/ 1” към възвратния отоплителен кръг (в съответствие с диаметъра на използваната тръба).
    03-04 Преди филтъра трябва да се вгради ¾”/ 1” сферичен кран (Да не се използват мини сферични кранове поради тесния вътрешен диаметър).
    03-05 Когато тръбите на отоплителната инсталация се разделят в две посоки, диаметърът на тръбата до разклонението трябва да е както следва:
    Мощ- ност на радиа-торите
    Високотемпературна отоплителна инсталация 80/600С
    (при уреди тип VUW, VU,VUI)
    Нискотемпературна отоплителна инсталация 60/400С
    (при уреди тип есоTEC)
    10 kW
    ¾” (при медни тръби 18Æ)
    ¾” (при медни тръби 22Æ)
    15 kW
    ¾” (при медни тръби 22Æ)
    1” (при медни тръби28Æ)
    20 kW
    ¾” (при медни тръби 22Æ)
    1” (при медни тръби 28Æ)
    24 kW
    1” (при медни тръби 28Æ)
    1” (при медни тръби 28Æ)
    28 kW
    1” (при медни тръби 28Æ)
    11/4” (при медни тръби 28Æ)
    32 kW
    1“ (при медни тръби 28Ø)
    1 ¼ “ (при медни тръби 35Ø)
    35 kW
    1 ¼“ (при медни тръби 35Ø)
    1 ¼”(при медни тръби 35Ø)
    03-06 Ако тръбната разводка се извършва само в една посока (т.е. радиаторите са свързани последователно), до средата на отоплителната инсталация (съгласно мощността на радиаторите) диаметърът на тръбата трябва да съответства на указания в т. 03-05, а до края да е един размер по-малка. (С тръба ¾” 22Æ) могат да се вградят 3-4 радиатора (единична мощност на радиатора –2 kW +/- 10 %), с тръба ½” (18Æ– максимум 2 радиатора (единична мощност на радиатора – до 2 kW +/- 10 %).
    03-07 При мощност на радиатора по-голяма от 4,5 kW (дължина на радиатора над 2м) постъпателната тръба към радиатора трябва да има диаметър от ¾” (Æ22).

    Таблицата се получи с малко разминаване, но се разбира

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #549

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това добре, че го е написал някой - фирми много и всеки си пише и дава препоръките - нали?! Овъргаз не са само доставчици, а си имат и изпълнители! Освен това съм говорил и с една купчина други майстори и всичките са на мнение, че размера на тръбите ми е нормален за инсталацията! Колкото хора попитах с такова парно, толкова ми казаха, че и те са с такива тръби и на всеки им го е монтирала различна фирма, а не само Овергаз! Та за това започнах да се интересувам и по форумите. Ще споделя и нещо, което ми казаха - нека този който твърди това, да ти подмени тръбите с по-голям диаметър и ако има разлика в разхода на газ, ще му ги платиш, ако ли няма - няма да му плащаш!
    А и като гледам таблицата, всичко зависи от много работи - брой на радиатори, как са свързани, kW...от къде знаете при мене как е всичко това?!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #550

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При тебе всичко явно е ОК, ти проблеми нямаш, аз отговарям на хора, които питат как да си изпълнят системата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #551

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сигурно е така! Проблема при мене са топлозагубите, студения апартамент и скъпата газ! Поне топлозагубите ще се опитам да ги намаля, като изолирам таваните и ще видим, дали ще има ефект. За другите две, нищо не мога да направя. Ако продължат да вдигат цената на газта, ще се минава на друг вид отопление.:rolleyes:

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #552

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мисля, че всички тези спорове са ненужни. Каквато и "система" да се прави няма как да са ниски сметките при тези цени на газа. Освен ако не е за сметка на поддържаните температури в помещението, но пак сумата няма да е много малка за хора с ограничени доходи. Но то ако ще седиш на студено, по-добре да сложиш някакви клими. Всичко друго е "реклама". Това е истината и никой няма да я промени. Я да стане цената 55ст./куб.м. както бе 2008-2009г. и сметката ми от 350-400лв. ще стане 170-200лв. и без да мисля какъв е размера на тръбите.
    Разбираемо е, че представителите на различните браншове трябва да "хвалят" стоката - както климаджийте си правят яка реклама в техните теми, но е коректно да се каже истината - ОТОПЛЕНИЕТО НА ГАЗ Е СУПЕР, НО Е СКЪПО!!! Същото е положението при бензин и дизел. И да се сваля разхода на колата, няма как да се компенсира нарастването на цената на горивото.
    zhelko одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #553

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Идеята на темата е да севиди какъв разход в какви условия постигат различните абонати и да се направят определени изводи.
    Ясно е, че е скъпо отоплението на газ, но скъпо е относително понятие. Ясно е и че тия цените отпреди 6-7 години няма да се върнат.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #554

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, така е. Но ясно се вижда, че почва да се търси нещо, което не е причина - диаметър на тръби, 18гр. и т.н. На болшинството от хората им се иска да плащат (аз също), колкото тези с климите, много от които се хвалят със сметки до 100лв., а с газ това не е възможно. Сега, че има случаи, когато седят на студено и плащат, а може поне да стоят на по-топло и да плащат почти същото е по-възможен сценарий. Но няма общо приложим начин да седят на топло и да плащат малко (мярката е климаджииските сметки).

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #555

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Забележете как цената на газ на база киловатчас не се различава от киловатчас електроенергия на нощната тарифа. Това съм го забелязал още когато тръгнах да си правя локално парно и бях изправен пред дилемата на каква горивна база да бъде. Та оттогава до днес нощната на тока не се различава и на йота от цената на газа.
    zhelko одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 181 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе