Страница 93 от 181 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1381

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Че са възможни, възможни са такива сметки (свидетел съм за това), но при перфектна инсталация, перфектна изолация и/или топлолюбиви съседи. Тогава се получава нагледно великата мисъл от този форум (извинявам се, че не се сещам кой беше авторът), че най-икономичният котел е неработещия.
    pepitoff одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #1382

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Лазарус18 е антипример в газовите теми. Той има стар конвенционален неподходящ котел, който работеше в един момент на възможно най-неправилния режим - цък-цък. Пише, че няма супер изолации, че поддържа високи стайни температури. Не е споменавал никога да е правил някакви оптимизации по системата си, а ни убиваше още преди време със сметки. Първото ми предположение за дефектен газомер се оказа вярно, но той писа по едно време, че вече е сменен. А необяснимо ниските му сметки продължават.
    Аз за толкова ниски сметки и разход само по форуми съм чел. На живо, всички хора, които познавам и са с отопление на газ са 100% над средното за последните постове във форума.
    На него му е лесно, отоплява 2-3 стаи, аз отоплявам 6 стаи плюс 2 бани, мазе и гараж които не отоплявам и ако съпоставиме разхода 9куб.м/при мен/ , може да се окаже, че нито неговия е малък, нито моя е много голям.

    Van Dan, като една врачка и от дълга практика КАЗА, неработещия котел е най-икономичен.

    - - - - - - - - - -

    Одавна имам една питанка; Ако на котела се смени дюзата с такава с по-малък диаметър, какво ще е поведението на котела ?
    Този пост е редактиран от lukas51; 10-01-18 в 10:11.
    Dian Petkov и JordanS харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1383

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Че са възможни, възможни са такива сметки (свидетел съм за това), но при перфектна инсталация, перфектна изолация и/или топлолюбиви съседи. Тогава се получава нагледно великата мисъл от този форум (извинявам се, че не се сещам кой беше авторът), че най-икономичният котел е неработещия.
    А да видим сега какво означава понятието "перфектна инсталация"?
    (за изолацията и съседите е ясно)

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1384

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Лазарус18 е антипример в газовите теми. Той има стар конвенционален неподходящ котел, който работеше в един момент на възможно най-неправилния режим - цък-цък. Пише, че няма супер изолации, че поддържа високи стайни температури. Не е споменавал никога да е правил някакви оптимизации по системата си, а ни убиваше още преди време със сметки. Първото ми предположение за дефектен газомер се оказа вярно, но той писа по едно време, че вече е сменен. А необяснимо ниските му сметки продължават.
    Аз за толкова ниски сметки и разход само по форуми съм чел. На живо, всички хора, които познавам и са с отопление на газ са 100% над средното за последните постове във форума.
    Котела все още работи в режим on-off.
    Системата е правена от Overgas за строителя и те са набутали този котел, който си е средно голяма къща, а не за 90-100 кв/м апартамент.
    Първата зима умряхме от студ и сметките стигаха до 300 лв/месец.
    По съвети в този форум увеличих почти двойно радиаторите и сметките паднаха почти наполовина, а температурата в помещенията скочи.
    Преди това котела бичеше над 80* на водата, а след това на 45-50*.
    Радиаторите не са горещи, но вътре е топло.
    Подчертавам, че под мен не живее никой и пода е адски студен. Целия хол е стена, която не е външна, но е крайна за входа и също е адски студена. Прозорците са почти до земята и стъплопакета е смотан защото на пипане са ледени.
    Въпреки това, все пак е апартамент в отоплена сграда, а не самостоятелна къща. Разликата е огромна.
    Съседа ми си смени като моя котел със нов кондензен и по груби сметки разхода му е 25% надолу.
    В момента, в който реша проблема с конденза на новите котли ще го сменя и аз. Не толкова заради разхода, а защото от време на време се включва да топли и през лятото сам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    55
    #1385

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    197 куб 147,30лв от 30,10,2017 до 2,01,2018
    къща с приземен етаж с 2 радиатора и горен етаж с с изолация от вътре +4 стоманени радиатора + лира/чат пат/ се пуска,темп по термостат 20гр.от 00-6ч и 9-16ч и 16-24ч 6-9ч празнични и поч дни 7-24ч 21гр ...в южните стай темп става 23гр
    газ за готвене
    котел VICTRIX TERA едноконтурен
    Този пост е редактиран от ulipet; 10-01-18 в 13:04.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1386

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Котела все още работи в режим on-off.
    Системата е правена от Overgas за строителя и те са набутали този котел, който си е средно голяма къща, а не за 90-100 кв/м апартамент.
    Първата зима умряхме от студ и сметките стигаха до 300 лв/месец.
    По съвети в този форум увеличих почти двойно радиаторите и сметките паднаха почти наполовина, а температурата в помещенията скочи.
    Преди това котела бичеше над 80* на водата, а след това на 45-50*.
    Радиаторите не са горещи, но вътре е топло.
    Подчертавам, че под мен не живее никой и пода е адски студен. Целия хол е стена, която не е външна, но е крайна за входа и също е адски студена. Прозорците са почти до земята и стъплопакета е смотан защото на пипане са ледени.
    Въпреки това, все пак е апартамент в отоплена сграда, а не самостоятелна къща. Разликата е огромна.
    Съседа ми си смени като моя котел със нов кондензен и по груби сметки разхода му е 25% надолу.
    В момента, в който реша проблема с конденза на новите котли ще го сменя и аз. Не толкова заради разхода, а защото от време на време се включва да топли и през лятото сам.
    И колко са тия радиатори в момента по стаи?

    -------------------------------------------------

    Някъде бях чел, че не е препоръчително да се слагат повече от 14 глидера (алуминиеви) на един радиатор, защото тогава радиатора ставал неефективен.
    Ако е необходимо да са повече от 14 бр. глидерите, трябвало да се разделят на два радиатора.
    Въпроса ми е:
    Ако са необходими да речем 22 бр. глидери и се разделят на 2х11 бр. дали ще модат да се вържат паралелно към съществуваща тръба ф16х2 PEX?!?!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #1387

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ulipet Виж публикацията
    197 куб 147,30лв от 30,10,2017 до 2,01,2018
    къща с приземен етаж с 2 радиатора и горен етаж с с изолация от вътре +4 стоманени радиатора + лира/чат пат/ се пуска,темп по термостат 20гр.от 00-6ч и 9-16ч и 16-24ч 6-9ч празнични и поч дни 7-24ч 21гр ...в южните стай темп става 23гр
    газ за готвене
    котел VICTRIX TERA едноконтурен
    Пресметнато ти се грееш с окло 200 вата на час, на стая,незнам как става това , но с 2-3 лампи на полилея и няма да имаш нужда нито от котел нито от отоплителна инсталация.
    VanDan одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1388

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Те и температурите му са нисички (20-21*С си студеничко според мен)...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    55
    #1389

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    еее как не се сетих за крушките....110лв ток
    с/у 7000пв. това е резултата в топлата до тук зима,който иска да вярва който не
    споделил съм ...
    Този пост е редактиран от ulipet; 10-01-18 в 15:23.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1390

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За декември имаме 280 м3 за 100м2 етаж от къща както писах без изолация и без съседи в Севлиево където си е студено по принцип, но за сега сме пощадени от природата. Поддържаме 23 градуса от 16.30 до 23 , 19 от 23-6,30 и 23 от 6,30 -8,00. Почивните дни 23. Независимо от разхода комфорта е незаменим, казвам го като човек намъчил се с кюмюр, дърва, нафта и т.н. Сега ми е уютно и удоволствие да се прибера вкъщи. Температрата е равномерна навсякъде . Кандидатствахме със съседите за програмата по енергийна ефективност - за периферните райони за едно и двуфамилни къщи-нашата и на съседите по калкан къща. Разбрах, че има шанс да ни огрее така че ще видим и ако стане ще мога да споделя колко ще падне разхода ама това за другата зима евентуално.
    pepitoff одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1391

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    deleted
    Този пост е редактиран от pepitoff; 10-01-18 в 15:40.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1392

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ами дано, иначе искат 6000 само за нашия етаж и то кога ще ги избием от икономията - като стане и котела за смяна.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1393
    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    А да видим сега какво означава понятието "перфектна инсталация"?
    (за изолацията и съседите е ясно)
    Такава дето позволява равномерно затопляне при ниска температура на котела. Ако имаш съседи, които се топлят 25-26 градуса е все тая каква ти е инсталацията май.
    VanDan, bobivg, JordanS и 1 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1394

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И поддържаните градуси са доста важни за разхода. Аз като сваля ръчно от 23.5 на 22 за през нощта и цяла нощ не ми се включва котела. Значи ако направя топлия режим на 22гр., а студения на 20, ще направя огромна икономия. Но има едно голямо НО - жената и дъщерята.
    bobivg, vini7, pepitoff и 1 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1395

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    В една многожилищна сграда е още по-съществено, защото ако поддържаш около 20-21 по всяка вероятност ще си плащаш само своите загуби (при наличие на съседи), но ако поддържаш повече ще плащаш и част от отоплението на съседите (като тази част нараства пропорционално на dt със съседите ти).
    JordanS и pepitoff харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе