Страница 90 от 181 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1336

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    ..кое те принуждава да ограничиш температурата до 45° -50° ...доколкото чета, не си с подово а с радиатори, ... при мен същата схема с бойлер 120л свързан в отоплителната верига при ..ограничение 60° на водата на котела си ми осигурява достатъчно топла вода за 3 членно семейство...
    в този форум битуват няколко "мита" ...които не мога да приема като задължително правило..а по скоро са "относителни" принципни положения

    1, "кондензния режим" - да може но за "пасивно жилище" със подово отопление,... какво ме греят 3-5% ефективност при ..евентуални 10-15% топлинни загуби на неизолирано жилище /като моето примерно/
    - лично съм правил експеримент ... оставям термостата на ръчен режим да поддържа 21.5° температура ...работи 24 часа в "кондензен" режим / t °-на водата твърдо под 55°/ - разхода на газ е почти с 1/4 повече от газта при работа на термостата по зададена програма с диференцирани температури като в нужните часове сутрин при ставане и вечер поддържа 22.5° , през нощта 19.5° и когато няма хора в къщи 21.5° - естествено термостата /CT 100/ сам се грижи максимално ефективно да модулира мощността на котела и да търси кондезния режим.
    - оказва се, че за времето в което котела излиза от кондензен режим сутрин и вечер ми осигурява предостатъчно топла вода в бойлера и комфорт при по-малък разход на газ. може да е парадоксално но за моето жилище е факт... абсолютно прав е Доктора /VanDam/ - котела е най-икономичен когато не работи

    2. "Термоглавите " - не мога да си обесня какво ще бъркат те работата на котела и защо трябва равномерно да отоплявам всички стаи след като не ги ползвам целодневно...., хола и стаята на ..ученика за времето което е в къщи добре.., но защо да отоплявам спалнята през деня..след като е достатъчно сутрин при ставане и вечер преди лягане... да е 22.5°-23° ..затова хората са измислили програмируемите термоглави..които аз ползвам... а пък следващия Smart термостат на Bosch ще управлява до 3 или 4бр. "термоглави" по радиаторите.


    последно... - не ми подхожда на мен /който плащам едни от най-големите сметки за ГАЗ / да давам съвети, но аз споделям моето виждане и личен опит, който в ГАЗТА може да е само 2 години, но понеже от 90-те години сам се грижа за отоплението си ... акумулиращи печки, парни инсталации...с печки и камини на дърва, климатици , после и котли на пелети ... категорично - за отопление ГАЗТА няма алтернатива, но всеки сам трябва да намери правилната инсталация според своите нужди.

    Весело ..и комфортно посрещане на новата 2018 година!
    Точка 2 с отричането на термоглавите беше актуална, когато котлите бяха масово с голяма минимална мощност. Хората с всички радиатори работещи пак са на ръб около минимума и затваряйки някои радиатори, мощността пада още повече под минималната на котела и икономия няма никаква. И на практика се оказва, че е по-добре навсякъде да работят радиаторите в подобни случаи. Обсъждани са тези неща доста из форума.
    Кондензният режим въобще не е обсъждан много преди, защото мнозинството бяхме с конвенционални котли. В последните 1-2г. вече масово са кондензни котлите, но освен Пепитов друг не е наблягал много на тази тема. На него не му харесва разхода и все още не се е примирил с реалностите. Нямам спомен във форума, някой да е направил брутален спад в разхода си с времето. С колкото почне, най-много малко да промени нещо с обичайните средства.
    Този пост е редактиран от VanDan; 30-12-17 в 21:48.
    JordanS одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1337

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хм...
    А да видим като дойде лятото дали няма да докарам разхода до 1-1.5 м3 и то в изцяло извънкондензен режим ;-)

    Весело посрещане на Новата година на всички пишещи и четящи форума!
    Този пост е редактиран от pepitoff; 30-12-17 в 22:25.
    VanDan, sevastaki и JordanS харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1338

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Хм...
    А да видим като дойде лятото дали няма да докарам разхода до 1-1.5 м3 и то в изцяло извънкондензен режим ;-)

    Весело посрещане на Новата година на всички пишещи и четящи форума!
    Ако сложиш и солари ще го докараш на 0м3
    Весело посрещане!
    JordanS и pepitoff харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1339

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Точка 2 с отричането на термоглавите беше актуална, когато котлите бяха масово с голяма минимална мощност. Хората с всички радиатори работещи пак са на ръб около минимума и затваряйки някои радиатори, мощността пада още повече под минималната на котела и икономия няма никаква. И на практика се оказва, че е по-добре навсякъде да работят радиаторите в подобни случаи. Обсъждани са тези неща доста из форума.
    Кондензният режим въобще не е обсъждан много преди, защото мнозинството бяхме с конвенционални котли. В последните 1-2г. вече масово са кондензни котлите, но освен Пепитов друг не е наблягал много на тази тема. На него не му харесва разхода и все още не се е примирил с реалностите. Нямам спомен във форума, някой да е направил брутален спад в разхода си с времето. С колкото почне, най-много малко да промени нещо с обичайните средства.
    Докторе, не мога да не се съглася с твоя коментар....., ти за мен си един от малкото вещи членове на форума, демонстриращи искрено желание да помагат на начинаещите с ГАЗТА ....към които твърдо се числя и аз.
    -понеже вметна темата за минималната мощност на новите котли.... , смятах тя да е точка 3 в предишния ми пост...

    .....ВЕСЕЛО посрещане на НОВАТА 2018 година.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1340

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    ЧНГ на всички. Желая ви само здраве, защото няма по-важно нещо. Чак пък вещ не съм. Има(ше) си специалисти във форума, но почти всички не пишат вече. Просто ми се натрупаха доста години ползване и контакти (преки и косвени) с други ползватели и специалисти. При мен е малко като кучето и месаря. Месар само с гледане и четене трудно се става. Знам си мястото. Аз винаги съм смятал, че има голяма разлика между специалист професионалист в една област и останалите, били те и с висока обща култура. Лошото е, че в последно време наистина все по-малко се срещат истински професионалисти.
    Доколкото съм чел правилното е мъжки род - природен газ (един природен газ, а не една природна газ). И затова "газът", а не "газта", "природен, -ният", а не "природна, -ната". Но може и да съм в грешка. Някой с повече познания да каже точното наименование.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-01-18 в 06:56.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1341

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Честита Новата 2018г на всички ползватели на Природен газ, както и на всички специалисти в областта! Другото Доктора го е казал!
    pepitoff одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1342

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Честита Нова година и от мен!
    Бъдете здрави, другото ще се намести някакси!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1343

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Да чел съм че е по добре но бойлера ми е с една серпентина и със сланчев панел и става доста сложно да сменям бойлер и да преправяме системата по скоро даржа да е двуконтурен какво ще кажете за иммергаз виктрикс 24 тт клоня към него заради минималната мощност
    Ако ситемата с отделния контур за която Лазар говори ти се стори сложна и скъпа. На имергаз "легалното" решение с двуконтурния е да се кложи котела след бойлера и да му се настрои "забявяне" на старта, и когато почнеш да черпипш топла вода, водата за котела илзлиза от топлата на бойлера. Ако водата е достатъчно топла "солара е поработил" котела не се включва. Ако не е - пали и дозагрява.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1344

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А калво ще кажеш за радиаторната мощност достатачна ли е и кой котел ми препоръчваш

    - - - - - - - - - -

    Аз и зимата не разчитам на солара защото поради големият тръбен път(15м в едната посока) не вдига повече от 40 45 градуса и то за цял ден иначе от април до края на септември съм много доволен но зимата е много слабо

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1345

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    А калво ще кажеш за радиаторната мощност достатачна ли е и кой котел ми препоръчваш
    Аз съм малко предубеден и доволен от по-стария модел на имергаз и като котел и като сервизна поддръжка (правили са ми прегледи и профилактика от АмаксГАЗ).
    Така че бих избрал Имергаз или БОШ но другите ти варианти не са с нещо по-лоши.
    Единствено от ТЕРА-та не видам смисъл след като си имаш наличен бойлер. От нея има смисъл само ако не използваш бойлера си целогодишно

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Аз и зимата не разчитам на солара защото поради големият тръбен път(15м в едната посока) не вдига повече от 40 45 градуса и то за цял ден иначе от април до края на септември съм много доволен но зимата е много слабо
    Зимата студената ми пада до 5* и би било добре котела да я дозагрява от бойлера, ще пести газ.
    Този пост е редактиран от orlincho; 02-01-18 в 17:47.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1346

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И аз съм се насочил към иммергаз защото фирмата която ще изгражда цялата инсталация предлага сервиз само за иммергаз по принцип клоня повече към виктрикс 24 тт заради ниската минимална мощност а най ми допада котела на bosh но както казах фирмата не предлага сервиз за него а аз ще съм и по прпграма дезире и предполагам че всичко трябва да е от една фирма за да ми е включено в програмата.Но пък от друга страна общият брой глидери са ми 92 H600 и не знам дали вктрикса няма да е малък.От фирмата ми предлагат лира за банята но аз мисля да им кажа да сложат примерно 3 или 4 глидера h1000 защото на комшията са му сложили лира и ми каза че не топлела изобщо
    Този пост е редактиран от Nadin87; 02-01-18 в 18:51.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1347

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Vixtrix 24 TT няма да ти е малък за 92 броя глидери дори и за още малко в банята. Споко...
    orlincho одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1348

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Честита нова година, бъдете здрави и не гледайте постоянно разходомера-няма смисъл това разбрах аз. Комфорта с отопление на газ /да газ в случая е в мъжки род когато е в женски разбираме течност като газта за горене за лампите/ е несравним / ние дето се вика само атомна централа не сме имали/ . Важно е наистина да се сведат топлозагубите до минимум /защото ако цитираме ветераните тук "най-икономичен котел е неработещия котел"/ и да вземате прилична заплата защото няма да си кривим душата всеки комфорт се заплаща и за да имате някаква икономия сте вложили първоначална инвестиция, която без производство , а само с потребление както е при битовите ни нужди много бавно се изплаща във времето . Като сметнете цената на кубик дърва и , че те си вървят и при по-топло и по-студено време и съпоставите сметката за газ ще видите,че няма кой знае каква разлика, но удобствата с газа са значително повече. Много съм доволна, че се доверих на вашите съвети и мнения при изграждането на нашата ОИ , аз в по-комфортно и топло жилище до преди 2гне съм живяла, а нямаме нито външна нито вътрешна изолация към момента само на таваните и сменена дограма. За миналия сезон за периода 16 октомври 30 април общия разход за отопление ни е 933лв по сумите от фактурите. Да газът при нас е по-евтин поради една основна причина, газопреносната мрежа е един вид подарък от инвеститора "Идеал-Стандарт" на общината и това общинско участие задържа ниската цена схематично казано. Въпросът е какво ще стане като ***** от 2019 -та спре да подава на Украйна и почнем да получаваме газ през Турция. Аз продължавам да ви чета защото ми е приятно с вас , а и никога не е късно да се научи нещо ново.
    estqwerty, vini7, Uve_Smotanson и 3 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1349

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Някой по горе в темата питаше за коефициенти корекция...
    Във Враца (АресГаз) коеф. корек. 1.0000
    Цена на м3 - 0.80 лв.
    Разход за м. декември - 308 м3
    (отопляема площ 80 м2 - външна изолация 5 см. стиропор, PVC дограма, двоен стъклопакет К -стъкло, режим на котела - модулиращ, комфортна темп. 22.5оС, икономична темп. 21оС)

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    ...Много съм доволна, че се доверих на вашите съвети и мнения при изграждането на нашата ОИ , аз в по-комфортно и топло жилище до преди 2 г. не съм живяла, а нямаме нито външна нито вътрешна изолация към момента само на таваните и сменена дограма...
    Извинявам се, ако някъде си писала за ОИ инсталацията ви и не съм прочел...
    Малко повече подробности за нея (размер на стаи, котел, радиатори, схема на свързване, размер на тръби)?

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от pepitoff; 03-01-18 в 10:26.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1350

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ето тук една сравнителна таблица за стойността на единица енергия от алтернативни енергоносители разбира се съпоставя се цената на газа за нашия регион . http://www.sevlievogas.eu/Menu3/pics/Konkurenti.pdf

    Няма да занимавам повече аудиторията с моята ОИ , тя е аналогична на много други коментирани тук и както не веднъж се писа , всяка инсталация е специфична в зависимост от самото жилище и конкретните условия, при които работи. Това което аз съм си извлякла като есенция от коментираното тук е: Свеждане на минимум до топлозагубите, избор на котел с ниска минимална мощност и не прекалено мощен за отоплявания обем и достатъчна радиаторна мощност която да поеме и отдаде произведената топлина. Струва си да се инвестира в автоматично управление , което да оптимизира работата на системата. Иначе нашия котел e едноконтурен bosch condens 7000 , жилището е 119 кв.м. като се отопляват 100 на етаж от къща, нямаме живеещи съседи на другия етаж. Това е, което аз като лаик съм разбрала. Всичко друго са тънкости и нюанси н изплнението, които зависят от компетентността на изпълнителя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе