Страница 89 от 181 ПърваПърва ... 3979878889909199139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1321

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Предполагам не е невъзможно. Аз не зная как обаче :-(
    Имам приятел със същия казус. И той още мисли как да стане...
    Ако някой знае да каже.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1322

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако може да се пусне една тръба между котела и бойлера е лесно

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1323

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ivan72 Виж публикацията
    За Ботевград Балкангаз коефициента е 1.065
    Блазе ти !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #1324

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ако може да се пусне една тръба между котела и бойлера е лесно
    Тръбата ще я пуснем , нататък ... ? Бойлера ще е вързан като радиатор нали ?!? Само остава проблема с това , че колкото е темп. на водата в радиаторите толкова ще е и в бойлера , следователно ако е под 45 С няма да е достатъчна за къпане си мисля ?!?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1325

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте получих оферта от фирма за изграждане на газови инсталации но ми предлагат няколко котела но незнам кой да избера

    Извинявам се че пиша в тази тема но писах в друга и не ми отговориха

    Хол 23м2 h600 25gl
    Дневна 20м2 h600 23gl
    Спалня 13м2 h600 17gl
    Коридор 10м2 h600 12gl
    Детска 11м2 h600 15gl
    Баня 4м2 lira 500/1200
    Спалнята и детската са северни и доста студени с с външна изолация и пвц целият апартамент е със гипсокартон но само на таваните е със вата защото апартамента е вътрешен на стените е лепен апартамента е 1 етаж над гаражи котлите които предлагат са
    IMMERGAZ TERA ERP 28KW
    IMMERGAZ VICTRIX TT ERP 24KW
    WIESSMANN VITODENS 100 W 26KW
    VAILLANT ECOTEC PLUS 246/5_5
    BOSH CONDENS 2500 WBC28_1DCEC23

    Като предпочитам котелите на иммергаз защото фирмата предлага сервиз за тях
    Ще ви бъда благодарен и ако споделите мнение и съвети относно радиаторната мощност и дали ще е по добре ако към изчисленията на фирмата сложа по още два глидера от мен целта е всичко да бъде максимално ефективно и не искам да пестя от нищо ще се радвам да споделите мнение защото от прочетеното от форума разбирам че на някои хора тук може да се има доверие благодаря предварително

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1326

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Sesko Виж публикацията
    Тръбата ще я пуснем , нататък ... ? Бойлера ще е вързан като радиатор нали ?!? Само остава проблема с това , че колкото е темп. на водата в радиаторите толкова ще е и в бойлера , следователно ако е под 45 С няма да е достатъчна за къпане си мисля ?!?
    ..кое те принуждава да ограничиш температурата до 45° -50° ...доколкото чета, не си с подово а с радиатори, ... при мен същата схема с бойлер 120л свързан в отоплителната верига при ..ограничение 60° на водата на котела си ми осигурява достатъчно топла вода за 3 членно семейство...
    в този форум битуват няколко "мита" ...които не мога да приема като задължително правило..а по скоро са "относителни" принципни положения

    1, "кондензния режим" - да може но за "пасивно жилище" със подово отопление,... какво ме греят 3-5% ефективност при ..евентуални 10-15% топлинни загуби на неизолирано жилище /като моето примерно/
    - лично съм правил експеримент ... оставям термостата на ръчен режим да поддържа 21.5° температура ...работи 24 часа в "кондензен" режим / t °-на водата твърдо под 55°/ - разхода на газ е почти с 1/4 повече от газта при работа на термостата по зададена програма с диференцирани температури като в нужните часове сутрин при ставане и вечер поддържа 22.5° , през нощта 19.5° и когато няма хора в къщи 21.5° - естествено термостата /CT 100/ сам се грижи максимално ефективно да модулира мощността на котела и да търси кондезния режим.
    - оказва се, че за времето в което котела излиза от кондензен режим сутрин и вечер ми осигурява предостатъчно топла вода в бойлера и комфорт при по-малък разход на газ. може да е парадоксално но за моето жилище е факт... абсолютно прав е Доктора /VanDam/ - котела е най-икономичен когато не работи

    2. "Термоглавите " - не мога да си обесня какво ще бъркат те работата на котела и защо трябва равномерно да отоплявам всички стаи след като не ги ползвам целодневно...., хола и стаята на ..ученика за времето което е в къщи добре.., но защо да отоплявам спалнята през деня..след като е достатъчно сутрин при ставане и вечер преди лягане... да е 22.5°-23° ..затова хората са измислили програмируемите термоглави..които аз ползвам... а пък следващия Smart термостат на Bosch ще управлява до 3 или 4бр. "термоглави" по радиаторите.


    последно... - не ми подхожда на мен /който плащам едни от най-големите сметки за ГАЗ / да давам съвети, но аз споделям моето виждане и личен опит, който в ГАЗТА може да е само 2 години, но понеже от 90-те години сам се грижа за отоплението си ... акумулиращи печки, парни инсталации...с печки и камини на дърва, климатици , после и котли на пелети ... категорично - за отопление ГАЗТА няма алтернатива, но всеки сам трябва да намери правилната инсталация според своите нужди.

    Весело ..и комфортно посрещане на новата 2018 година!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #1327

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колега доколкото чета ти си с едноконтурен котел нали ? Ако да има разлика ...

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1328

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Sesko Виж публикацията
    Колега доколкото чета ти си с едноконтурен котел нали ? Ако да има разлика ...
    Здравей Sesko,
    да аз съм с едноконтурен Bosch, но понеже котела е в мазето а аз живея на 3-ти и 4-ти етаж от къща...не ползвам бойлера който е свързан към котела
    /мога да го ползвам....по "байпас", но не се налага, пък и ще има чакане 2-3 етажа вода да се изтече - него го сложих за 1-ви и 2-ри етаж евентуално/...

    за топла вода ползвам съществуващия бойлер на 4-ти етаж....закачен към отоплителната с-ма и слънчев колектор

    само в преходните периоди когато е топло...отоплението не загрява достатъчно основния бойлер, / слънцето също/..тогава го пускам по "байпаса"... за топла вода от.... "слънчевия колектор" за лятно време, тогава цялата къща се захранва от там.

    ..ако ти кажа, че имам и "буферен бойлер".... към слънчевия колектор за зимното слънце, най вероятно напълно ще те объркам...
    Този пост е редактиран от JordanS; 29-12-17 в 12:55.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #1329

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    Здравей Sesko,
    да аз съм с едноконтурен Bosch, но понеже котела е в мазето а аз живея на 3-ти и 4-ти етаж от къща...не ползвам бойлера който е свързан към котела
    /мога да го ползвам....по "байпас", но не се налага, пък и ще има чакане 2-3 етажа вода да се изтече - него го сложих за 1-ви и 2-ри етаж евентуално/...

    за топла вода ползвам съществуващия бойлер на 4-ти етаж....закачен към отоплителната с-ма и слънчев колектор

    само в преходните периоди когато е топло...отоплението не загрява достатъчно основния бойлер, / слънцето също/..тогава го пускам по "байпаса"... за топла вода от.... "слънчевия колектор" за лятно време, тогава цялата къща се захранва от там.

    ..ако ти кажа, че имам и "буферен бойлер".... към слънчевия колектор за зимното слънце, най вероятно напълно ще те объркам...
    Ти си в джаза отвсякъде , но те разбрах поне по мoя въпрос , значи ще стане работата , все едно връзваме още 1 радиатор към системата и готово ...

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1330

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Sesko Виж публикацията
    Тръбата ще я пуснем , нататък ... ? Бойлера ще е вързан като радиатор нали ?!?
    Не, не говоря за подвързване на б ойлера като радиатор, а на отделен кръг, с отделен сет, т.е. като при едноконтурен котел бойлера да се загрява до една температура, а радиатори да работят на друга, приоритет на подгряването на бойлера, с гаранция за топла вода.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1331

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не, не говоря за подвързване на б ойлера като радиатор, а на отделен кръг, с отделен сет, т.е. като при едноконтурен котел бойлера да се загрява до една температура, а радиатори да работят на друга, приоритет на подгряването на бойлера, с гаранция за топла вода.
    Повечко подробности би ли дал, моля?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #1332

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не, не говоря за подвързване на б ойлера като радиатор, а на отделен кръг, с отделен сет, т.е. като при едноконтурен котел бойлера да се загрява до една температура, а радиатори да работят на друга, приоритет на подгряването на бойлера, с гаранция за топла вода.
    Може да прочетете малко по надолу темата "Слоево подгряване на бойлер" .Препоръчва се от Лазар с допълнителен топлообменник /кожухотръбен;сет/.
    Този пост е редактиран от lukas51; 29-12-17 в 21:54.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #1333

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А как ще св даде приоритет на този кръг ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1334

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Момчета коментирайте моля поста ми по горе лазаре кажи си мнението и дай съвет весело посрещане на новата година

    - - - - - - - - - -

    След нова година трябва да взема решение ще се консултирам и със фирмата която ми изпрати офертата но искам да чуя и вашето мнение

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    74
    #1335

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Bosch Condens 2500W WBC 14-1 DE 23, 2-14kW и отделен бойлер за топла вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе